SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 2 Men 1500 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Gerard, William 19:08.76 1/9 18:55.48 1 17
WAM Mitchell, Craig 24:00.69 3/3 22:30.28 2 15
CRM Vanacore, Mark 24:00.00 5/10 24:03.41 3 14
WAM Dillon, Sean 26:18.27 3/1 27:09.98 4 13
SPM Stiles, David 20:30.50 2/9 NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BUMS! Schaefer, Andrew 18:54.70 1/3 18:57.01 1 17
CONN Duguay, Robert 20:15.32 2/3 20:02.19 2 15
GBM Schuster, Kevin 20:00.00 2/7 20:28.48 3 14
WAM Jonas, Tzvi 30:00.00 4/7 27:49.43 4 13
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TNYA Denrich, David 18:29.25 1/4 18:33.96 1 17
MESC DeHart, Pieter 19:13.29 1/1 19:13.78 2 15
GSP Wright, Brendan 20:30.00 2/2 19:57.03 3 14
CRM Emmons, Michael 17:11.42 1/5 NS 0
CHEL Sabala, Michael 19:33.98 NS 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GS Decker, John 19:03.73 1/2 19:13.92 1 17
WAM Hammond, Ben 19:19.97 1/10 19:30.59 2 15
CRM Kwa, Ken 24:00.00 3/7 23:02.06 3 14
ADMS Hargis, Blake 26:15.00 NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSP Rubacky, Mark 18:56.09 1/8 18:49.80 1 17
MAMA Prescott, Al 30:00.00 4/4 25:53.97 2 15
GSP Carroll, Stephen 18:36.00 1/7 NS 0
CRM Mills, Edward 23:45.00 NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWMR Allen, Robbie 18:22.22 1/6 18:01.36 1 17
PTMS Meade, Matthew 19:52.77 2/4 19:47.49 2 15
ABC McMorrow, Rob 19:45.00 2/5 20:02.19 3 14
GBM Schmuhl, Frederick 22:29.50 3/6 23:03.97 4 13
THOR Mackin, Robert 28:20.00 4/6 29:39.19 5 12
GSM Faria, Jose 20:15.99 2/8 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM Davis, Guy 19:45.00 2/6 19:00.91 1 17
ABC McClellan, John 20:40.00 2/1 21:23.33 2 15
MESC Roth, Douglas 23:24.69 3/4 24:13.49 3 14
CONN Canning, Peter 32:00.00 4/3 29:08.94 4 13
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM Miller, Steve 20:56.75 2/10 21:08.03 1 17
ABC McLaughlin, Brian 22:28.91 3/5 22:19.31 2 15
MAMA Keil, Mark 24:47.92 3/8 25:56.84 3 14
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWMR Morse, Tim 25:30.00 3/9 24:10.60 1 17
MESC Darling, Drew 25:43.00 NS 0
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AGUA Bernstein, Rich 25:00.00 3/2 22:49.29 1 17
PITY Rogacki, Daniel 27:51.12 4/5 22:52.53 2 15
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WAM Hutchings, Dick 26:30.00 3/10 26:22.39 1 17
ABC Tapia-Perez, Santiago 29:37.57 4/10 29:13.05 2 15
ABC Ribush, Nicholas 35:00.00 4/2 33:31.25 3 14
GSP Coupe, George 38:00.00 4/9 34:22.63 4 13
SYSM Mitchell, Jack 42:57.80 4/1 43:29.52 5 12
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MESC Jones, William 33:07.64 4/8 33:52.46 1 17
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home