2016 SPMS and Southwest Zone Spring SCY Championship ( Sat, Apr 16, 2016 - Sun, Apr 17, 2016 )

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 36 Men 200 Y Breast

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Hoyt, Trevor 2:13.24 4/6 2:06.42 1 20

ROSE Beaulieu, Connor 2:25.00 NS NS 0
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Griffard, Jared 2:23.26 4/4 2:16.70 1 20
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Durieux, Chad 2:26.84 4/3 2:28.72 1 20
GRA Paggi, Gregory 2:30.00 4/9 2:35.21 2 17
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RYL Bagri, Val 2:08.00 4/5 2:09.40 1 20
CVMM Jones, Shawn 2:36.99 3/4 2:34.36 2 17
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HNAQ Magee, Mark 2:23.56 4/7 2:21.56 1 20
LVM Boshoff, Nick 2:28.13 4/8 2:26.06 2 17
ROSE Borton, Dan 2:50.86 3/9 2:50.04 3 16

SDSM Strate, Brian 2:38.47 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Koehler, Doug 2:29.05 4/2 2:32.15 1 20
NOVA Collins, Michael 2:39.50 3/7 2:36.62 2 17
ROSE Mc Ginley, Patrick 2:46.50 3/8 2:38.45 3 16
OREG Washburne, Brent 2:36.36 3/6 2:46.69 4 15
GRA Kreger, Jeffrey 2:59.00 2/5 3:03.07 5 14
NOVA Parlett, Duncan 3:41.82 2/1 3:18.20 6 13
LVM Jauch, Peter 3:39.00 2/9 3:25.15 7 12

MVN Barker, Douglas 3:22.00 NS NS 0
WH2O Fitzgerald, Mike 2:52.50 NS NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LAPS Kelca, Brian 2:40.00 3/3 2:30.18 1 20
ARIZ Vargas, Daniel 2:30.00 4/1 2:32.44 2 17
LVM Jaffee, Laurence 2:50.00 3/2 2:35.89 3 16
TVM Hektner, Eric 2:53.44 3/1 2:54.59 4 15
MYST Ramos, John 3:18.57 2/3 3:04.29 5 14
UC33 Robinson, Keith 3:19.64 2/8 3:15.23 6 13
LVM Feldman, Michael 5:23.30 1/7 DQ 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC33 Person, James 3:10.00 2/4 3:17.81 1 20
CVMM Losinski, Mark 3:15.00 2/7 3:20.97 2 17
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Stark, Allen 2:33.47 3/5 2:36.64 1 20
VCM Rollins, Bruce 3:00.02 2/6 2:59.13 2 17
ROSE Farmer, Michael 4:19.67 1/6 3:54.12 3 16
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC33 Carey, George 3:33.19 2/2 3:30.72 1 20
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Best, Bob 4:00.00 1/5 3:52.95 1 20
SDSM Mitchell, Tom 4:28.38 1/4 4:37.78 2 17

SDSM Coles, Bill 4:50.00 NS NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home