SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2012 Patriot Masters Sprint Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 24 Men 25 Y Fly

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl
DCAC Williams, Neill 40-44 11.30 7/6 11.14 1
TERR Doane, Michael 40-44 11.19 7/5 11.41 2
ARMS Hicks, Jeff 30-34 11.30 6/3 11.44 1
UNAT Landis, James 25-29 12.00 7/7 11.59 1
UNAT Anderson, Justin 25-29 14.00 5/8 11.76 2
STON de Hart, Pieter 30-34 12.20 6/4 12.08 2
VMST Clear, Kirk 40-44 12.16 7/8 12.10 3
NCYM Landgraf, Gavin 18-24 13.00 5/4 12.36 1
UNAT McCaleb, David 25-29 13.00 5/5 12.37 3
TERR Strahota, Jeffrey 30-34 13.31 5/3 12.39 3
CUBU Jones, Mark 50-54 12.64 6/6 12.55 1
ALEX Taylor, Tim 25-29 13.80 5/1 12.58 4
NCMS Spencer, Michael 55-59 14.00 4/3 12.60 1
NCYM Nakahodo, Sidney 35-39 12.67 6/2 12.72 1
GERM Tomson, Farol 40-44 15.00 4/8 12.79 4
NCMS Spencer, Paul 25-29 14.00 4/6 12.80 5
VMST Tudor, Louis 55-59 13.75 5/2 12.93 2
UNAT Lincoln, Joe 40-44 12.50 6/5 12.94 5
MERR Methric, Tim 30-34 15.00 3/5 13.05 4
HCMG Meinelschmidt, Cort 30-34 14.00 4/2 13.19 5
GERM George, Jason 25-29 14.00 4/4 13.36 6
VMST Sober, Harry 65-69 15.80 2/4 13.80 1
GERM Osinski, Michael 55-59 15.00 3/7 13.86 3
UNAT Haley, Chris 18-24 20.00 1/6 14.20 2
FXCM Rickard, Alan 55-59 14.80 4/1 14.78 4
UNAT Traficanti, David 50-54 18.50 1/5 14.79 2
CUBU Linehan, Sean 50-54 25.00 1/1 15.04 3
ALEX Culhane, Kevin 65-69 20.00 1/3 15.56 2
UNAT Cooksey, David 50-54 15.30 3/8 15.72 4
STON Bradley, Patrick 45-49 18.00 1/4 15.75 1
CMS Wolfe, Roland 45-49 17.00 2/6 16.09 2
MACH Purcell, Frank 45-49 16.00 2/5 16.57 3
ANCM Hinga, Kenneth 60-64 25.00 1/7 16.71 1
CUBU Zamon, Frederick 70-74 17.70 2/1 16.73 1
MACH Waclawski, Mark 55-59 22.00 1/2 22.21 5
MARY Collings, John 80-84 59.23 1/8 34.12 1
RMST Carlson, John 40-44 15.00 3/3 DQ
UNAT Bischoff, W 45-49 13.79 5/7 NS
UNAT Bockius, Ted 45-49 12.54 7/3 NS
DCAC Cunningham, Jose E 55-59 18.00 2/8 NS
SUNF Goins, Todd 50-54 14.30 4/7 NS
GMUP Grecco, Paul 50-54 13.51 5/6 NS
ANCM Harmon, David 60-64 15.10 3/1 NS
ALEX Jent, Daniel 35-39 12.79 6/1 NS
INDY Krajewski, Thomas 30-34 11.00 7/4 NS
DCRP Kukoy, Max 40-44 15.00 3/2 NS
DCAC LaBriola, Joseph 18-24 11.99 7/2 NS
MOST Le Vasseur, David 50-54 17.00 2/2 NS
DCAC Nash, Dawson 55-59 15.00 3/4 NS
TCYS Oliphant, Mark 45-49 13.00 6/8 NS
RMST Paulson, Laurence 60-64 15.00 3/6 NS
PAFC Platt, Jay 65-69 16.50 2/3 NS
ANCM Rosenthal, James 40-44 12.00 7/1 NS

DCRP Sern, Garret 40-44 17.00 NS NS
DCRP Sokol, Robert 40-44 14.00 4/5 NS
MERR Young, Buck 30-34 12.79 6/7 NS
ANCM Roddin, Jeffrey 40-44 11.25 NS
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home