SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Mixed 50 Y Free


Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Starck, Jennifer 27.50 11/4 26.94 1 9
AMS Alley-Baktoo, Zahra 26.80 12/4 27.38 2 7
ESMS Agnew, Gabrielle 31.60 8/7 30.00 3 6
NASH Tremmel, Becca 32.56 7/5 30.12 4 5
MASC Broadhead, Amber 40.00 4/8 38.32 5 4
AMS Maly, Samantha 38.00 4/4 38.87 6 3
Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Scott 23.00 17/4 22.75 1 9
AMS Paradis, Bennett 23.80 16/4 23.69 2 7
GCPS VanDillen, Kyle 24.65 16/7 24.41 3 6
YGF Dodd, Thomas 35.00 6/1 28.20 4 5
MASC Broadhead, Elijah 1:45.00 1/2 37.63 5 4
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Sumner, Emile 24.87 15/4 24.61 1 9
MATT Von Jouanne, Jenny 25.00 15/2 25.78 2 7
AMS Koch, Rebecca 26.50 13/3 26.70 3 6
GAJA Lemmons, Stephanie 30.34 9/8 30.17 4 5
AMS Barkley, Lauren 38.00 4/5 33.51 5 4
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Gricius, David 23.27 17/3 23.58 1 9
MATT Smolin, Levi 25.19 14/3 24.15 2 7
PCST Reyes, Daniel 24.83 16/1 25.94 3 6
MATT Fleming, Mark 28.30 10/6 26.93 4 5
MASC Miller, Preston 30.00 9/2 30.14 5 4
ENSW Jackson, Adam 31.54 8/2 31.96 6 3
UC45 Weber, Mark 26.56 13/2 NS 0
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ O'Leary, Britta 26.50 13/6 25.25 1 9
GAJA Tosh, Megan 28.46 10/2 28.31 2 7
DAS Trimble, Ginny 28.00 11/8 28.80 3 6
PCST Jinks, Allison 29.16 9/6 29.39 4 5
UC45 Raymond, Alicia 27.18 12/1 29.97 5 4
JCC Stone, Katherine 33.00 7/6 30.21 6 3
MATT Rogers, Carmel 35.00 6/8 31.42 7 2
AMS Givens, Maria 40.00 4/1 32.78 8 1
MATT Havin, Jessica 58.00 2/2 40.65 9 0
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Daniel 23.42 17/6 23.31 1 9
UC45 Clift, Chris 24.00 16/5 23.52 2 7
GCPS Purdy, Adam 25.00 15/3 24.44 3 6
UC15 Lushington, Michael 27.00 12/2 26.48 4 5
MATT Campbell, William 28.00 10/4 30.92 5 4
AMS Brown, Lowell 35.00 5/4 31.12 6 3
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Mihalik, Jennifer 28.00 11/3 28.05 1 9
CTMS Cochran, Susan 28.00 11/2 28.28 2 7
ART Edwards, Sara 37.74 5/8 42.01 3 6
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Chia, Nei-Kuan 23.50 17/2 23.15 1 9
SYSM Kendig, Jamie 25.00 15/6 23.17 2 7
GAJA Dunn, Jonathan 24.21 16/2 24.57 3 6
ENSW Silver, Isaac 24.02 16/3 24.59 4 5
UC45 Fricks, William 25.00 15/7 25.11 5 4
UC45 Wilson, Duane 27.00 12/3 25.36 6 3
GAJA Luckhurst, Jonathan 26.76 13/1 27.64 7 2
MGCM Williams, Michael 33.00 7/3 29.94 8 1
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Hankins, Malena 34.44 6/4 31.01 1 9
ESMS Cazzavillan, Shannon 36.00 5/6 32.35 2 7
NCMS Braden, Jennifer 40.00 3/4 35.09 3 6
LTAZ Flusche, Jann 46.20 3/1 36.52 4 5
GCPS Scoggins, Jennipher 33.24 7/7 NS 0
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OLD1 Velez, Jasson 24.11 16/6 24.18 1 9
GCPS Malone, Evan 29.00 10/8 28.02 2 7
CTMS Englebert, Chad 40.00 4/7 34.07 3 6
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ESMS Tomley, Patty 27.64 11/5 26.72 1 9
UC45 Mumber, Laura 25.04 14/5 27.95 2 7
SYSM Dombrowski, Andrea 28.00 11/7 28.65 3 6
ENSW Ladd, Laura 29.00 9/5 28.97 4 5
GCPS Trinque, Missy 55.00 2/3 30.44 5 4
GAJA Jones, Cathy 31.47 8/3 30.50 6 3
AMS Wolf, Sara 34.48 6/5 33.61 7 2
MASC Cobia, Rachel 36.91 5/2 36.07 8 1
GCPS Straw, Mindi 37.19 5/1 37.34 9 0
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Mehok, George 23.67 17/1 23.69 1 9
MGCM White, James 23.53 17/7 23.84 2 7
SM Bruce, Alex 26.60 13/7 26.54 3 6
UC45 Morrison, Matt 25.03 14/4 26.95 4 5
