SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 5 Mixed 100 Y Breast


Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Starck, Jennifer 1:10.00 8/3 1:13.31 1 9
AMS Hinely, Megan 1:12.00 8/2 1:22.36 2 7

OLD1 Schwab, Lyndsey 1:45.00 NS NS 0
Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Scott 1:05.00 9/2 1:05.52 1 9
AMS Cosgrove, Michael 1:07.52 9/1 1:08.49 2 7
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PCST Reyes, Daniel 1:14.65 7/4 1:14.65 1 9
MGCM Cantor, Matt 1:30.00 5/4 1:22.85 2 7
ENSW Jackson, Adam 1:33.04 5/2 1:39.92 3 6
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ O'Leary, Britta 1:10.00 8/5 1:09.48 1 9
ENSW Twist, Christina 1:19.75 7/7 1:21.75 2 7
GAJA Tosh, Megan 1:28.00 6/7 1:25.77 3 6
JCC Stone, Katherine 1:30.00 5/3 1:26.06 4 5
AMS Givens, Maria 1:45.00 3/5 1:34.50 5 4
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC45 Clift, Chris 1:04.00 9/6 1:07.52 1 9
MATT Campbell, William 1:25.00 6/4 1:23.35 2 7
AMS Brown, Lowell 1:45.00 3/3 1:27.67 3 6
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CTMS Cochran, Susan 1:10.00 8/6 1:14.32 1 9
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ENSW Silver, Isaac 1:03.45 9/3 1:05.48 1 9
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ESMS Cazzavillan, Shannon 1:50.00 3/2 1:38.09 1 9
NCMS Braden, Jennifer 2:10.00 2/5 1:42.17 2 7
LTAZ Flusche, Jann 2:25.60 2/1 1:46.72 3 6
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OLD1 Velez, Jasson 1:00.62 9/4 1:00.49 1 9
SYSM Pearson, Johnnie 1:02.13 9/5 1:03.83 2 7
GAJA McCarthy, Daniel 1:33.87 5/7 1:20.59 3 6
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ENSW Ladd, Laura 1:23.47 7/8 1:21.67 1 9
MASC Johnson, Elizabeth 1:29.47 6/8 1:31.26 2 7
MASC Cobia, Rachel 1:37.75 4/6 1:38.17 3 6
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT McCoy, Peter 1:12.00 8/7 1:11.72 1 9
SM Bruce, Alex 1:27.77 6/2 1:25.65 2 7
UC15 Kennedy, Derek 1:09.99 8/4 NS 0
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DCAM Vanheyste, Pia 1:26.48 6/5 1:26.84 1 9
UC24 Misiak, Sarah 1:29.00 6/1 1:28.25 2 7
CAMS Nolin, Sheila 3:20.00 1/1 2:54.83 3 6
ART Rossi, Leann 1:26.53 6/3 NS 0
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GS McAdam, Robert 1:05.71 9/7 1:05.38 1 9
GAJA Yetter, Brian 1:35.34 4/3 1:32.78 2 7
YGF Rogers, Mark 1:35.00 4/4 1:35.64 3 6
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Cochran, Muriel 1:56.00 3/1 1:37.61 1 9
GCPS Duff, Linda 1:40.00 4/8 1:38.20 2 7
LTMS VanCuren, Jean 1:44.00 3/4 1:38.25 3 6
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Berry, David 1:08.43 9/8 1:09.40 1 9
CTMS Taylor, Chip 1:12.80 8/1 1:10.34 2 7
SYSM Vargas, Glen 1:16.00 7/6 1:14.49 3 6
MATT Milburn, David 1:26.95 6/6 1:24.26 4 5
YGF Hein, Ricardo 1:30.00 5/5 1:45.62 5 4
GAJA Stille, Mike 1:13.58 8/8 NS 0
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Moak, Mary 1:34.18 5/8 1:35.72 1 9
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Hildebrandt, David 1:15.00 7/5 1:13.83 1 9
GCPS Baars, Bryan 1:31.50 5/6 1:27.54 2 7
GAJA Michalke, Doug 1:22.87 7/1 1:32.00 3 6
YGF Elmore, James 2:05.00 2/4 1:43.69 4 5
GAJA Neff, Randall 1:56.00 3/8 1:53.31 5 4
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ESMS Weller, Terri 2:11.00 2/3 2:09.02 1 9
GAJA Hamilton, Rebecca 3:52.17 1/8 4:04.02 2 7
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Walker, Rick 1:15.00 7/3 1:14.10 1 9
GAJA Woody, Leonard 1:34.07 5/1 1:35.17 2 7
GCPS Paedae, Dennis 1:38.00 4/2 1:47.00 3 6
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Thomas, Dodi 2:40.00 1/4 2:03.86 1 9
GAJA Ottosen, Sue 2:53.00 1/3 3:01.30 2 7
GCPS Clarke, Katherine 3:00.00 1/2 3:08.27 3 6
MASC Johnson, Margaret 2:53.15 1/6 3:13.10 4 5
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CTMS Reed, Ed 1:19.62 7/2 1:23.86 1 9
NASH Fuenmayor, Jose 1:35.31 4/5 1:29.84 2 7
CAMS Lanoux, Joe 1:52.65 3/7 1:52.18 3 6
GCPS Desanctis, Carlos 2:15.00 3/6 1:58.48 4 5
Age Group 75-79 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Menk, Sally 2:13.17 2/6 2:16.20 1 9
Age Group 75-79 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Miller, David 1:40.00 4/1 1:42.34 1 9
Age Group 80-84 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Lancaster, Rocio 2:36.76 2/8 2:45.85 1 9
GCPS Miller, Kay 3:16.04 1/7 3:29.17 2 7
Age Group 80-84 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Stolz, Hal 1:39.00 4/7 1:39.40 1 9
Age Group 85-89 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWIFT Knowles, Percival Sr. 2:20.88 2/7 2:16.94 1 9
Age Group 90-94 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Stone, Marjorie 2:49.53 1/5 2:45.39 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home