SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 14 Mixed 100 Y Fly

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Chia, Nei-Kuan 35-39 53.00 7/4 53.57 1 9
MGCM Bailey, Bradley 45-49 57.00 7/2 56.03 1 9
MATT Von Jouanne, Daniel 30-34 56.12 7/3 56.40 1 9
SYSM Kendig, Jamie 35-39 58.00 7/1 57.17 2 7
MATT Von Jouanne, Scott 18-24 58.00 7/7 57.76 1 9
OLD1 Velez, Jasson 40-44 55.00 7/5 58.01 1 9
AMS Cosgrove, Michael 18-24 58.17 7/8 59.55 2 7
MATT Smolin, Levi 25-29 1:04.68 6/2 1:02.22 1 9
AMS Koch, Rebecca 25-29 1:02.00 6/3 1:02.25 1 9
PCST Reyes, Daniel 25-29 1:01.27 6/5 1:02.34 2 7
MATT Berry, David 55-59 59.96 6/4 1:02.45 1 9
GAJA Hildebrandt, David 60-64 1:03.56 6/6 1:03.17 1 9
CTMS Taylor, Chip 55-59 1:05.04 6/8 1:03.98 2 7
OLD1 Heapy, Gary 50-54 1:07.00 5/5 1:04.33 1 9
MATT McCoy, Peter 45-49 1:05.00 6/7 1:04.71 2 7
UC15 Lushington, Michael 30-34 1:10.00 5/2 1:04.98 2 7
UC45 Morrison, Matt 45-49 1:10.06 5/8 1:08.22 3 6
AWJ Welborn, George 65-69 1:05.00 6/1 1:08.48 1 9
AMS Mihalik, Jennifer 35-39 1:20.00 4/2 1:09.66 1 9
GAJA King, Ian 50-54 1:07.78 5/3 1:10.58 2 7
GAJA Kucharski, Michael 45-49 1:10.82 4/5 1:10.81 4 5
ESMS Tomley, Patty 45-49 1:10.99 4/3 1:10.83 1 9
UC45 Nedza, Mark 55-59 1:05.90 5/4 1:11.89 3 6
UC45 Wilson, Duane 35-39 1:20.00 4/7 1:12.29 3 6
GAJA Countryman, Marianne 50-54 1:10.00 5/7 1:13.19 1 9
DAS Trimble, Ginny 30-34 1:10.00 5/1 1:13.57 1 9
SM Bruce, Alex 45-49 1:16.25 4/6 1:13.79 5 4
MATT Hanson, James 60-64 1:30.00 3/5 1:16.35 2 7
GAJA Lemmons, Stephanie 25-29 1:31.28 3/3 1:23.25 2 7
GCPS Evans, Bill 65-69 1:21.62 4/1 1:25.52 2 7
ESMS Bernasconi, Mark 55-59 1:33.00 3/2 1:26.18 4 5
MATT Garcia, Samuel 50-54 1:40.00 3/8 1:27.07 3 6
GCPS Miller, Sonia 50-54 1:29.00 3/4 1:27.29 2 7
SYSM Dombrowski, Andrea 45-49 1:25.00 4/8 1:28.29 2 7
MASC Hidalgo, Carlos 45-49 1:32.00 3/6 1:29.48 6 3
BUMS Tourtual, Dorothy 65-69 1:34.00 3/7 1:33.95 1 9
GAJA Zeigler, John 70-74 1:35.55 3/1 1:36.16 1 9
GAJA Penn, Ginger 60-64 1:44.73 2/3 1:40.85 1 9
ESMS Bender, Bill 65-69 1:43.27 2/5 1:42.29 3 6
AMS Maly, Samantha 18-24 1:46.88 2/6 1:45.91 1 9
GS Panayotoff, Kristi 65-69 1:48.73 2/2 1:49.44 2 7
ART Edwards, Sara 35-39 1:41.70 2/4 1:49.88 2 7
MOST Callaway, Linda 60-64 1:59.75 2/7 2:03.58 2 7
MATT Umstaedter, Carol 65-69 2:21.44 1/4 2:16.44 3 6
GAJA Ottosen, Sue 70-74 6:14.00 1/3 2:56.12 1 9
GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 4:19.72 1/5 3:50.89 4 5
GAJA Eaton, Carlton 50-54 1:10.18 4/4 NS 0
SYSM Mehok, George 45-49 56.51 7/6 NS 0
AMS Paradis, Bennett 18-24 1:10.00 5/6 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home