SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2015 Pieter Cath Memorial Inter-Squad SCY Swim Meet

Event Results

Next Event >>>

Event 1 Mixed 500 Y Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SHSH McKee, Edward 25-29 5:25.00 1/5 5:18.45 1 20
NAM Birnbrich, Chris 50-54 5:25.00 1/4 5:19.78 1 20
NAM Vocke, Joe 40-44 5:33.40 1/3 5:28.41 1 20
NAM Hartley, Ross 25-29 5:35.00 1/2 5:37.91 2 17
NAM Klestinec, Robin 50-54 6:00.00 2/5 5:46.46 1 20
O*H* Borsuk, Edward 60-64 5:55.00 1/7 5:47.46 1 20
NAM Birnbrich, Beth 50-54 6:00.00 1/8 5:56.84 2 17
AKGN Beatty, Chuck 55-59 6:12.00 2/3 5:58.83 1 20
O*H* Braniecki, Ashley 25-29 6:22.47 2/2 6:09.21 1 20
O*H* Hetrick, Courtney 18-24 5:59.00 1/1 6:10.75 1 20
SWST Bontempo, James 30-34 6:00.00 2/4 6:12.86 1 20
UNAT D'Arcy, Beth 50-54 6:30.00 2/8 6:17.10 3 16
SHSH Lodigiani, Christina 18-24 6:19.50 2/6 6:20.84 2 17
LKWD Untener, Mary 25-29 6:30.00 3/4 6:23.76 2 17
O*H* Norton, Judi 55-59 6:38.45 3/6 6:24.61 1 20
LND Gibb, Eric 45-49 6:35.00 3/5 6:30.25 1 20
O*H* Molter, Kurtis 45-49 6:30.00 2/1 6:34.47 2 17
O*H* Spence, Diane 60-64 6:25.00 2/7 6:42.35 1 20
O*H* Gerding, Alan 30-34 6:37.33 3/3 6:46.82 2 17
LAKE Skoch, Coralee 30-34 7:03.00 3/7 6:50.53 1 20
O*H* Harrington, Christopher 55-59 6:50.00 5/7 6:55.14 2 17
NAM Koenig, Karen 45-49 NT 5/5 7:10.55 1 20
O*H* Horwitz, Lou 60-64 6:45.00 3/2 7:17.82 2 17
O*H* McDonald, Robert 65-69 7:30.00 3/1 7:24.15 1 20
O*H* Ellek, Michael 30-34 7:56.07 3/8 7:38.19 3 16
O*H* Gorman, EJ 50-54 8:00.10 4/4 7:46.25 2 17
UNAT Braun, Rebecca 40-44 8:15.00 4/5 7:57.93 1 20
UNAT Zehner, Bailey 18-24 10:00.00 4/7 7:59.09 3 16
UC18 Chambers, Rick 30-34 8:50.00 4/2 8:22.54 4 15
O*H* Schott, Mike 60-64 8:30.00 4/3 8:29.69 3 16
LTFB Pinkney, Ekaterina 30-34 10:00.00 4/8 8:42.62 2 17
UC18 Lewis, Patience 40-44 NT 5/3 8:49.81 2 17
O*H* LeBlond, Andrea 40-44 8:45.00 4/6 9:01.47 3 16
LND Dietrich, Jennifer 35-39 NT 5/6 9:31.99 1 20
O*H* Easton, Luise 75-79 11:00.00 5/4 10:28.25 1 20
CAQT Aponte, Julio 65-69 10:00.00 4/1 10:53.99 2 17
LTLE Pinkney, Sean 30-34 5:35.00 1/6 NS 0
KENT Stansbery, Christine 18-24 NT 5/2 NS 0
CAQT Aponte, Julio 65-69 10:00.00 NS 0
NAM Birnbrich, Beth 50-54 6:00.00 NS 0
SWST Bontempo, James 30-34 6:00.00 NS 0
O*H* Borsuk, Edward 60-64 5:55.00 NS 0
UC18 Braun, Rebecca 40-44 8:15.00 NS 0
UC18 D'Arcy, Beth 50-54 6:30.00 NS 0
O*H* Ellek, Michael 30-34 7:56.07 NS 0
O*H* Gerding, Alan 30-34 6:37.33 NS 0
NAM Klestinec, Robin 50-54 6:00.00 NS 0
NAM Koenig, Karen 45-49 NT NS 0
O*H* McDonald, Robert 65-69 7:30.00 NS 0
SHSH McKee, Edward 25-29 5:25.00 NS 0
O*H* Molter, Kurtis 45-49 6:30.00 NS 0
UNAT Pinkney, Sean 30-34 5:35.00 NS 0
O*H* Spence, Diane 60-64 6:25.00 NS 0
LAKE Untener, Mary 25-29 6:30.00 NS 0
NAM Vocke, Joe 40-44 5:33.40 NS 0
UC17 Zehner, Bailey 18-24 10:00.00 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home