SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 50 Men 200 M IM


Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UNAT Barbero, Matias 3:00.00 2/2 2:58.63 1 20
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Barley, Adam 2:19.50 3/5 2:20.70 1 20
FLAQ Corcho, Rodrigo 2:30.00 3/6 2:40.35 2 17
BLU Guenther, Bernard 2:41.83 2/4 2:58.21 3 16
FLAQ Bhawanie, Terence 3:05.00 2/8 NS 0
WFLM Goldstein, Bradley 3:00.00 2/1 NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Rodriguez, Ramses 2:23.00 3/3 2:21.46 1 20
FLAQ Tiozzo, Eduard 2:36.15 3/2 2:23.57 2 17
FLAQ Pardo, Robert 2:39.79 3/7 2:44.47 3 16
YCFM Hynes, Brodie 2:40.19 3/1 3:00.67 4 15
FMM Watkins, Matt 3:19.00 1/5 3:13.54 5 14
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Mortimer, Steve 2:12.46 3/4 2:18.14 1 20
YCFM Klausner, Curt 2:55.99 2/3 2:45.29 2 17
HLJ Cardozo, James 3:10.00 1/4 3:05.71 3 16
UNAT Mc Kenna, Joel 3:00.00 2/7 NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Matysek, Jim 2:41.79 3/8 2:44.28 1 20
HLJ Byron, John 3:30.00 1/6 DQ 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM McCall, John 2:45.42 2/5 2:43.15 1 20
SYSM Vazmina, Rudy 2:58.21 2/6 2:51.45 2 17
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Ferraz, Jose NT 1/8 3:08.45 1 20
GAJA Zeigler, John 3:27.82 1/3 3:21.67 2 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UNAT Kilbourne, Charles 3:59.70 1/7 3:49.32 1 20
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Cavanaugh, Cav 3:35.00 1/2 3:34.27 1 20
FMM Weatherbee, Charles 4:00.00 1/1 4:08.58 2 17
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All times are unofficial just like a scoreboard.  For official times see official results at meet.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home