UC15 Kennedy, Derek 28.99 10/1 NS 0
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ART Rossi, Leann 30.00 9/1 28.58 1 9
SYSM Bennett, Ellen 29.00 9/4 28.59 2 7
MATT Villarreal, Allison 32.00 8/8 30.90 3 6
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SPAW Anderson, Eric 25.20 14/6 24.63 1 9
AMS Smith, Richard 24.90 15/5 24.68 2 7
MATT Becker, John 26.77 13/8 26.62 3 6
OLD1 Heapy, Gary 27.18 12/8 27.57 4 5
MATT Garcia, Samuel 27.00 12/6 27.77 5 4
AMS Hughey, Richard 23.00 17/5 NS 0
UC45 Mumber, Matthew 25.01 15/1 NS 0
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LTMS VanCuren, Jean 35.13 5/5 31.41 1 9
CTMS Spansel, Ginger 31.29 8/4 31.67 2 7
GCPS Duff, Linda 37.00 5/7 34.97 3 6
MGCM Smith, Kathy 41.00 3/5 39.32 4 5
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Berry, David 23.74 17/8 23.85 1 9
CTMS Taylor, Chip 24.86 16/8 24.34 2 7
MATT Hall, James 25.52 14/7 25.61 3 6
MATT Milburn, David 26.94 12/5 26.65 4 5
UC45 Nedza, Mark 25.90 14/1 27.14 5 4
CTMS Moore, Lin 28.29 10/3 27.51 6 3
ESMS Bernasconi, Mark 29.00 9/3 28.25 7 2
MATT Crook, Bob 32.00 8/1 30.07 8 1
CAMS Asselstine, David 43.25 3/3 43.60 9 0
WHA Berryhill, Keith 25.27 14/2 DQ 0
PPSL Watkins, Doug 25.02 15/8 NS 0
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SKY Noyes, Penny 27.06 12/7 26.83 1 9
NTXL McKelvey, Christina 28.50 10/7 28.36 2 7
PBM Moak, Mary 33.55 7/1 34.63 3 6
GCPS Wolverton, Kate 1:00.00 2/1 39.35 4 5
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Knisely, Bill 26.00 14/8 25.16 1 9
MATT Hershberger, Mark 26.50 13/5 27.46 2 7
MATT Hanson, James 28.00 11/6 28.96 3 6
UC15 Clift, Robert 30.00 9/7 30.51 4 5
GCPS Baars, Bryan 34.31 7/8 32.90 5 4
GAJA Neff, Randall 34.50 6/3 35.10 6 3
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Umstaedter, Carol 43.35 3/6 43.71 1 9
GAJA Moyer, Peggy 55.52 2/6 56.29 2 7
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Welborn, George 28.00 11/1 26.50 1 9
ESMS Bender, Bill 28.13 10/5 27.71 2 7
GCPS Paedae, Dennis 31.50 8/6 30.72 3 6
AMS McDonald, James 35.00 6/2 30.86 4 5
GAJA Saltzman, Edward 35.00 6/7 31.91 5 4
GAJA Woody, Leonard 32.40 7/4 32.20 6 3
GAJA Delair, Stan 38.00 4/3 37.38 7 2
ESMS Lauderdale, Elliott 35.62 5/3 39.27 8 1
ESMS Matney, Jim 59.27 2/7 58.58 9 0
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Enfinger, Betty 50.00 3/8 49.35 1 9
GCPS Clarke, Katherine 1:15.00 1/6 1:07.43 2 7
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Couch, Bob 26.38 13/4 27.18 1 9
YCHA Disterdick, John 31.40 8/5 32.16 2 7
TNAQ Schumann, David 40.00 4/2 39.46 3 6
CAMS Ellington, Coke 38.60 4/6 39.66 4 5
CAMS Lanoux, Joe 44.60 3/2 43.70 5 4
Age Group 75-79 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Menk, Sally 45.18 3/7 45.20 1 9
GAJA Haase, Judith 1:10.33 1/5 1:08.43 2 7
Age Group 75-79 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Miller, David 35.00 6/6 33.23 1 9
Age Group 80-84 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Lancaster, Rocio 51.22 2/5 53.01 1 9
GAJA Baima, June 1:02.20 1/4 1:03.88 2 7
GCPS Miller, Kay 1:12.91 1/3 1:17.67 3 6
Age Group 80-84 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Ascherfeld, Ray 33.23 7/2 35.62 1 9
Age Group 85-89 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWIFT Knowles, Percival Sr. 50.41 2/4 54.59 1 9
Age Group 90-94 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Stone, Marjorie 1:01.00 2/8 1:00.14 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home