2016 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 2, 2016 - Sun, Dec 4, 2016 )

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Men 200 M IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Burnett, Simon 30-34 2:12.00 7/5 2:04.80 1 9
NOVA West, Steve 40-44 2:12.00 7/4 2:11.63 1 9
LVM Gaines, Billy 35-39 2:16.00 7/3 2:15.66 1 9
SCAQ McAteer, Brian 30-34 2:19.96 7/2 2:20.80 2 7
SDSM Komissarov, Andrey 55-59 2:20.58 7/8 2:22.23 1 9
OREG Sullivan, Scot 50-54 2:30.00 6/8 2:24.48 1 9
NOVA Jackson, Scott 40-44 2:28.74 6/5 2:25.92 2 7
LVM Saricayir, Volkan 18-24 2:30.00 6/1 2:27.98 1 9
OREG Miller, Matt 35-39 2:28.72 6/4 2:29.87 2 7
ROSE Durieux, Chad 35-39 2:28.85 6/3 2:30.12 3 6
GRA Granados, James 30-34 2:40.00 5/1 2:30.17 3 6
ROSE Beubis, Michael 50-54 2:45.00 4/2 2:30.65 2 7
GRA Acosta - Gomez, Misael 18-24 2:40.00 5/2 2:31.93 2 7
GRA Paggi, Gregory 35-39 2:40.00 5/8 2:32.35 4 5
LVM Jaffee, Laurence 55-59 2:45.00 4/7 2:33.87 2 7
CVMM Koehler, Doug 50-54 2:28.86 6/7 2:34.97 3 6
SDSM Ascher, Nathan 45-49 2:39.00 5/7 2:35.43 1 9
ROSE Keim, John 40-44 2:33.57 5/4 2:36.39 3 6
UCLA Uskert, Derek 35-39 2:37.80 5/3 2:36.49 5 4
ROSE Godor, Frank 35-39 2:37.72 5/5 2:36.64 6 3
PSM Graham, Donald 60-64 3:01.00 3/1 2:38.51 1 9
VCM Kerns, Hubie 65-69 2:42.00 4/5 2:39.29 1 9
LVM Davis, Caleb 40-44 2:43.00 4/3 2:40.61 4 5
MVN Osborne, Jonathan 18-24 2:40.38 4/4 2:40.65 3 6
VMST Throne, William 60-64 2:50.13 3/4 2:49.78 2 7
GRA Jensen, Dan 55-59 2:55.00 3/3 2:51.25 3 6
LBG Giacobe, Drew 40-44 2:50.00 4/1 2:51.86 5 4
TAM Burns, Richard 70-74 2:54.40 3/5 2:52.15 1 9
TSTT Edwards, John 55-59 3:09.76 2/3 2:57.15 4 5
SDSM Morales, Henry 40-44 2:59.82 3/7 2:57.21 6 3
LVM Osorio, Gabriel 50-54 3:10.76 2/7 2:59.31 4 5
ROSE Cavanagh, Mike 50-54 3:05.00 2/4 3:01.83 5 4
PCCM Anderson, Robert 60-64 3:06.51 2/5 3:06.42 3 6
GRA Wrabley, Matt 55-59 3:00.00 3/2 3:10.32 5 4
MVN Santy, James 50-54 3:40.00 1/7 3:11.72 6 3
SDSM Jett, Darrell 55-59 3:30.00 2/1 3:15.37 6 3
GRA Kreger, Jeffrey 50-54 3:15.00 2/2 3:20.19 7 2
WH2O Bahamon, Luis 55-59 3:35.00 1/4 3:26.70 7 2
WH2O Figueiredo, Paulo 70-74 3:40.00 1/3 3:33.33 2 7
CVMM Losinski, Mark 60-64 3:20.22 2/8 3:33.35 4 5
ARIZ Everett, Douglas 50-54 3:35.00 1/5 3:33.82 8 1
LBG Miranda, Mike 50-54 4:10.00 1/2 3:58.10 9 0
LVM Feldman, Michael 55-59 4:22.61 1/8 4:19.29 8 1
ROSE Tulin, Michael 60-64 4:46.29 1/1 4:28.75 5 4
MAM Hamilton, Rick 45-49 2:17.74 7/7 DQ 0
ROSE Kim, Gene 30-34 2:49.71 4/8 DQ 0
MSCM Chung, Jaehuen 35-39 2:27.00 7/1 DQ 0

SOBA Anderson, Ashley 45-49 2:32.33 NS NS 0
TCC Berkedal, David 65-69 3:44.38 NS NS 0
GRA Cook, Jacob 25-29 2:30.00 6/2 NS 0
SCAQ Ireland, Bill 55-59 2:55.00 NS NS 0
GRA Jaben, Max 30-34 2:08.38 NS NS 0
GRA Lee, Brendan 18-24 3:00.00 3/8 NS 0
CHEL Sabala, Michael 35-39 2:26.30 NS NS 0
ROSE Keim, John 40-44 2:33.57 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home