SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2015 Pieter Cath Memorial Inter-Squad SCY Swim Meet

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 10 Mixed 100 Y Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAM Briseno, Osiris 35-39 51.00 1/4 51.81 1 20
LSSC Deane, Rusty 40-44 54.86 1/5 54.99 1 20
NAM Vocke, Joe 40-44 55.30 1/2 55.50 2 17
LSSC Roark, Adam 25-29 55.07 1/6 56.98 1 20
SHSH Colvin, Arnold 30-34 56.87 1/1 57.78 1 20
SHSH McKee, Edward 25-29 55.00 1/3 58.32 2 17
O*H* Zielinski, Daniel 30-34 1:00.00 2/3 58.43 2 17
SWST McCluskey, Timothy 50-54 58.00 2/4 58.97 1 20
LKWD Gentile, Earl 45-49 1:03.42 3/4 1:00.74 1 20
O*H* Stacy, Laura 30-34 1:00.00 2/6 1:01.98 1 20
NAM Birnbrich, Beth 50-54 1:02.00 2/2 1:02.20 1 20
O*H* Hetrick, Courtney 18-24 1:06.00 3/7 1:02.57 1 20
CAQT Hekman, James 45-49 1:03.57 3/5 1:03.38 2 17
SWST Bontempo, James 30-34 1:02.00 2/7 1:03.58 3 16
UC18 Rohr, Chad 40-44 1:29.99 5/1 1:04.31 3 16
O*H* Greenfield, Harry 65-69 1:03.00 2/1 1:04.56 1 20
LND Billick, Carolyn 30-34 1:05.00 3/3 1:04.88 2 17
O*H* Abbey, Nelson 60-64 1:03.01 2/8 1:04.98 1 20
LAKE Esposito, Tom 55-59 1:05.00 3/6 1:04.98 1 20
PRTR Batesole, Briana 25-29 1:06.84 3/8 1:05.10 1 20
O*H* Harrington, Christopher 55-59 1:07.50 4/4 1:05.50 2 17
UC18 Stephenson, Sally 50-54 NT 7/3 1:06.55 2 17
O*H* Heuman, Linda 55-59 1:10.00 4/7 1:06.67 1 20
O*H* Kappa, Greg 65-69 1:07.88 4/5 1:08.07 2 17
O*H* Terkel, Lawrence 65-69 1:10.00 4/2 1:08.17 3 16
LKWD Untener, Mary 25-29 1:06.00 3/1 1:08.94 2 17
CSU Definis, Jay 55-59 1:09.00 4/6 1:09.11 3 16
LTLE Brenner, Matt 40-44 1:11.20 4/1 1:10.35 4 15
O*H* Verry, Josselyn 18-24 NT 7/8 1:10.49 2 17
NAM Koenig, Karen 45-49 1:08.27 4/3 1:11.27 1 20
NAM Kopp, Melanie 35-39 NT 7/2 1:12.03 1 20
UC18 Chambers, Rick 30-34 NT 7/1 1:12.67 4 15
O*H* Gadzic, Margaret 35-39 1:23.00 5/6 1:13.32 2 17
PRTR Yourkvitch, Trisha 35-39 1:17.17 5/4 1:15.29 3 16
CAQT Catanese, Jon 45-49 1:15.00 4/8 1:17.77 3 16
UNAT Zehner, Bailey 18-24 2:30.00 6/1 1:18.11 3 16
O*H* Gorman, EJ 50-54 1:18.30 5/3 1:18.76 2 17
TPIT Van Buskirk, Jim 60-64 1:18.00 5/5 1:19.04 2 17
001- Liguori, Chiara 55-59 1:24.05 5/2 1:21.53 2 17
UNAT Braun, Rebecca 40-44 1:40.00 6/5 1:21.64 1 20
CSU Marshfield, Ann 55-59 1:24.58 5/7 1:22.11 3 16
O*H* LeBlond, Andrea 40-44 1:30.00 5/8 1:22.58 2 17
UC18 Lewis, Patience 40-44 NT 7/6 1:24.08 3 16
O*H* Sadar, Julie 35-39 NT 7/7 1:24.89 4 15
LTFB Pinkney, Ekaterina 30-34 1:42.00 6/3 1:25.08 3 16
O*H* Schott, Mike 60-64 1:33.00 6/4 1:25.88 3 16
LND Malley, Mike 50-54 NT 7/5 1:26.42 3 16
UC18 Kreinberg, Marty 60-64 2:00.00 6/2 1:36.65 4 15
CAQT Varga, Karen 25-29 2:00.00 6/7 1:40.29 3 16
O*H* Easton, Luise 75-79 2:00.00 6/6 1:47.98 1 20
O*H* Kelso, David 70-74 NT 7/4 1:52.68 1 20
O*H* Malaker, Deane 80-84 NT 6/8 2:05.20 1 20
O*H* Dorsch, William 60-64 1:00.00 2/5 NS 0
UC18 Dubay, John 50-54 57.50 1/8 NS 0
LTLE Pinkney, Sean 30-34 56.00 1/7 NS 0
O*H* Russ, Betty 85-89 1:05.90 3/2 NS 0
PRTR Batesole, Briana 25-29 1:06.84 NS 0
NAM Birnbrich, Beth 50-54 1:02.00 NS 0
SWST Bontempo, James 30-34 1:02.00 NS 0
UC18 Braun, Rebecca 40-44 1:40.00 NS 0
NAM Briseno, Osiris 35-39 51.00 NS 0
LSSC Deane, Rusty 40-44 54.86 NS 0
UC18 DuBay, John 50-54 57.50 NS 0
CAQT Hekman, James 45-49 1:03.57 NS 0
NAM Koenig, Karen 45-49 1:08.27 NS 0
SHSH McKee, Edward 25-29 55.00 NS 0
UNAT Pinkney, Sean 30-34 56.00 NS 0
O*H* Sadar, Julie 35-39 NT NS 0
O*H* Terkel, Lawrence 65-69 1:10.00 NS 0
LAKE Untener, Mary 25-29 1:06.00 NS 0
NAM Vocke, Joe 40-44 55.30 NS 0
PRTR Yourkvitch, Trisha 35-39 1:17.17 NS 0
UC17 Zehner, Bailey 18-24 2:30.00 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home