SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 212 Men 200 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Warner, Shawn 18-24 1:56.50 9/4 1:57.03 1 20
BDO Christensen, Eric 40-44 2:01.55 9/3 1:57.86 1 20
YCFM Kloppe, William 35-39 2:02.59 9/6 2:04.79 1 20
SFTL Williams, Ryan 40-44 2:01.39 9/5 2:10.45 2 17
NCMS Atwater, Jonathan 40-44 2:11.00 9/7 2:12.08 3 16
SYSM Groselle, Jack 60-64 2:08.51 9/2 2:12.12 1 20
PALM Malik, Michael 35-39 2:14.01 8/4 2:12.40 2 17
GS Decker, John 40-44 2:12.50 9/1 2:12.75 4 15
UC55 Dyer, Andy 55-59 2:17.40 8/7 2:12.98 1 20
NCMS Klein, Jonathan 60-64 2:24.21 6/4 2:13.75 2 17
SPAW Anderson, Eric 50-54 2:17.50 8/1 2:14.53 1 20
UC14 Krieger, Dima 50-54 2:15.39 8/6 2:16.27 2 17
YCFM O'Domski, Chris 25-29 2:18.00 8/8 2:16.32 1 20
SFTL Zubero, David 55-59 2:26.33 6/2 2:17.22 2 17
SPM Herman, Eric 45-49 2:40.80 5/2 2:17.73 1 20
SFTL Fischer, Andy 50-54 2:22.00 7/7 2:17.93 3 16
YCFM Harwood, Caleb 18-24 2:13.00 9/8 2:18.61 2 17
DN Defillo Fernandez, Christian 45-49 2:23.37 7/1 2:20.39 2 17
NCMS Rubacky, Mark 45-49 2:17.39 8/2 2:20.59 3 16
AMT Schiffner, Dirk 45-49 2:20.00 7/6 2:20.92 4 15
DN Camejo, Julio 40-44 2:21.77 7/2 2:21.58 5 14
CTM Shead, Tim 65-69 2:30.00 6/8 2:22.15 1 20
GOLD Greve, Jesse 25-29 2:19.76 7/4 2:23.80 2 17
SFTL Streiner, Jarret 40-44 2:32.51 5/5 2:26.38 6 13
PBM Childs, Lee 65-69 2:25.00 6/5 2:27.73 2 17
SYSM Couch, Bob 70-74 2:26.00 6/6 2:30.15 1 20
GOLD Shipp, Peter 35-39 2:31.00 5/4 2:31.12 3 16
TYSM Zentmeyer, Donald 55-59 2:15.00 8/5 2:33.19 3 16
CFMS Love, Donald 60-64 2:27.00 6/7 2:33.94 3 16
RMSC Tanner, Chuck 60-64 2:25.00 6/3 2:36.60 4 15
YCFM Blalock, William 55-59 2:58.00 4/2 2:36.82 4 15
NAUT Douglas, Opio 18-24 2:42.70 5/7 2:38.34 3 16
PBM Jones, Thomas 50-54 2:20.00 7/3 2:38.57 4 15
COOG Keen, John 50-54 2:38.00 5/6 2:39.37 5 14
PAQM Armpriester, Ryan 30-34 2:46.43 5/1 2:41.38 1 20
DN Nuñez Jimenez, Andres 35-39 2:50.04 4/5 2:47.78 4 15
FACT Dickson, Todd 60-64 3:01.00 4/8 2:50.99 5 14
DN Vargas, Carlos 45-49 2:46.58 5/8 2:51.09 5 14
FACT Ross, Mark 70-74 2:58.51 4/7 2:51.59 2 17
PBM Vogel, David 40-44 2:56.00 4/3 2:56.64 7 12
NAUT Soules, Ian 18-24 2:57.72 4/6 2:58.26 4 15
YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 3:05.00 3/4 2:59.88 6 13
NAUT Jones, Matt 25-29 3:05.07 3/5 3:05.79 3 16
HLJ Byron, John 55-59 3:10.00 3/3 3:13.41 5 14
SCHH Gordon, Pete 70-74 3:25.00 3/2 3:29.00 3 16
DN Rodriguez, Jose 40-44 4:29.78 2/7 3:32.42 8 11
GOLD Dykstra, Bill 80-84 3:45.20 2/6 3:33.21 1 20
FACT Rodenfels, Bill 75-79 3:40.00 3/8 3:44.75 1 20
GOLD Caro, Orlando 30-34 3:45.11 2/3 3:46.85 2 17
SYSM Browne, James 75-79 4:15.00 2/2 4:00.98 2 17
PBM Cannan, Patrick 75-79 3:43.99 2/4 4:05.47 3 16
SCHH Bastian, Tom 60-64 3:30.00 3/7 4:08.22 7 12
NAUT Reisert, David 18-24 3:45.00 2/5 4:31.26 5 14
GOLD Montero, Ramon 30-34 5:16.25 1/5 4:32.36 3 16
YCFM Deutch, Steven 40-44 4:44.60 2/1 4:36.27 9 9
DN Rodriguez, Gregorio 65-69 5:30.00 1/3 5:25.77 3 16
SPAW Baxter, Duane 40-44 2:24.00 7/8 NS 0
NCMS Carlson, Eric 55-59 2:50.00 4/4 NS 0
GOLD Cavanaugh, Cav 80-84 3:20.00 3/6 NS 0
UC50 Eckart, Kim 55-59 3:00.00 4/1 NS 0
FACT Kutanovski, Milan 85-89 5:02.36 1/4 NS 0
PBM LaMonica, Mike 55-59 2:20.00 7/5 NS 0
WMAC Mandel, Barry 60-64 2:30.00 6/1 NS 0
NEM Phillips, Tom 40-44 2:15.00 8/3 NS 0
PBM Quiggin, David 70-74 2:36.00 5/3 NS 0
SCHH Sealey, Don 70-74 3:30.00 3/1 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home