SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2014 SPMS Short Course Meters Championships

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Men 200 M IM


Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Berg, Kyle 2:00.40 6/4 2:18.28 1 9
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SCAQ Kim, Gene 3:00.00 3/1 2:41.33 1 9
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Gaines, Billy 2:12.66 6/5 2:12.02 1 9
ROSE Heggi, Cole 2:28.00 5/3 2:30.54 2 7
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Jackson, Scott 2:27.44 5/4 2:28.74 1 9
ROSE Durieux, Chad 2:29.12 5/2 2:32.08 2 7
ROSE Keim, John 2:36.80 4/5 2:33.57 3 6
MVN Polizos, George 2:45.00 4/1 2:37.33 4 5
ROSE Kim, Steve 2:54.43 3/3 2:38.68 5 4
SWM Godor, Frank 2:39.43 4/6 2:40.43 6 3
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSCM Dreitzler, Todd 2:30.00 5/7 2:13.68 1 9
VCM Pecht, Ben 2:15.37 6/3 2:17.22 2 7
SDSM Mendez-Ramirez, Libardo 2:16.20 6/2 2:18.26 3 6
LBG Kremers, Brian 2:40.10 4/2 2:33.38 4 5
ROSE Ono, Satoshi 3:20.12 2/6 3:08.14 5 4
FONT Delgado, Nicholas 5:10.27 1/1 4:50.58 6 3
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Brundage, Patrick 2:19.15 6/1 2:18.26 1 9
LVM Magee, Mark 2:16.66 6/7 2:18.59 2 7
CVMM Koehler, Doug 2:33.31 5/1 2:28.86 3 6
ROSE Parker, Greg 2:40.44 4/7 2:31.36 4 5
SDSM Jones, Kenton 2:35.62 5/8 2:31.96 5 4
RMDA Piner, Glenn 3:10.00 2/4 3:06.80 6 3
SDSM Nitsch, Michael 3:23.38 2/2 3:22.42 7 2
WH2O Johansson, Kenneth 4:00.00 1/6 3:39.35 8 1
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Phillips, Dan 2:22.20 6/8 2:20.84 1 9
SCMC Helgason, Tryggvi 2:27.80 5/5 2:26.31 2 7
PSM Nalli, Lyle 2:29.00 5/6 2:30.92 3 6
MVN Barker, Douglas 2:59.99 3/2 2:34.95 4 5
OREG Washburne, Brent 2:38.90 4/3 2:38.81 5 4
WH2O Kirvan, David 3:00.00 3/7 2:56.48 6 3
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Fowler, Jamie 2:16.00 6/6 2:18.69 1 9
TVM Cutting, Steve 2:36.59 4/4 2:33.68 2 7
UC33 Smith, Donny 2:46.43 3/4 2:38.49 3 6
PCCM Anderson, Robert 3:11.60 2/5 3:06.51 4 5
SOBA Sundius, David 3:15.00 2/3 3:10.39 5 4
LBG Baron, Mike 3:50.00 1/5 3:42.56 6 3
LVM Feldman, Michael 4:24.00 1/7 4:22.61 7 2

VCM Blatt, Michael 2:36.91 NS NS 0
TXLA Vandam, David 2:44.77 NS NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CAQM Wilson, Robert 2:48.00 3/5 2:40.24 1 9
SAWS Templin, John 2:45.00 4/8 2:43.88 2 7
MVN Heather, Michael 2:54.54 3/6 2:57.05 3 6
TSTT Cook, Kris 4:00.00 1/2 3:36.35 4 5
NOVA Gatchell, Seth 4:00.00 1/3 4:35.66 5 4
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Figueiredo, Paulo 3:30.23 2/8 3:29.25 1 9
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Freshley, Mike 3:00.73 3/8 2:57.35 1 9
VCM Carey, George 3:25.15 2/7 3:26.54 2 7
SDSM Walker, Larry 3:30.00 2/1 3:31.29 3 6
ROSE Ronay, Peter 3:45.00 1/4 3:39.47 4 5
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home