Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2016 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 2, 2016 - Sun, Dec 4, 2016 )
Event Results
Event 3: Men 200 M IM
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ROSE
Burnett, Simon
30-34
2:12.00
7/5
2:04.80
1
9
NOVA
West, Steve
40-44
2:12.00
7/4
2:11.63
1
9
LVM
Gaines, Billy
35-39
2:16.00
7/3
2:15.66
1
9
SCAQ
McAteer, Brian
30-34
2:19.96
7/2
2:20.80
2
7
SDSM
Komissarov, Andrey
55-59
2:20.58
7/8
2:22.23
1
9
OREG
Sullivan, Scot
50-54
2:30.00
6/8
2:24.48
1
9
NOVA
Jackson, Scott
40-44
2:28.74
6/5
2:25.92
2
7
LVM
Saricayir, Volkan
18-24
2:30.00
6/1
2:27.98
1
9
OREG
Miller, Matt
35-39
2:28.72
6/4
2:29.87
2
7
ROSE
Durieux, Chad
35-39
2:28.85
6/3
2:30.12
3
6
GRA
Granados, James
30-34
2:40.00
5/1
2:30.17
3
6
ROSE
Beubis, Michael
50-54
2:45.00
4/2
2:30.65
2
7
GRA
Acosta - Gomez, Misael
18-24
2:40.00
5/2
2:31.93
2
7
GRA
Paggi, Gregory
35-39
2:40.00
5/8
2:32.35
4
5
LVM
Jaffee, Laurence
55-59
2:45.00
4/7
2:33.87
2
7
CVMM
Koehler, Doug
50-54
2:28.86
6/7
2:34.97
3
6
SDSM
Ascher, Nathan
45-49
2:39.00
5/7
2:35.43
1
9
ROSE
Keim, John
40-44
2:33.57
5/4
2:36.39
3
6
UCLA
Uskert, Derek
35-39
2:37.80
5/3
2:36.49
5
4
ROSE
Godor, Frank
35-39
2:37.72
5/5
2:36.64
6
3
PSM
Graham, Donald
60-64
3:01.00
3/1
2:38.51
1
9
VCM
Kerns, Hubie
65-69
2:42.00
4/5
2:39.29
1
9
LVM
Davis, Caleb
40-44
2:43.00
4/3
2:40.61
4
5
MVN
Osborne, Jonathan
18-24
2:40.38
4/4
2:40.65
3
6
VMST
Throne, William
60-64
2:50.13
3/4
2:49.78
2
7
GRA
Jensen, Dan
55-59
2:55.00
3/3
2:51.25
3
6
LBG
Giacobe, Drew
40-44
2:50.00
4/1
2:51.86
5
4
TAM
Burns, Richard
70-74
2:54.40
3/5
2:52.15
1
9
TSTT
Edwards, John
55-59
3:09.76
2/3
2:57.15
4
5
SDSM
Morales, Henry
40-44
2:59.82
3/7
2:57.21
6
3
LVM
Osorio, Gabriel
50-54
3:10.76
2/7
2:59.31
4
5
ROSE
Cavanagh, Mike
50-54
3:05.00
2/4
3:01.83
5
4
PCCM
Anderson, Robert
60-64
3:06.51
2/5
3:06.42
3
6
GRA
Wrabley, Matt
55-59
3:00.00
3/2
3:10.32
5
4
MVN
Santy, James
50-54
3:40.00
1/7
3:11.72
6
3
SDSM
Jett, Darrell
55-59
3:30.00
2/1
3:15.37
6
3
GRA
Kreger, Jeffrey
50-54
3:15.00
2/2
3:20.19
7
2
WH2O
Bahamon, Luis
55-59
3:35.00
1/4
3:26.70
7
2
WH2O
Figueiredo, Paulo
70-74
3:40.00
1/3
3:33.33
2
7
CVMM
Losinski, Mark
60-64
3:20.22
2/8
3:33.35
4
5
ARIZ
Everett, Douglas
50-54
3:35.00
1/5
3:33.82
8
1
LBG
Miranda, Mike
50-54
4:10.00
1/2
3:58.10
9
0
LVM
Feldman, Michael
55-59
4:22.61
1/8
4:19.29
8
1
ROSE
Tulin, Michael
60-64
4:46.29
1/1
4:28.75
5
4
MAM
Hamilton, Rick
45-49
2:17.74
7/7
DQ
0
ROSE
Kim, Gene
30-34
2:49.71
4/8
DQ
0
MSCM
Chung, Jaehuen
35-39
2:27.00
7/1
DQ
0
SOBA
Anderson, Ashley
45-49
2:32.33
NS
NS
0
TCC
Berkedal, David
65-69
3:44.38
NS
NS
0
GRA
Cook, Jacob
25-29
2:30.00
6/2
NS
0
SCAQ
Ireland, Bill
55-59
2:55.00
NS
NS
0
GRA
Jaben, Max
30-34
2:08.38
NS
NS
0
GRA
Lee, Brendan
18-24
3:00.00
3/8
NS
0
CHEL
Sabala, Michael
35-39
2:26.30
NS
NS
0
ROSE
Keim, John
40-44
2:33.57
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home