SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 17 Mixed 100 Y Free


Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Alley-Baktoo, Zahra 57.00 12/3 1:01.40 1 9
ESMS Agnew, Gabrielle 1:09.35 7/5 1:06.19 2 7
NASH Tremmel, Becca 1:10.36 7/1 1:06.53 3 6
AMS Maly, Samantha 1:23.78 4/4 1:26.82 4 5
OLD1 Schwab, Lyndsey 1:08.86 8/8 NS 0
AMS Starck, Jennifer 1:00.00 10/4 NS 0
Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Scott 50.00 15/5 50.55 1 9
AMS Paradis, Bennett 52.93 15/2 52.66 2 7
GCPS VanDillen, Kyle 55.50 13/7 53.68 3 6
AMS Cosgrove, Michael 54.52 14/7 54.84 4 5
AMS Vanheyste, Wito 55.20 13/6 55.33 5 4
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Sumner, Emile 55.55 13/1 55.75 1 9
MATT Von Jouanne, Jenny 56.00 13/8 57.75 2 7
AMS Koch, Rebecca 57.00 12/5 58.08 3 6
GAJA Lemmons, Stephanie 1:09.59 7/3 1:07.50 4 5
AMS Barkley, Lauren 1:30.00 4/7 1:17.22 5 4
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Gricius, David 50.56 15/3 51.12 1 9
MATT Smolin, Levi 55.00 14/8 51.97 2 7
PCST Reyes, Daniel 54.50 14/2 57.85 3 6
MATT Fleming, Mark 1:03.05 9/2 1:00.04 4 5
ENSW Jackson, Adam 1:14.02 6/3 1:11.08 5 4
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Tosh, Megan 1:02.26 10/8 1:01.66 1 9
ENSW Twist, Christina 1:04.02 9/1 1:03.20 2 7
PCST Jinks, Allison 1:03.75 9/7 1:03.27 3 6
JCC Stone, Katherine 1:10.00 7/2 1:05.68 4 5
UC45 Raymond, Alicia 1:02.37 9/4 1:06.82 5 4
AMS Givens, Maria 1:33.00 3/4 1:17.69 6 3
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Daniel 51.38 15/6 51.06 1 9
GCPS Purdy, Adam 53.00 15/8 53.03 2 7
UC15 Lushington, Michael 1:00.00 11/8 58.80 3 6
AMS Brown, Lowell 1:20.00 5/1 1:09.64 4 5
MATT Campbell, William 1:05.00 8/5 1:10.69 5 4
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Mihalik, Jennifer 1:08.00 8/2 1:03.30 1 9
ART Edwards, Sara 1:28.53 4/2 1:31.49 2 7
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Dunn, Jonathan 53.34 14/4 53.68 1 9
SYSM Kendig, Jamie 56.00 12/4 53.70 2 7
UC45 Fricks, William 1:05.00 8/4 55.46 3 6
UC45 Wilson, Duane 59.00 11/6 55.55 4 5
GAJA Luckhurst, Jonathan 1:00.00 11/1 59.16 5 4
GS Sawyer, Wesley 54.00 14/3 NS 0
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MGCM Hale, Jennifer 1:03.00 9/6 1:01.15 1 9
GAJA Hankins, Malena 1:14.88 6/7 1:09.93 2 7
GCPS Scoggins, Jennipher 1:15.88 6/8 1:14.80 3 6
NCMS Braden, Jennifer 1:24.31 4/5 1:18.80 4 5
LTAZ Flusche, Jann 1:53.60 2/4 1:21.32 5 4
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Malone, Evan 1:03.00 9/3 59.99 1 9
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC45 Mumber, Laura 55.06 13/3 1:01.92 1 9
ENSW Ladd, Laura 1:04.90 9/8 1:04.91 2 7
SYSM Dombrowski, Andrea 1:02.50 9/5 1:06.43 3 6
GCPS Trinque, Missy 1:45.00 3/7 1:07.56 4 5
AMS Wolf, Sara 1:16.69 5/3 1:12.77 5 4
GCPS Straw, Mindi 1:27.06 4/6 1:25.93 6 3
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MGCM Bailey, Bradley 53.00 15/1 53.97 1 9
SM Bruce, Alex 58.34 11/5 58.76 2 7
UC45 Morrison, Matt 55.05 13/5 59.62 3 6
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Countryman, Marianne 1:02.14 10/7 1:05.81 1 9
MATT Villarreal, Allison 1:10.09 7/7 1:08.60 2 7
ESMS Grundhoefer, Marianne 1:02.17 10/1 NS 0
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Smith, Richard 53.96 14/5 54.17 1 9
