Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2020 Albatross Open (SCM) ( Sat, Feb 29, 2020 )
Event Results
Event 9: Mixed 200 M Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TNYA
Denrich, David
40-44
2:11.38
7/4
2:13.39
1
6
ETM
Heeb-Wade, Olivia
18-24
2:19.00
7/6
2:14.45
1
6
TERR
Randolph, Courtney
25-29
2:15.12
7/5
2:15.90
1
6
PALM
McWilliams, Haley
25-29
2:33.41
6/1
2:18.79
2
4
CRUZ
Harbourt, Cliff
45-49
2:15.69
7/3
2:19.47
1
6
GERM
Chin, Lisa
35-39
2:35.86
5/4
2:28.56
1
6
GERM
Wunderlich, Karl
55-59
2:28.58
6/4
2:30.97
1
6
GERM
Main, Bryan
45-49
2:33.00
6/6
2:32.21
2
4
TERR
Dowell, Noah
40-44
2:33.09
6/7
2:32.22
2
4
SWED
Tonelli, Marlena
30-34
2:30.65
6/3
2:32.92
1
6
ANCM
Hooker, Brian
45-49
2:28.37
7/8
2:33.70
3
3
UC10
Olbum, Orly
25-29
2:25.00
7/1
2:35.72
3
3
UC09
Corlis, Amy
40-44
2:35.00
6/8
2:39.41
1
6
NAMI
Gellerman, Jack
25-29
2:19.00
7/2
2:39.65
1
6
GERM
Dombay, Denise
50-54
2:50.68
5/8
2:40.84
1
6
DCAC
Franz, Craig
65-69
2:33.00
6/2
2:40.97
1
6
RMST
Brightwell, Kim
60-64
2:52.82
4/3
2:46.10
1
6
RIPM
Rickard, Alan
60-64
2:39.90
5/5
2:47.35
1
6
GERM
Nelson, Greg
60-64
2:52.00
4/4
2:48.72
2
4
ANCM
Leonard, Roger
70-74
2:49.54
5/2
2:49.92
1
6
GERM
Bancroft, Caren
50-54
2:52.47
4/5
2:50.07
2
4
RMST
Moyer, Steven
60-64
2:49.50
5/6
2:51.19
3
3
L4S
Henning, Heidi
60-64
2:50.00
5/1
2:51.79
2
4
ANCM
Oehlerich, Kendra
35-39
3:01.21
4/7
2:54.44
2
4
GERM
Schneider, Johanna
45-49
2:46.35
5/3
2:55.22
1
6
YWMA
Rebert, Kristina
55-59
2:55.76
4/2
2:55.45
1
6
DCAC
Bloom, Scott
55-59
2:50.00
5/7
2:56.86
2
4
TERR
Payne, Stephen
55-59
3:04.00
4/8
2:59.82
3
3
VMST
Lyttle, Ann
70-74
3:10.00
3/3
3:00.97
1
6
GERM
Gilgore, Deborah
60-64
3:05.00
3/4
3:03.46
3
3
1776
Watts, Sue
65-69
2:55.75
4/6
3:04.33
1
6
RIPM
DeVight, John
45-49
3:15.00
3/7
3:07.70
4
2
YWMA
Bolen, Rosina
45-49
3:08.80
3/5
3:10.63
2
4
ANCM
Johnson, Peter
55-59
3:03.00
4/1
3:11.98
4
2
UC09
Cosby, Adriane
40-44
3:20.00
2/4
3:13.25
2
4
NCMS
Gratsou-Zodl, Violetta
50-54
3:13.20
3/6
3:14.54
3
3
ANCM
Hinga, Kenneth
70-74
3:25.00
2/6
3:15.28
2
4
RMST
Bennett, Ruth
70-74
3:13.74
3/2
3:18.99
2
4
ARMS
Hufford, Ellen
35-39
3:15.48
3/8
3:19.30
3
3
ANCM
Moses, Todd
45-49
3:15.00
3/1
3:19.72
5
1
ANCM
Bargeski, Juie
55-59
3:40.00
2/1
3:19.96
2
4
ANCM
Hepp, Pam
60-64
4:00.00
1/6
3:24.30
4
2
MERR
Lowe, Jet
70-74
3:25.00
2/3
3:28.54
3
3
ANCM
Foley, Linda
65-69
3:45.00
2/8
3:29.75
2
4
VMST
Schreiner, Beth
75-79
3:32.00
2/2
3:32.10
1
6
GERM
Henochowicz, Anne
35-39
3:24.60
2/5
3:39.78
4
2
ANCM
Yochelson, Deborah
65-69
3:49.96
1/4
3:43.48
3
3
ANCM
Honberg, Lynda
65-69
3:55.00
1/3
3:45.86
4
2
DCM
Shay, Barry
80-84
3:34.59
2/7
4:16.22
1
6
UC10
Gandee, Brad
65-69
2:30.00
6/5
NS
0
ANCM
Humbert, George
50-54
2:23.00
7/7
NS
0
UC10
Kelleher, Karin
55-59
3:50.00
1/5
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home