Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational ( Sat, Feb 11, 2017 - Sun, Feb 12, 2017 )
Event Results
Event 20: Mixed 200 Y IM
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OLD1
Velez, Jasson
40-44
2:10.00
7/6
2:08.22
1
9
SYSM
Pearson, Johnnie
40-44
2:10.28
7/2
2:10.32
2
7
MATT
Von Jouanne, Roger
55-59
2:10.00
7/3
2:13.79
1
9
SPAW
Anderson, Eric
50-54
2:20.00
6/3
2:13.85
1
9
MATT
Fleming, Blakeley
25-29
2:15.00
7/8
2:15.22
1
9
GAJA
Dunn, Jonathan
35-39
2:16.93
6/5
2:15.66
1
9
AMS
Seifert, Alan
25-29
NT
1/8
2:16.39
1
9
AMS
Cosgrove, Michael
18-24
2:14.62
7/1
2:16.75
1
9
MATT
Smolin, Levi
25-29
2:26.60
6/8
2:17.36
2
7
MATT
McCoy, Peter
45-49
2:25.00
6/1
2:21.90
1
9
AMS
Sumner, Emile
25-29
2:20.69
6/2
2:22.01
2
7
AMS
Paradis, Bennett
18-24
2:30.00
5/2
2:22.24
2
7
UC15
Lushington, Michael
30-34
2:28.00
5/5
2:29.47
1
9
SM
Bruce, Alex
45-49
2:38.08
4/3
2:36.01
2
7
SYSM
Couch, Bob
70-74
2:33.64
5/1
2:36.91
1
9
PCST
Reyes, Daniel
25-29
2:37.55
4/4
2:37.37
3
6
PCST
Jinks, Allison
30-34
2:44.01
4/6
2:40.48
1
9
GCPS
Knisely, Bill
60-64
2:53.00
4/8
2:40.82
1
9
GAJA
Countryman, Marianne
50-54
2:38.00
4/5
2:45.00
1
9
CTMS
Reed, Ed
70-74
2:47.91
4/7
2:46.89
2
7
ENSW
Ladd, Laura
45-49
3:02.00
3/5
2:48.01
1
9
GAJA
Lemmons, Stephanie
25-29
2:53.85
3/4
2:55.81
3
6
GCPS
Evans, Bill
65-69
2:52.42
4/1
2:57.04
1
9
GAJA
McCarthy, Daniel
40-44
3:30.00
2/6
3:00.40
3
6
YGF
Rogers, Mark
50-54
3:15.00
3/2
3:04.73
2
7
GCPS
Miller, Sonia
50-54
3:16.00
3/7
3:09.68
2
7
GAJA
Penn, Ginger
60-64
3:17.39
3/1
3:17.60
1
9
GAJA
Zeigler, John
70-74
3:21.12
2/4
3:19.07
3
6
UC24
Misiak, Sarah
50-54
3:20.00
3/8
3:19.26
3
6
MASC
Hidalgo, Carlos
45-49
3:50.00
2/1
3:25.49
3
6
ESMS
Bender, Bill
65-69
3:29.31
2/5
3:36.42
2
7
TNAQ
Schumann, David
70-74
3:52.00
2/8
3:46.11
4
5
ART
Edwards, Sara
35-39
4:14.77
2/3
3:50.96
1
9
GS
Panayotoff, Kristi
65-69
3:49.41
2/7
3:51.80
1
9
GCPS
Desanctis, Carlos
70-74
4:05.00
1/5
3:53.23
5
4
GCPS
Wolverton, Kate
60-64
4:30.00
1/6
4:05.20
2
7
ESMS
Lauderdale, Elliott
65-69
3:40.01
2/2
4:16.68
3
6
GAJA
Ottosen, Sue
70-74
4:55.00
1/2
5:28.34
1
9
GAJA
Hamilton, Rebecca
65-69
6:37.57
1/7
7:20.66
2
7
CAMS
Nolin, Sheila
50-54
6:40.00
1/1
DQ
0
ESMS
Bernasconi, Mark
55-59
3:08.00
3/3
DQ
0
MGCM
Bailey, Bradley
45-49
2:00.00
7/4
NS
0
MOST
Callaway, Linda
60-64
3:54.61
1/4
NS
0
YGF
Dodd, Thomas
18-24
2:30.00
5/7
NS
0
GAJA
Eaton, Carlton
50-54
3:11.20
3/6
NS
0
GAJA
Jones, Judd
55-59
2:30.00
5/6
NS
0
GAJA
King, Ian
50-54
2:37.08
5/8
NS
0
AMS
Koch, Rebecca
25-29
2:20.00
6/6
NS
0
UC45
Mumber, Laura
45-49
2:10.98
7/7
NS
0
UC45
Nedza, Mark
55-59
2:29.90
5/3
NS
0
MMC
Newman, Mark
50-54
2:28.00
5/4
NS
0
CONC
Perry, Andrew
45-49
3:30.00
NS
NS
0
GS
Sawyer, Wesley
35-39
2:10.00
7/5
NS
0
OLD1
Schwab, Lyndsey
18-24
2:45.00
4/2
NS
0
AMS
Starck, Jennifer
18-24
2:25.00
6/7
NS
0
MATT
Von Jouanne, Jenny
25-29
2:16.00
6/4
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home