Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships ( Fri, Dec 8, 2017 - Sun, Dec 10, 2017 )
Event Results
Event 35: Women 100 M Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WAM
McGahie, Kaitlin
1:06.16
6/5
1:05.84
1
17
ABC
Candiloro, Katie
1:16.00
4/6
1:08.56
2
15
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UMAC
Randolph, Courtney
1:00.69
7/5
1:00.78
1
17
CRM
Aubin, Alana
1:02.89
7/7
1:02.31
2
15
UC02
Kent, Sonja
1:05.00
7/9
1:08.42
3
14
CRM
Harris, Elizabeth
1:35.00
2/5
1:25.96
4
13
CRM
Salcedo, Mary
1:30.00
3/8
1:27.96
5
12
BUMS#
Koch, Meredith
1:40.20
2/10
1:32.81
6
11
WAM
White, Jessica
2:09.46
1/4
1:57.64
7
10
CRM
Cohan, Elizabeth
1:03.00
7/3
NS
0
NSY
Nihan, Lianne
1:08.10
6/8
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GBM
McGrail, Crystie
1:11.00
5/6
1:10.05
1
17
CRM
Howell, Ginger
1:09.49
6/1
1:10.17
2
15
MAMA
Wellman, Meghan
1:25.00
3/5
1:24.32
3
14
OEVT
Hatchette, Michele
1:15.00
4/5
1:26.57
4
13
CONN
Perkins, Sarah
2:30.00
1/1
2:24.99
5
12
GBM
Redmond, Jacqueline
1:32.26
3/2
NS
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UMAC
Grover, Mollie
1:01.80
7/4
1:00.25
1
17
SWMR
Nappi, Keri
1:06.00
7/10
1:07.34
2
15
HOLY
Perron, Beth
1:17.73
4/3
1:16.09
3
14
SWMR
Winslow, Stephanie
1:14.98
5/10
1:18.91
4
13
CONN
Burns Gallagher, Kelly
1:32.81
3/9
1:29.31
5
12
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Sweetser, Stacy
1:01.36
7/6
1:03.47
1
17
SWMR
Lancaster, Jill
1:04.53
7/2
1:04.07
2
15
GSP
Crusco, Kysa
1:05.96
7/1
1:08.21
3
14
WCMS
Hindle, Lori
1:06.76
6/6
1:11.24
4
13
UMAC
Corley, Marie
1:35.00
2/6
1:24.47
5
12
CONN
Sega, Ally
1:29.72
3/7
1:34.44
6
11
SWS
Biskovich, Karin
1:07.32
6/7
NS
0
KFAC
Krolak, Carly
1:45.00
NS
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Fox, Amelia
1:04.32
7/8
1:04.99
1
17
YNS
Leveroni, Amy
1:06.94
6/4
1:05.04
2
15
WAM
Alonso, Laura
1:09.00
6/9
1:08.04
3
14
SWMR
Neuendorf, Donna
1:07.34
6/3
1:08.95
4
13
CRM
Garland, Sue
1:16.02
4/4
1:16.04
5
12
UC02
Rex, Sybille
1:25.35
3/6
1:27.95
6
11
HOLY
Cain, Meg
1:58.00
1/5
2:07.98
7
10
CONN
Rinaldi, Galen
1:13.49
5/9
NS
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WELL
Renner, Rebecca
1:10.00
5/5
1:06.50
1
17
STOW
Brynn, Charlotte
1:12.00
5/7
1:12.30
2
15
GSP
Soraghan, Marilyn
1:13.46
5/2
1:13.74
3
14
ABC
Barlow, Jennifer
1:20.66
4/2
1:22.32
4
13
CRM
Autissier, Anne-Cecile
1:30.00
3/3
1:26.88
5
12
YNS
Freedman, Andi
1:36.00
2/7
1:29.99
6
11
HOLY
Gannett, Wendy
1:45.00
2/9
1:43.19
7
10
MESC
Crans, Mara
1:17.55
4/7
DQ
0
YNS
Zraket, Lisa
1:22.30
4/9
NS
0
NEM
Beconi, Maria
1:50.00
NS
0
GBM
Cook, Stephanie
1:33.68
NS
0
GWDM
Flynn, Sandra
1:35.54
NS
0
UC02
O'Donnell, Sonja
1:13.34
NS
0
CRM
Pasterczyk, Christine
1:20.58
NS
0
NTXL
Stone, Stephanie
1:03.50
NS
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Moss, Pam Henry
1:10.00
6/10
1:08.63
1
17
GSP
Mareb, Karen
1:08.50
6/2
1:09.45
2
15
GSP
Stokes, Karin
1:12.17
5/3
1:12.80
3
14
CONN
Edison, Cheryl
1:35.00
3/1
1:16.16
4
13
OAKS
Halliday, Renee
1:25.62
3/4
1:24.26
5
12
GBM
Thomas, Mary
1:40.00
2/8
1:30.68
6
11
BYB
March, Kerstin
1:50.00
2/2
1:49.04
7
10
NEM
Merrill, Katherine
1:24.33
4/10
NS
0
SRPM
Fleming, Jill
1:34.02
NS
0
PITY
Florio-Jefferys, Joanna
1:29.53
NS
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GSP
Grilli, Tracy
1:11.18
5/4
1:11.74
1
17
ABC
Randall, Romaine
1:24.00
4/1
1:21.93
2
15
PITY
Brenner, Laurie
1:35.21
2/4
1:33.36
3
14
WAM
Morette, Corinne
3:00.00
1/2
2:08.82
4
13
CRM
Twomey, Maura
1:39.34
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
1776
McCloskey, Cecilia
1:12.44
5/8
1:11.41
1
17
NMEG
Hayes, Christie
1:20.08
4/8
1:19.31
2
15
PITY
West, Barbara
1:35.00
3/10
1:32.63
3
14
PITY
Gardner, Cynthia
2:00.00
1/6
1:34.02
4
13
ABC
Glines, Susan
1:39.42
2/3
1:38.53
5
12
SRPM
Kraus, Rozann
2:15.27
1/3
1:50.53
6
11
CRM
Shenouda, Baheya
3:14.68
1/8
2:56.32
7
10
SYSM
Mitchell, Carol
1:44.22
NS
0
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CONN
Onton, Ann Louise
1:50.15
2/1
2:13.33
1
17
SWMR
Uustal, Diann
1:14.58
5/1
NS
0
CONN
Romayko, Janit
1:50.11
NS
0
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GBM
Caron, Aagje
2:15.26
1/7
1:44.18
1
17
SRPM
Stephen, Mary
1:50.00
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home