SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 35 Women 100 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WAM McGahie, Kaitlin 1:06.16 6/5 1:05.84 1 17
ABC Candiloro, Katie 1:16.00 4/6 1:08.56 2 15
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UMAC Randolph, Courtney 1:00.69 7/5 1:00.78 1 17
CRM Aubin, Alana 1:02.89 7/7 1:02.31 2 15
UC02 Kent, Sonja 1:05.00 7/9 1:08.42 3 14
CRM Harris, Elizabeth 1:35.00 2/5 1:25.96 4 13
CRM Salcedo, Mary 1:30.00 3/8 1:27.96 5 12
BUMS# Koch, Meredith 1:40.20 2/10 1:32.81 6 11
WAM White, Jessica 2:09.46 1/4 1:57.64 7 10
CRM Cohan, Elizabeth 1:03.00 7/3 NS 0
NSY Nihan, Lianne 1:08.10 6/8 NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM McGrail, Crystie 1:11.00 5/6 1:10.05 1 17
CRM Howell, Ginger 1:09.49 6/1 1:10.17 2 15
MAMA Wellman, Meghan 1:25.00 3/5 1:24.32 3 14
OEVT Hatchette, Michele 1:15.00 4/5 1:26.57 4 13
CONN Perkins, Sarah 2:30.00 1/1 2:24.99 5 12
GBM Redmond, Jacqueline 1:32.26 3/2 NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UMAC Grover, Mollie 1:01.80 7/4 1:00.25 1 17
SWMR Nappi, Keri 1:06.00 7/10 1:07.34 2 15
HOLY Perron, Beth 1:17.73 4/3 1:16.09 3 14
SWMR Winslow, Stephanie 1:14.98 5/10 1:18.91 4 13
CONN Burns Gallagher, Kelly 1:32.81 3/9 1:29.31 5 12
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSP Sweetser, Stacy 1:01.36 7/6 1:03.47 1 17
SWMR Lancaster, Jill 1:04.53 7/2 1:04.07 2 15
GSP Crusco, Kysa 1:05.96 7/1 1:08.21 3 14
WCMS Hindle, Lori 1:06.76 6/6 1:11.24 4 13
UMAC Corley, Marie 1:35.00 2/6 1:24.47 5 12
CONN Sega, Ally 1:29.72 3/7 1:34.44 6 11
SWS Biskovich, Karin 1:07.32 6/7 NS 0
KFAC Krolak, Carly 1:45.00 NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Fox, Amelia 1:04.32 7/8 1:04.99 1 17
YNS Leveroni, Amy 1:06.94 6/4 1:05.04 2 15
WAM Alonso, Laura 1:09.00 6/9 1:08.04 3 14
SWMR Neuendorf, Donna 1:07.34 6/3 1:08.95 4 13
CRM Garland, Sue 1:16.02 4/4 1:16.04 5 12
UC02 Rex, Sybille 1:25.35 3/6 1:27.95 6 11
HOLY Cain, Meg 1:58.00 1/5 2:07.98 7 10
CONN Rinaldi, Galen 1:13.49 5/9 NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WELL Renner, Rebecca 1:10.00 5/5 1:06.50 1 17
STOW Brynn, Charlotte 1:12.00 5/7 1:12.30 2 15
GSP Soraghan, Marilyn 1:13.46 5/2 1:13.74 3 14
ABC Barlow, Jennifer 1:20.66 4/2 1:22.32 4 13
CRM Autissier, Anne-Cecile 1:30.00 3/3 1:26.88 5 12
YNS Freedman, Andi 1:36.00 2/7 1:29.99 6 11
HOLY Gannett, Wendy 1:45.00 2/9 1:43.19 7 10
MESC Crans, Mara 1:17.55 4/7 DQ 0
YNS Zraket, Lisa 1:22.30 4/9 NS 0
NEM Beconi, Maria 1:50.00 NS 0
GBM Cook, Stephanie 1:33.68 NS 0
GWDM Flynn, Sandra 1:35.54 NS 0
UC02 O'Donnell, Sonja 1:13.34 NS 0
CRM Pasterczyk, Christine 1:20.58 NS 0
NTXL Stone, Stephanie 1:03.50 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Moss, Pam Henry 1:10.00 6/10 1:08.63 1 17
GSP Mareb, Karen 1:08.50 6/2 1:09.45 2 15
GSP Stokes, Karin 1:12.17 5/3 1:12.80 3 14
CONN Edison, Cheryl 1:35.00 3/1 1:16.16 4 13
OAKS Halliday, Renee 1:25.62 3/4 1:24.26 5 12
GBM Thomas, Mary 1:40.00 2/8 1:30.68 6 11
BYB March, Kerstin 1:50.00 2/2 1:49.04 7 10
NEM Merrill, Katherine 1:24.33 4/10 NS 0
SRPM Fleming, Jill 1:34.02 NS 0
PITY Florio-Jefferys, Joanna 1:29.53 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSP Grilli, Tracy 1:11.18 5/4 1:11.74 1 17
ABC Randall, Romaine 1:24.00 4/1 1:21.93 2 15
PITY Brenner, Laurie 1:35.21 2/4 1:33.36 3 14
WAM Morette, Corinne 3:00.00 1/2 2:08.82 4 13
CRM Twomey, Maura 1:39.34 NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 McCloskey, Cecilia 1:12.44 5/8 1:11.41 1 17
NMEG Hayes, Christie 1:20.08 4/8 1:19.31 2 15
PITY West, Barbara 1:35.00 3/10 1:32.63 3 14
PITY Gardner, Cynthia 2:00.00 1/6 1:34.02 4 13
ABC Glines, Susan 1:39.42 2/3 1:38.53 5 12
SRPM Kraus, Rozann 2:15.27 1/3 1:50.53 6 11
CRM Shenouda, Baheya 3:14.68 1/8 2:56.32 7 10
SYSM Mitchell, Carol 1:44.22 NS 0
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Onton, Ann Louise 1:50.15 2/1 2:13.33 1 17
SWMR Uustal, Diann 1:14.58 5/1 NS 0
CONN Romayko, Janit 1:50.11 NS 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM Caron, Aagje 2:15.26 1/7 1:44.18 1 17
SRPM Stephen, Mary 1:50.00 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home