SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Pacific Masters Short Course Meters Championships

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 30 Men 200 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UNAT Roat, Christopher M 35-39 2:07.00 12/1 2:03.56 1 9
TOC Gaggero, David 35-39 2:05.00 12/5 2:07.81 2 7
TEME Nisenbaum, Adam 30-34 2:12.00 11/4 2:10.88 1 9
BAY Connolly, Darrin T 40-44 2:15.00 10/2 2:11.01 1 9
TOC Malasky, Martin E 18-24 2:12.00 11/3 2:11.15 1 9
TVM Mc Cracken, Bill 50-54 2:13.43 11/5 2:12.00 1 9
STAN Humphrey, Al 50-54 2:12.07 11/2 2:12.82 2 7
BAY Lopez, Marco A 35-39 2:11.14 12/6 2:13.13 3 6
CRUZ Carter, Brandon J 40-44 2:17.00 10/1 2:14.45 2 7
DAM Roper, Matthew D 30-34 2:05.00 12/4 2:15.04 2 7
WCM Boone, Jon 45-49 2:18.22 9/4 2:15.20 1 9
WCM Druz, Loren 55-59 2:14.00 11/6 2:15.73 1 9
WCM Knight, John K 30-34 2:20.00 9/6 2:17.08 3 6
WCM Daniels, Charles M 55-59 2:15.00 10/4 2:17.81 2 7
SRM Schenstrom, Warren 50-54 2:15.62 10/5 2:17.86 3 6
WCM Allen, Chuck F 45-49 2:18.00 9/3 2:18.57 2 7
MPM O'Reilly, Justin J 40-44 2:00.00 12/3 2:18.89 3 6
WCM Cool, David S 50-54 2:19.00 9/1 2:19.82 4 5
MAM Clemmons, Jim 60-64 2:24.50 8/2 2:21.58 1 9
FOG Buda, Derek D 18-24 2:34.00 7/2 2:21.66 2 7
MAM Craven, Rob 45-49 2:22.10 8/3 2:24.56 3 6
MPM Bernard, Alan D 60-64 2:28.57 8/6 2:25.21 2 7
WCM De Lacy, James R 65-69 2:30.00 7/4 2:25.94 1 9
MELO Stietzel, Kent J 40-44 2:35.00 7/1 2:26.58 4 5
STAN Glenn, Tim P 55-59 2:19.00 9/5 2:27.14 3 6
USF Ridinger, Kim S 60-64 2:26.00 8/5 2:27.76 3 6
RHMS Miller, Don 50-54 2:23.00 8/4 2:27.88 5 4
LVTC Hamza, Alex 50-54 2:28.00 8/1 2:29.39 6 3
MVM Campbell, Chris 50-54 2:30.00 7/3 2:29.88 7 2
TCAM Mazurkiewicz, Adam B 30-34 2:36.15 7/6 2:33.70 4 5
BAY Morris, John (Scooter) 55-59 2:45.00 6/2 2:36.93 4 5
MAAC Daniels, Larry N 65-69 2:35.00 7/5 2:36.96 2 7
MELO Waters, Crick M 50-54 2:41.25 6/4 2:38.78 8 1
MPM Woolf, Marlon I 45-49 2:45.00 6/5 2:40.13 4 5
MPM O'Hare, Shannon 30-34 2:45.00 6/1 2:42.52 5 4
BAY Magee, Andrew M 25-29 3:00.00 4/4 2:43.78 1 9
MVM Jepson, Linc 35-39 2:48.14 6/6 2:49.58 4 5
WCM France, Kermit S 45-49 2:54.04 5/4 2:50.17 5 4
TVM Dalarossa, Daniel 50-54 2:37.00 6/3 2:52.18 9 0
RHMS Sutton-Beattie, Eric L 55-59 2:49.00 5/3 2:52.27 5 4
BAY Brott, Ralph E 70-74 3:00.00 5/6 2:57.12 1 9
WCM Kubokawa, Jon Y 55-59 2:58.48 5/2 2:57.23 6 3
MELO Shepherd, Peter J 45-49 2:59.59 5/5 2:57.35 6 3
BAY Malcolmson, Jasper A 40-44 3:00.00 4/3 2:58.35 5 4
WCM Lane, Ed V 70-74 3:10.11 4/1 3:05.33 2 7
BAM Woodruff, Michael 65-69 3:05.00 4/2 3:05.88 3 6
MPM Gouldy, Jared K 35-39 3:20.00 3/5 3:06.85 5 4
BAY Ungar, Marshall E 35-39 3:10.00 4/5 3:06.92 6 3
WCM Behr, Barry L 65-69 3:20.00 3/4 3:09.09 4 5
GOLD Dively, Michael 70-74 3:12.15 4/6 3:10.56 3 6
DAM Norris, Robert F 70-74 3:22.00 3/1 3:15.61 4 5
BAY Lewis, Glenn R 50-54 3:45.00 2/4 3:20.10 10 0
MELO Cottrell, Richard B 70-74 3:20.00 3/2 3:21.19 5 4
WCM Stupfel, Norman E 75-79 3:35.00 2/3 3:38.19 1 9
MELO Sulzbach, John F 75-79 3:18.00 3/3 3:47.16 2 7
BAY Olsson, Ted 70-74 3:59.10 2/2 4:06.37 6 3
TCAM Giove, (Mike) Anthony M 55-59 4:00.86 1/3 4:12.65 7 2
AAM Goldsmith, Harry S 80-84 4:25.00 1/4 4:17.40 1 9
WCM Pedder, Stan 75-79 4:00.00 2/1 4:26.09 3 6
TCAM Clark, Floyd W 80-84 4:25.00 1/2 5:19.31 2 7
LVTC Anderson, Chad H 40-44 3:00.00 5/1 NS 0
TOC Bassi, Richard A 70-74 3:59.34 2/5 NS 0
STAN Broderick, Tim 60-64 2:14.00 11/1 NS 0
SRM Canales, Francisco L 50-54 2:18.50 9/2 NS 0
USF Donlon, Kevin H 30-34 2:17.00 10/6 NS 0
UNAT Rosengren, Garth A 35-39 2:05.00 12/2 NS 0
STAN Stern, Tom K 65-69 3:22.98 3/6 NS 0
WCM Stump, R Chris 40-44 2:15.00 10/3 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home