MATT Becker, John 1:00.54 10/3 57.77 2 7
OLD1 Heapy, Gary 58.70 11/3 1:00.42 3 6
GAJA King, Ian 57.66 12/2 1:00.84 4 5
MATT Garcia, Samuel 1:01.00 10/6 1:04.34 5 4
GAJA Yetter, Brian 1:14.71 6/2 1:20.46 6 3
GAJA Eaton, Carlton 59.78 11/2 NS 0
AMS Hughey, Richard 50.00 15/4 NS 0
UC45 Mumber, Matthew 55.22 13/2 NS 0
MMC Newman, Mark 55.00 13/4 NS 0
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Cochran, Muriel 1:15.00 6/1 1:12.88 1 9
GCPS Duff, Linda 1:22.00 5/8 1:17.91 2 7
MGCM Smith, Kathy 1:35.00 3/5 1:32.03 3 6
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Berry, David 52.97 15/7 52.92 1 9
CTMS Taylor, Chip 54.18 14/6 53.98 2 7
WHA Berryhill, Keith 55.00 14/1 56.95 3 6
MATT Milburn, David 57.80 12/7 58.46 4 5
MATT Hall, James 58.33 11/4 59.84 5 4
CTMS Moore, Lin 1:01.61 10/2 1:00.07 6 3
MATT Crook, Bob 1:08.00 8/1 1:07.30 7 2
CAMS Asselstine, David 1:47.19 3/8 1:40.05 8 1
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NTXL McKelvey, Christina 1:05.00 8/3 1:04.32 1 9
PBM Moak, Mary 1:16.45 5/5 1:19.80 2 7
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWIFT Knowles, Percival 57.56 12/6 56.42 1 9
GCPS Knisely, Bill 59.90 11/7 58.57 2 7
GAJA Hildebrandt, David 58.00 12/8 1:00.18 3 6
MATT Hanson, James 1:08.00 8/7 1:04.83 4 5
GAJA Michalke, Doug 1:10.00 7/6 1:10.61 5 4
GCPS Baars, Bryan 1:32.00 4/8 1:13.70 6 3
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ESMS Weller, Terri 1:44.00 3/6 1:37.61 1 9
MATT Umstaedter, Carol 1:43.99 3/3 1:43.06 2 7
GAJA Moyer, Peggy 2:11.19 2/7 2:13.63 3 6
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Welborn, George 58.00 12/1 59.74 1 9
SYSM Walker, Rick 1:00.00 10/5 1:00.08 2 7
ESMS Bender, Bill 1:06.83 8/6 1:06.97 3 6
GCPS Evans, Bill 1:08.99 7/4 1:09.48 4 5
GAJA Saltzman, Edward 1:20.00 5/7 1:10.66 5 4
GAJA Woody, Leonard 1:14.69 6/6 1:15.71 6 3
GCPS Paedae, Dennis 1:12.00 6/4 1:16.13 7 2
ESMS Lauderdale, Elliott 1:17.88 5/6 1:32.06 8 1
GAJA Delair, Stan 1:25.00 4/3 NS 0
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Thomas, Dodi 2:07.15 2/2 1:42.62 1 9
GCPS Enfinger, Betty 1:55.00 2/5 1:49.49 2 7
GCPS Clarke, Katherine 2:30.00 1/4 2:32.50 3 6
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCHA Disterdick, John 1:12.00 7/8 1:13.15 1 9
GCPS Desanctis, Carlos 1:20.00 5/2 1:24.01 2 7
TNAQ Schumann, David 1:31.00 4/1 1:28.80 3 6
CAMS Lanoux, Joe 1:46.51 3/1 1:40.46 4 5
Age Group 75-79 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Menk, Sally 1:44.79 3/2 1:43.67 1 9
GAJA Haase, Judith 2:34.45 2/1 2:31.94 2 7
Age Group 75-79 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Miller, David 1:16.00 5/4 NS 0
Age Group 80-84 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Lancaster, Rocio 2:05.10 2/6 2:04.36 1 9
GCPS Miller, Kay 2:42.52 1/3 2:47.15 2 7

GAJA Baima, June 2:20.15 NS NS 0
Age Group 80-84 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Ascherfeld, Ray 1:13.75 6/5 1:18.47 1 9
Age Group 85-89 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWIFT Knowles, Percival Sr. 1:56.15 2/3 1:57.73 1 9
Age Group 90-94 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Stone, Marjorie 2:28.73 2/8 2:30.72 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home