SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 204 Men 100 M IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Commings, Jeff 40-44 57.19 9/5 57.86 1 20
YCFM Litz, Jordan 25-29 57.00 9/4 57.95 1 20
PBM Warner, Shawn 18-24 58.50 9/3 1:00.14 1 20
YCFM Kloppe, William 35-39 1:02.52 9/7 1:03.78 1 20
SFTL Williams, Ryan 40-44 1:00.97 9/6 1:03.78 2 17
YCFM Wood, Steve 55-59 1:01.76 9/2 1:03.87 1 20
YCFM Pierre, Damian 25-29 1:04.50 9/8 1:05.64 2 17
YCFM Livingston, Terry 50-54 1:04.00 9/1 1:06.75 1 20
YCFM O'Domski, Chris 25-29 1:09.00 8/2 1:06.86 3 16
SPAW Anderson, Eric 50-54 1:09.00 8/7 1:07.97 2 17
UC55 Dyer, Andy 55-59 1:06.36 8/4 1:08.64 2 17
SYSM Groselle, Jack 60-64 1:07.15 8/5 1:08.94 1 20
AZFL Figari, Aurelio 25-29 1:10.50 7/2 1:09.30 4 15
DN Santos Gomez, Claudio 35-39 1:08.74 8/6 1:09.41 2 17
UC14 Krieger, Dima 50-54 1:10.26 7/3 1:10.03 3 16
HLJ Kraut, Brandon 18-24 1:20.00 4/3 1:10.21 2 17
DN Mendez, Angel 35-39 1:10.32 7/6 1:10.34 3 16
YCFM Matthias, Andy 40-44 1:12.00 7/8 1:10.57 3 16
DN Ovalles, Alex 45-49 1:10.00 8/1 1:10.62 1 20
NCMS Butcher, Rob 45-49 1:11.00 7/7 1:10.98 2 17
SPAW Baxter, Duane 40-44 1:17.00 5/2 1:11.76 4 15
RMSC Palace, Mark 40-44 1:10.22 7/5 1:11.96 5 14
DN Defillo Fernandez, Christian 45-49 1:13.41 6/5 1:12.36 3 16
UC14 Salomon, Greg 55-59 1:14.00 6/3 1:12.60 3 16
PBM Gawriljuk, Douglas 45-49 1:14.33 6/2 1:12.82 4 15
UC14 Gonzalez, Jorge 50-54 1:11.62 7/1 1:12.84 4 15
YCFM Harwood, Caleb 18-24 1:10.00 8/8 1:13.70 3 16
ARIZ Vargas, Daniel 55-59 1:12.00 6/4 1:14.01 4 15
PBM Caudrillier, Francois 55-59 1:14.10 6/6 1:14.50 5 14
SFTL Streiner, Jarret 40-44 1:15.12 5/4 1:14.93 6 13
GOLD Shipp, Peter 35-39 1:15.93 5/5 1:15.08 4 15
PBM Childs, Lee 65-69 1:15.00 6/7 1:15.72 1 20
DN Ramos, Eric 40-44 1:18.56 5/8 1:16.24 7 12
DN Aguilera, Alberto 45-49 1:21.76 4/6 1:16.50 5 14
METR Simms, Carlington 35-39 1:30.00 3/2 1:16.52 5 14
NCMS Nguyen, Sonny 35-39 1:29.99 3/6 1:19.15 6 13
PBM Moreno, Al 55-59 1:16.20 5/3 1:19.32 6 13
LVM Mitchell, Robert 55-59 1:28.87 3/5 1:20.67 7 12
SYSM Mitchinson, Dean 45-49 1:19.95 4/4 1:20.68 6 13
GOLD McMillen, Scott 60-64 1:18.50 5/7 1:21.05 2 17
TYSM Zentmeyer, Donald 55-59 1:15.00 6/1 1:21.05 8 11
PBM Heacock, Robert 65-69 1:18.50 5/1 1:21.12 2 17
AZFL Declercq, Robert 40-44 1:15.00 6/8 1:22.26 8 11
CFMS Love, Donald 60-64 1:22.50 4/2 1:22.47 3 16
NAUT An, Peter 25-29 1:27.46 4/8 1:22.96 5 14
PBM Quiggin, David 70-74 1:24.00 5/6 1:23.14 1 20
NAUT Douglas, Opio 18-24 1:27.89 3/4 1:24.91 4 15
WM Burkhardt, Martin 50-54 1:29.43 3/3 1:25.35 5 14
YCFM Blalock, William 55-59 1:40.00 2/6 1:27.16 9 9
NAUT Soules, Ian 18-24 1:39.96 2/3 1:28.72 5 14
UC14 Maughan, Craig 65-69 1:35.00 3/7 1:34.03 3 16
DN Melo, Juan 35-39 1:36.19 3/1 1:34.74 7 12
FACT Schenk, Martin 75-79 1:38.00 2/4 1:37.73 1 20
NAUT Jones, Matt 25-29 1:36.94 3/8 1:40.02 6 13
GOLD Vila, Peter 18-24 1:43.43 2/7 1:41.68 6 13
SCHH Bedient, Jim 70-74 1:40.80 2/2 1:42.30 2 17
PBM Marchbanks, Jerry 80-84 1:43.63 2/1 1:51.47 1 20
SYSM Browne, James 75-79 2:15.00 1/4 2:11.66 2 17
FACT Ralph, Gordon 85-89 2:10.00 2/8 2:20.66 1 20
FACT Cornell, John 90-94 2:30.00 1/5 2:45.12 1 20
YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 1:39.09 2/5 DQ 0
PBM Aubrey, Michael 55-59 1:07.35 8/3 NS 0
FACT Corse, John 90-94 3:52.61 1/3 NS 0
SFTL Dondi, Beda 60-64 1:16.33 4/7 NS 0
YCFM Kroupa, Andy 45-49 1:10.11 7/4 NS 0
SPM Lauwers, Gregory 55-59 1:27.00 4/1 NS 0
UC14 Silva, Victor 40-44 1:20.00 4/5 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home