SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 217 Mixed 400 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BDO Christensen, Eric 40-44 4:06.55 8/4 4:14.51 1 20
UC38 Wells, Barton 50-54 4:20.54 8/5 4:16.37 1 20
UC38 George, Heidi 40-44 4:22.94 8/3 4:25.23 1 20
GRAN Rutledge, Mike 45-49 4:36.00 8/6 4:35.91 1 20
GS Decker, John 40-44 4:43.90 8/7 4:43.73 2 17
PALM Malik, Michael 35-39 4:38.42 8/2 4:44.03 1 20
SFTL Zubero, David 55-59 5:08.06 7/4 4:51.53 1 20
YCFM Hynes, Brodie 40-44 5:15.35 7/8 4:52.60 3 16
SFTL Fischer, Andy 50-54 5:15.00 7/7 4:52.76 2 17
EST Dawson, Deborah 45-49 4:54.00 8/8 4:53.00 1 20
NCMS Rubacky, Mark 45-49 4:48.37 8/1 4:56.37 2 17
PALM Fieni, Sadie 25-29 5:10.01 7/3 4:59.01 1 20
CTM Shead, Tim 65-69 5:25.00 6/6 5:09.50 1 20
GRAN St Jules, Andrea 25-29 5:13.96 7/2 5:10.67 2 17
SYSM Mitchinson, Dean 45-49 5:09.58 7/5 5:12.13 3 16
YCFM Chasser, Tom 45-49 5:30.00 6/2 5:16.75 4 15
SPM Texel, Paula 45-49 5:20.00 6/4 5:20.86 2 17
PBM Irish Bostic, Linda 50-54 5:11.87 7/6 5:21.85 1 20
SYSM Couch, Bob 70-74 5:24.00 6/3 5:25.57 1 20
AZFL Declercq, Robert 40-44 5:22.59 6/5 5:31.48 4 15
GOLD King, Kathryn 55-59 5:36.00 6/1 5:34.55 1 20
SPM Steinmann, Sharon 55-59 5:40.00 5/4 5:34.97 2 17
SPM Freeman, Stephan 60-64 5:40.00 6/8 5:36.62 1 20
SPM Clark, Dawn 50-54 5:45.68 5/5 5:36.79 2 17
COOG Keen, John 50-54 5:35.31 6/7 5:40.59 3 16
SPM Zien, Livia 50-54 5:56.00 5/2 5:43.90 3 16
PAQM Armpriester, Ryan 30-34 5:57.78 5/7 5:52.32 1 20
SFTL Stutz, Kathleen 35-39 5:48.35 5/3 5:59.49 1 20
FACT McNulty, Barbara 60-64 5:51.47 5/6 6:00.94 1 20
GOLD Protzman, Barbara 60-64 6:10.00 5/8 6:06.67 2 17
GOLD Vila, Peter 18-24 6:50.19 4/6 6:17.94 1 20
FACT Ross, Mark 70-74 6:25.00 4/5 6:26.45 2 17
HLJ Byron, John 55-59 6:45.00 4/3 6:44.45 2 17
NCMS Law, Amanda 40-44 7:13.57 4/1 6:59.00 2 17
SCHH Smith, Cynthia 60-64 7:32.12 3/3 7:04.67 3 16
NAUT Grant, Gina 18-24 7:32.09 3/5 7:05.88 1 20
GAJA Zeigler, John 70-74 6:57.44 4/2 7:10.68 3 16
GAJA Delair, Stan 65-69 7:10.00 4/7 7:12.49 2 17
SCHH Gordon, Pete 70-74 7:20.00 4/8 7:20.54 4 15
SCHH Bastian, Marian 60-64 7:43.41 3/2 7:21.37 4 15
ENSW Richardson, Billie 45-49 9:00.00 2/8 7:29.93 3 16
DN Rodriguez, Jose 40-44 9:38.98 1/4 7:30.03 5 14
SCHH Taylor, Ginny 55-59 7:33.26 3/6 7:36.80 3 16
SYSM Johnson, Sarah 25-29 8:39.97 2/7 7:51.77 3 16
T2NM Jebe, Margit 75-79 7:45.00 3/7 7:58.90 1 20
SFTL Musk, Gail 60-64 7:59.00 3/8 7:59.04 5 14
FACT Rodenfels, Bill 75-79 8:00.00 2/5 8:02.40 1 20
PBM Marchbanks, Jerry 80-84 8:05.00 2/6 8:02.89 1 20
PBM Cannan, Patrick 75-79 8:00.45 2/3 8:31.54 2 17
SYSM Browne, James 75-79 9:00.00 2/1 8:34.38 3 16
NCMS Miller, Jamie 60-64 7:58.40 3/1 8:53.38 2 17
DN Peralta, Jose 55-59 8:23.37 2/2 9:48.13 3 16
MARY Weston, Frances 75-79 12:10.10 1/1 9:48.21 2 17
YCFM Deutch, Steven 40-44 10:15.75 1/6 10:17.09 6 13
SYSM Miller, Jan 70-74 10:03.04 1/5 10:44.15 1 20
FACT Campbell, Joan 85-89 10:37.30 1/2 10:48.22 1 20
PBM Munro, Nancy 55-59 10:04.20 1/3 10:52.38 4 15
CAM Navaroli, Davenia 65-69 10:57.72 1/7 11:11.08 1 20
GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 13:06.47 1/8 16:23.76 2 17
SCHH Bastian, Tom 60-64 7:30.00 3/4 NS 0

DN Defillo Fernandez, Christian 45-49 5:10.28 NS NS 0
PALM Gasparovic, Kimberly 30-34 6:15.00 4/4 NS 0
FACT Grossman, Gail 60-64 8:01.23 NS NS 0
YCFM Holz, Kirsten 35-39 5:15.00 7/1 NS 0
GAJA Hooe, Donna 55-59 7:00.00 NS NS 0
PBM Jones, Eney 55-59 4:59.67 NS NS 0
PBM Kirchner, Sara 40-44 5:45.32 NS NS 0
YCFM Kroupa, Andy 45-49 4:52.00 NS NS 0
NEM Phillips, Tom 40-44 5:00.00 NS NS 0
YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 6:05.00 5/1 NS 0
PBM Quiggin, David 70-74 5:54.00 NS NS 0
NAUT Reisert, David 18-24 8:00.00 2/4 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home