Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
Michigan Masters 2011 State Short Course Yards Championship ( Fri, Apr 15, 2011 - Sun, Apr 17, 2011 )
Event Results
Event 46: Mixed 1000 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
AAM
Winkelman, Michael
40-44
10:55.00
9/4
10:50.86
1
9
DM
Brenner, Steve
35-39
11:15.00
9/5
11:02.45
1
9
FAST
Pogue, Jim
50-54
12:00.00
9/2
11:25.77
1
9
UNAT
Shaffer, Karl
50-54
12:05.00
9/7
11:32.07
2
7
DM
Creason, Paul
50-54
11:22.19
9/3
11:56.80
3
6
MAC
Willson, Whitney
18-24
11:40.00
7/3
12:13.65
1
9
FAST
Birmelin, Jenny
30-34
12:29.98
1/4
12:27.93
1
9
FAST
Berger, Andrew
45-49
14:00.00
1/6
12:31.64
1
9
AAM
Arneson, Gaard
60-64
12:20.50
9/1
12:37.95
1
9
BCYM
Barrett, Jason
18-24
13:22.34
8/4
12:50.88
1
9
FAST
Taylor, Bob
40-44
13:40.01
8/3
12:57.33
2
7
MAC
MacGreggor, Maria
40-44
13:22.61
1/5
13:00.05
1
9
AAM
Morey, Bruce
50-54
13:30.00
8/5
13:16.83
4
5
FAST
Gutowski, Kenneth
50-54
14:00.00
1/7
13:33.14
5
4
SRAY
Mielock, Michael
50-54
15:00.00
7/1
13:34.84
6
3
FAST
Rosinski, Karen
45-49
13:57.40
1/3
13:51.82
1
9
SRAY
Groenewoud, Dave
40-44
14:45.22
7/5
13:53.88
3
6
FAST
Diedo, Maddie
50-54
14:20.13
1/1
13:59.70
1
9
FAST
Johnson, Jaret
40-44
14:05.00
1/2
14:01.42
4
5
SRAY
Buys, Joe
65-69
14:30.00
1/8
14:10.62
1
9
BCYM
Hastings, Dick
60-64
14:31.01
8/8
14:13.44
2
7
FAST
Durham, Tracy
25-29
13:45.00
7/6
14:21.86
1
9
FAST
Szymczak, Wendy
50-54
14:35.20
7/4
14:28.01
2
7
MAC
Grebe, Suzanne
45-49
15:15.15
7/8
14:46.99
2
7
GRCC
Maxim, Marianne
45-49
15:00.00
7/2
14:55.88
3
6
BCYM
Wenk, Roger
45-49
NT
4/3
15:00.45
2
7
SRAY
Lopez, Joe
40-44
13:57.00
4/2
15:00.87
5
4
SRAY
Pope, James
65-69
17:00.00
7/7
15:20.75
2
7
SRAY
Cunnington, Danielle
18-24
17:00.00
2/2
15:30.20
2
7
SRAY
Pope, Jennifer
40-44
15:42.31
6/4
15:32.28
2
7
SRAY
Chaffee, Paul
65-69
16:30.00
5/6
16:17.81
3
6
MAC
Sieja, Jeffrey
40-44
17:22.00
6/6
16:17.95
6
3
FAST
Byrne, Mia
45-49
18:30.00
2/5
16:39.75
4
5
BCYM
Clark, Natasha
18-24
30:00.00
4/5
16:44.17
3
6
FAST
Gutowski, Susan
50-54
16:40.00
2/4
16:49.28
3
6
MAC
Pawley-Kennedy, Irene
40-44
16:13.91
2/3
16:55.65
3
6
SRAY
Carr, Stacie
18-24
16:59.93
6/3
16:59.37
4
5
MAC
Stachowski, Tim
40-44
21:00.00
3/4
17:00.15
7
2
MAC
Holmes, Katherine
30-34
25:00.00
5/8
17:11.87
2
7
MAC
Bulloch, Terra
35-39
17:50.00
6/2
17:24.60
1
9
BCYM
Johnson, Heidi
25-29
NT
4/7
17:40.68
2
7
MAC
Schroder, Jim
60-64
20:00.00
5/2
18:11.20
3
6
BCYM
Harrington, Gregory
50-54
18:00.00
6/1
18:15.52
7
2
GLSM
Parks, Jennifer
65-69
18:30.00
5/4
18:34.33
1
9
FAST
Romzick, Carolyn
50-54
24:00.00
5/1
18:47.36
4
5
AAM
D'Amour, James Carl
45-49
17:56.53
6/7
18:55.59
3
6
FAST
Ray, Ann
50-54
20:09.42
3/3
18:59.73
5
4
FAST
Morrissey, Carol
45-49
18:25.12
2/1
19:02.94
5
4
MAC
Cooper, Eric
45-49
20:00.00
5/3
19:28.44
4
5
FAST
Krolikowski, Lana
30-34
24:00.00
5/7
19:49.61
3
6
BCYM
Sams, Gerry
40-44
NT
3/1
20:18.50
8
1
DB
Smieska, Dick
70-74
20:00.00
5/5
20:24.84
1
9
FAST
Szuba, Richard
60-64
18:00.00
6/8
20:41.00
4
5
BCYM
Furu, JoAnne
55-59
22:45.66
3/2
20:44.90
1
9
FAST
Roehl, Jackie
50-54
NT
3/5
23:12.20
6
3
BCYM
Hughes, Mike
30-34
15:00.00
4/4
24:13.63
1
9
BCYM
Bailey, Jeff
40-44
NT
NS
NS
0
SRAY
Campbell, Michael
55-59
14:02.29
NS
NS
0
BCYM
Dowell, Michael
50-54
14:55.00
NS
NS
0
MSC
Frame, Kerry
45-49
12:22.72
NS
NS
0
BCYM
Hughes, Michael
70-74
NT
NS
NS
0
AAM
Jyawook, Shawn
35-39
13:51.72
8/7
NS
0
BCYM
McCullough, Mark
40-44
14:00.00
8/1
NS
0
DM
Slocum, Tom
50-54
13:13.13
NS
NS
0
GLSM
Spencer, Mike
40-44
21:00.00
NS
NS
0
DB
Thompson, Frank
55-59
12:22.76
9/8
NS
0
FAST
Vanden Brulle, Kitty
65-69
22:31.88
NS
NS
0
UNAT
Kuntzleman, Tom
40-44
NT
4/6
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home