SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

BAMFest 2017

Event Results

Event 11 Mixed 100 Y IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ORCA Russell, Jonathan 25-29 1:01.00 9/3 1:01.19 1 20
DBST Paloni, Nikolai 25-29 1:05.00 9/1 1:01.62 2 17
KM Adams, James 40-44 1:04.40 9/2 1:01.96 1 20
UC36 Perry, Maxwell 35-39 1:02.10 9/4 1:03.17 1 20
ORCA Perlovsky, Daniel 18-24 1:05.00 9/5 1:03.50 1 20
TSC Sexton, Neil 40-44 NT 2/6 1:05.29 2 17
NEO Shirey, Anne 18-24 1:05.50 9/6 1:06.18 1 20
BAM Chan, Chelsea 18-24 1:09.73 8/5 1:07.53 2 17
BAM Cox, Kristine 35-39 1:08.16 8/4 1:08.54 1 20
BAM Baker, John 65-69 1:07.35 8/3 1:08.55 1 20
HMST Murray, Lesley 25-29 1:10.00 7/3 1:08.99 1 20
UC37 Bollens, Stephen 55-59 1:09.56 8/2 1:09.63 1 20
OREG Haffner, Francie 50-54 1:11.67 7/2 1:09.71 1 20
WSSC Norman, Sarah 18-24 1:10.00 8/6 1:10.92 3 16
BAM Schnee, Nick 40-44 1:13.00 6/3 1:11.93 3 16
WSSC Poggemann, Delaney 18-24 1:12.00 7/1 1:12.77 4 15
TWIM Ferries, Jenny 35-39 1:15.43 6/6 1:13.27 2 17
PSM Lickwala, Holly 40-44 1:19.16 5/5 1:13.31 1 20
BAM Dalton, Jeff 50-54 1:15.00 6/5 1:13.44 1 20
UNA Hatton, Craig 50-54 1:11.62 7/4 1:13.46 2 17
WSSC Copps, Sara 18-24 1:14.76 6/2 1:13.91 5 14
PSM Norman, Charles 50-54 1:12.00 7/6 1:14.16 3 16
BAM Bullock, Sarah 50-54 1:20.00 5/1 1:14.35 2 17
NEO Wetstone, Susan 40-44 1:15.00 6/1 1:15.41 2 17
UC36 Smarjesse, Kacie 30-34 1:11.73 7/5 1:16.58 1 20
BAM Cyger, Erin 45-49 1:17.47 5/4 1:18.13 1 20
NEO Dillan, Gloria 55-59 1:19.00 5/2 1:18.19 1 20
SWYM Bailey, Dan 60-64 1:14.27 6/4 1:19.75 1 20
BAM Rohrbach, Morgan 40-44 1:27.24 4/2 1:20.49 3 16
WSSC Maltos, Sahara 18-24 NT 1/2 1:22.46 6 13
BAM Cyger, Michael 45-49 1:20.68 5/6 1:23.22 1 20
BAM Lipton, Beth 40-44 NT 1/3 1:29.53 4 15
UNA Hoffman, Wendy 55-59 1:29.00 4/5 1:29.88 2 17
SVMS Ness, Kerry 45-49 1:27.00 4/4 1:29.93 2 17
NEO Hope, Carolyn 45-49 1:35.00 3/5 1:31.59 2 17
BAM Wilson, Andrea 45-49 1:30.00 4/6 1:32.23 3 16
NEO Clark, Katherine 40-44 1:30.25 3/3 1:32.44 5 14
NEO Flynn, Christi 45-49 1:29.03 4/1 1:32.84 4 15
BAM Dumouchel, Denise 55-59 1:33.96 3/2 1:33.53 3 16
BAM Galvani, Bill 70-74 1:40.00 3/6 1:34.84 1 20
BAM Tonder, Mariann 50-54 1:41.50 2/3 1:41.59 3 16
SWYM Laures, Laura 45-49 1:49.50 2/4 1:47.33 5 14
SWYM Barrie, Renee 40-44 1:51.00 2/2 1:50.24 6 13
TWIM Walker, Thomas 70-74 2:15.00 2/1 2:08.22 2 17
ARIZ Morris, Jackie 65-69 2:07.42 2/5 2:10.73 1 20
ORCA Ogle, Jennifer 50-54 1:17.29 5/3 DQ 0
UC35 Walsh, Meg 30-34 NT 1/4 DQ 0
BAM Rosen, Michael 50-54 1:26.74 4/3 DQ 0
BAM Carruthers, Kate 65-69 1:35.00 3/1 NS 0
UC36 Glezen, Paul 55-59 1:10.00 8/1 NS 0
ORCA Sonoda, Rod 55-59 1:32.12 3/4 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home