2014 NE-LMSC SCM Champs Meet & Zones North

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 46 Men 100 M Fly

Results by Age Group   Results by Result Time
Show 2014 Virtual Colonies Zone Championship

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WAM Coffin, Spencer 1:01.17 4/7 1:00.66 1 17
WAM Green, Alford 1:02.81 4/8 1:02.97 2 15
ABC Haddad, Ramsey 1:05.00 3/5 1:05.53 3 14
WAM Mitchell, Craig 1:16.00 2/5 1:20.02 4 13
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMSC Russell, David 55.00 4/5 53.00 1 17
MAMA Nilsson, Eric 57.00 4/6 57.34 2 15
CMSC Mc Inerney, Scott 1:02.99 4/2 1:03.39 3 14
GBM Schuster, Kevin 1:03.89 4/1 1:05.79 4 13
SWMR Wallace, Connor 1:05.00 3/6 1:09.21 5 12
MINN Rosales Yepez, Jose 1:03.18 4/9 NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts

NEM Korkut, Erman 1:27.83 NS NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts

CMSC Dean, Nathaniel 1:25.75 NS NS 0
GSP Wright, Brendan 1:09.70 3/7 NS 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MESC Lecrone, Timothy 1:04.30 4/10 1:04.54 1 17
GWDM Phillips, Tom 1:10.00 3/8 1:06.73 2 15
WAM Sharon, Gil 1:10.00 3/3 1:11.95 3 14
MAMA Nemirovsky, Sergei 1:17.19 2/4 1:17.38 4 13
NEM Avard, Christian 1:17.98 2/8 1:22.68 5 12
CMSC Kwa, Ken 1:45.00 1/3 1:40.50 6 11

SWMR Duru, Kaan 1:07.70 NS NS 0
SIMM Hersh, Craig 1:10.72 NS NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCMS Williams, Michael 1:00.00 4/4 1:03.28 1 17
WCMS Blood, Jonathan 1:12.39 3/2 1:11.45 2 15
WCMS Strehle, Andrew 1:16.00 3/10 1:16.28 3 14
THOR Carter, Seanbaker 1:17.56 2/7 1:16.45 4 13

BERK McGiffin, Chris 1:18.23 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UVRA Bedford, Fritz 1:01.34 4/3 59.71 1 17
SFTL Aubrey, Michael 1:15.50 3/1 1:12.03 2 15
SWMR Burks, Vincent 1:17.80 2/3 1:15.90 3 14
YNS Dearmin, Carl 1:30.00 1/6 1:31.28 4 13
MESC Endicott, John 1:18.80 2/9 NS 0

MESC Pride, Douglas 1:06.12 NS NS 0
MESC Schmidt, Michael 1:05.90 NS NS 0
CMSC Wuest, Frank 1:14.00 NS NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM Davis, Guy 1:07.50 3/4 1:09.02 1 17
NSY Judelson, David 1:20.17 2/1 1:19.81 2 15
CMSC Wallace, Thomas 1:16.45 2/6 1:20.58 3 14

GSM Doyle, Benn 1:09.50 NS NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WAM Oates, David 1:15.00 3/9 1:16.39 1 17
WMW Gambrel, Patrick 1:25.53 1/5 1:34.17 2 15
MAMA Keil, Mark 1:35.77 1/7 1:42.94 3 14
NEM Skolnick, Stewart 1:53.36 1/8 1:58.17 4 13
WAM Allen, Tim 1:18.00 2/2 NS 0

NEM Shaw, Greg 1:07.40 NS NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BASS Radimer, John 1:22.00 2/10 1:17.97 1 17
MIT Myers, Richard 1:33.00 1/4 1:30.32 2 15

BUMS Fiedler, Tom 1:40.00 NS NS 0
GBM Newkirk, Thomas 1:40.00 NS NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home