SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 15 Mixed 200 Y Breast


Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Hinely, Megan 2:35.00 5/6 NS 0
AMS Starck, Jennifer 2:40.00 5/7 NS 0
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Fleming, Blakeley NT 1/1 2:43.14 1 9
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ENSW Jackson, Adam 3:39.69 2/5 3:45.11 1 9
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ENSW Twist, Christina 2:53.37 5/8 2:58.40 1 9
GAJA Tosh, Megan 3:09.00 4/2 3:10.74 2 7
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ENSW Silver, Isaac 2:23.61 5/5 2:31.53 1 9
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OLD1 Velez, Jasson 2:22.00 5/4 2:20.41 1 9
SYSM Pearson, Johnnie 2:24.56 5/3 2:22.99 2 7
GAJA McCarthy, Daniel 3:30.00 3/7 3:01.60 3 6
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ENSW Ladd, Laura 3:09.67 4/1 3:04.93 1 9
GAJA Jones, Cathy 3:20.47 3/6 3:12.85 2 7
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT McCoy, Peter 2:35.00 5/2 2:34.94 1 9
CONC Perry, Andrew 3:30.00 3/2 NS 0
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC24 Misiak, Sarah 3:15.00 3/3 3:15.11 1 9
CAMS Nolin, Sheila 6:30.00 1/2 6:27.71 2 7
DCAM Vanheyste, Pia 3:09.54 4/7 DQ 0
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MMC Newman, Mark 2:45.00 5/1 2:58.19 1 9
GAJA Yetter, Brian 3:34.25 3/8 3:29.79 2 7
YGF Rogers, Mark 3:30.00 3/1 3:36.81 3 6
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Cochran, Muriel 4:00.00 2/7 3:28.92 1 9
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Vargas, Glen 3:15.00 3/4 2:58.88 1 9
GAJA Jones, Judd 2:55.00 4/4 3:00.08 2 7
MATT Milburn, David 3:08.90 4/6 3:06.86 3 6
YGF Hein, Ricardo 3:10.00 4/8 DQ 0
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWIFT Knowles, Percival 2:58.68 4/5 2:48.85 1 9
GAJA Michalke, Doug 3:15.00 3/5 3:30.62 2 7
YGF Elmore, James 4:20.00 2/8 3:53.81 3 6
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Hamilton, Rebecca 8:18.68 1/7 8:31.50 1 9
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Woody, Leonard 3:35.00 2/4 3:28.20 1 9
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Thomas, Dodi 5:30.37 1/3 4:35.64 1 9
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CTMS Reed, Ed 3:01.90 4/3 3:01.60 1 9
NASH Fuenmayor, Jose 3:41.00 2/6 3:24.54 2 7
CAMS Lanoux, Joe 4:00.03 2/1 3:58.62 3 6
Age Group 75-79 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Menk, Sally 4:44.45 1/4 4:50.56 1 9
Age Group 75-79 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Miller, David 3:40.00 2/3 3:47.67 1 9
Age Group 80-84 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Lancaster, Rocio 5:41.97 1/6 5:50.70 1 9
Age Group 80-84 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Stolz, Hal 3:45.00 2/2 3:43.14 1 9
Age Group 85-89 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWIFT Knowles, Percival Sr. 4:48.75 1/5 5:01.15 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home