2016 SPMS and Southwest Zone Spring SCY Championship ( Sat, Apr 16, 2016 - Sun, Apr 17, 2016 )

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 32 Men 200 Y IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Beaulieu, Connor 2:10.00 5/4 2:10.16 1 20
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Griffard, Jared 2:12.33 5/8 2:07.83 1 20
GRA Cook, Jacob NT 1/2 2:14.55 2 17
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Jaben, Max 1:59.02 5/5 1:55.66 1 20
ROSE Martin, Matthew 2:25.00 3/6 2:20.90 2 17
NOVA Bolcoa, Scott 2:40.00 3/2 2:27.95 3 16
MSCM Leloup, Paul 2:50.00 2/5 2:48.01 4 15
GRA Granados, James 2:21.71 4/8 DQ 0

ROSE Armour, Justin 2:45.00 NS NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Durieux, Chad 2:18.34 4/4 2:17.25 1 20
GRA Paggi, Gregory 2:20.00 4/7 2:17.67 2 17
SWM Godor, Frank 2:27.89 3/7 2:22.05 3 16
WH2O Guzman, Erik 2:15.00 5/1 2:29.18 4 15
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Judson, Jay 2:10.38 5/7 2:04.45 1 20
WH2O Sinel, Craig 2:10.00 5/6 2:15.27 2 17
LVM Davis, Caleb 2:25.00 3/5 2:22.05 3 16

CVMM Karren, Kelly 2:13.90 NS NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MVN Gunnell, Steve 2:14.16 5/2 2:15.76 1 20
SDSM Rozow, Stephen 2:23.72 4/1 2:22.88 2 17
SDSM Johnston, Steven 2:38.00 3/8 2:29.88 3 16
SWM Snell, Peter "oso" 2:25.99 3/4 2:32.49 4 15

GRA Lucero, Michael 2:07.22 NS NS 0
HNAQ Magee, Mark 2:03.67 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Koehler, Doug 2:16.27 4/5 2:16.91 1 20
NOVA Collins, Michael 2:14.92 5/9 2:17.65 2 17
RMDA Jacobs, David 2:20.00 4/3 2:20.10 3 16
NOVA Inouye, Darren 2:45.00 3/1 2:35.00 4 15
WH2O Kirvan, David 2:42.00 3/9 2:35.41 5 14
UCLA Heuveline, Patrick 3:07.63 2/9 2:59.95 6 13
GRA Kreger, Jeffrey 2:59.00 2/3 3:03.65 7 12

NOVA Parlett, Duncan 3:08.81 NS NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Jaffee, Laurence 2:30.00 3/3 2:17.36 1 20
SDSM Genz, Michael 2:59.00 2/4 2:44.43 2 17
SDSM Jett, Darrell 2:59.00 2/7 2:54.59 3 16
LVM Feldman, Michael 4:00.69 1/4 3:52.10 4 15
LAPS Kelca, Brian 2:17.50 4/6 DQ 0

SCAQ Ireland, Bill 2:36.37 NS NS 0
SDSM Komissarov, Andrey 2:10.89 5/3 NS 0
UCLA Magit, Brad 2:19.69 NS NS 0
NOVA Weissert, Toby 2:20.00 NS NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Graham, Donald 2:22.00 4/2 2:34.45 1 20
MVN Heather, Michael 2:53.28 2/6 2:40.34 2 17
ROSE Sterne, Erik 3:11.33 1/5 2:58.11 3 16
CVMM Losinski, Mark 3:10.36 2/1 3:01.81 4 15

LAPS Heyes, Greg 2:29.00 NS NS 0
CAQM Wilson, Robert 2:24.02 NS NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VCM Kerns, Hubie 2:22.82 4/9 2:23.73 1 20
ARIZ Bailey, Hop 3:01.08 2/8 2:58.53 2 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC33 Carey, George 3:01.33 2/2 3:07.33 1 20
LVM Stone, Robert 3:59.90 1/6 DQ 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Goode, Douglas 4:33.75 1/3 4:28.99 1 20
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Mitchell, Tom 4:16.97 1/7 4:11.55 1 20
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Baker, Donald 6:55.00 1/8 5:06.67 1 20
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home