2019 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 6, 2019 - Sun, Dec 8, 2019 )

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 39 Men 200 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Harris, Jordan 25-29 1:53.00 7/4 2:00.40 1 9
WH2O Kunsch, Antoine 30-34 1:58.35 7/3 2:00.96 1 9
GRA Powers, Casey 25-29 1:59.55 7/2 2:01.21 2 7
LVM Wegner, Dan 45-49 1:58.87 7/6 2:01.29 1 9
ROSE Schwartz, Joshua 40-44 2:09.02 6/2 2:03.77 1 9
ROSE Galluzzi, David 45-49 2:12.10 5/5 2:04.15 2 7
ARIZ Dickson, Kurt 50-54 2:06.40 6/5 2:05.52 1 9
ROSE Popko, David 40-44 2:05.28 6/4 2:05.54 2 7
WH2O Stryker, Samuel 25-29 2:04.11 7/1 2:06.93 3 6
OREG Sullivan, Scot 50-54 2:09.03 6/7 2:07.43 2 7
CTSM Chua, Kaynen 18-24 2:14.26 5/1 2:07.48 1 9
NOVA Shi, Eric 25-29 2:10.00 1/1 2:07.68 4 5
ROSE Stephenson, Dan 60-64 2:12.73 5/3 2:08.57 1 9
CVMM Barmann, Andrew 25-29 2:12.89 5/6 2:09.56 5 4
LVM Ivey, Kyle 18-24 2:08.00 6/3 2:11.01 2 7
WAMS Jaegers, Al 55-59 2:09.90 6/1 2:11.28 1 9
OREG Miller, Matt 40-44 2:12.00 5/4 2:12.81 3 6
GRA Hochstrasser, James 35-39 2:11.12 6/8 2:14.24 1 9
WH2O Peck, Nick 25-29 2:05.00 7/8 2:14.45 6 3
MAM Cutting, Steve 60-64 2:20.43 4/3 2:15.41 2 7
MVN Tobin, James 50-54 2:15.00 5/8 2:15.69 3 6
ROSE Taylor, Thomas 60-64 2:15.50 4/4 2:15.98 3 6
OREG Hathaway, David 55-59 2:20.43 4/6 2:16.09 2 7
VCM Blatt, Michael 60-64 2:21.48 4/1 2:17.51 4 5
ROSE Cienega, Julio 50-54 2:23.00 3/4 2:17.82 4 5
QSSSJ Keighley, Tim 55-59 2:17.64 4/5 2:17.83 3 6
UC33 Arne, Anthony 50-54 2:22.00 4/8 2:19.20 5 4
TSTT Ibarra, Robinson 25-29 2:13.20 5/2 2:19.32 7 2
SBM Parker, Carl 40-44 2:08.00 6/6 2:22.00 4 5
GRA Jensen, Dan 60-64 2:21.00 4/2 2:22.87 5 4
WH2O Larson, Adam 35-39 2:13.93 5/7 2:24.98 2 7
GRA Bloss, Wolf-Rudiger 50-54 2:28.00 3/3 2:25.32 6 3
OREG Washburne, Brent 55-59 2:21.39 4/7 2:25.61 4 5
VCM Gruber, Glenn 70-74 2:24.08 3/5 2:26.06 1 9
SCAQ Shcheglov, Alexander 30-34 2:26.15 7/5 2:27.02 2 7
GRA Hoyt, Trevor 25-29 1:56.00 1/8 2:28.33 8 1
YST Holbeck, John 60-64 2:32.00 3/1 2:28.44 6 3
RMDA Piner, Glenn 50-54 2:30.00 3/2 2:28.83 7 2
SDSM Keeney, Mike 65-69 2:32.50 3/8 2:30.49 1 9
ROSE Frost, Ray 55-59 2:35.00 2/4 2:31.09 5 4
MVN Jarvis, Scott 60-64 2:30.50 3/7 2:35.69 7 2
SCAQ Condon, Jeff 55-59 2:45.00 2/3 2:35.91 6 3
ROSE Centeno, Cristian 30-34 2:28.20 3/6 2:37.93 3 6
VCM Olson, Tom 65-69 2:41.43 2/5 2:39.81 2 7
WH2O Whitehead, Michael 50-54 2:54.01 2/7 2:48.04 8 1
SDSM Jett, Darrell 60-64 2:48.38 2/6 2:49.84 8 1
LAPS Anderson, Eric 75-79 3:00.00 2/8 2:52.47 1 9
SDSM Williams, Frank 75-79 2:59.85 2/1 3:06.36 2 7
WH2O Wiener, Neal 75-79 3:10.20 1/5 3:10.07 3 6
SFTL Braaksma, Harry 80-84 3:22.00 7/7 3:19.57 1 9
CTSM Buonavita, Carlos 55-59 3:30.00 1/6 3:25.63 7 2
SDSM Mitchell, Tom 85-89 4:10.00 1/2 4:12.97 1 9
LVM Butler, Walter 85-89 4:43.14 1/7 4:58.32 2 7
MVN Cochran, Van 65-69 2:50.00 2/2 DQ 0

CVMM Aamoth, James 55-59 2:41.86 NS NS 0
ROSE Blackway, Derek 40-44 2:57.00 NS NS 0
WH2O Bondarenko, Nikita 18-24 2:03.23 NS NS 0
GRA Boshoff, Nick 50-54 2:10.61 NS NS 0
ROSE Breitenbach, Ross 50-54 2:16.79 NS NS 0
RAA Carpio, Raphael 30-34 2:15.68 NS NS 0
SCAQ Chang, Mike 50-54 2:50.50 NS NS 0
GRA Cook, Jacob 30-34 2:15.60 NS NS 0
ROSE Culver, Ian 40-44 2:20.22 NS NS 0
ROSE Deighton, Joshua 45-49 3:00.00 1/4 NS 0
TSTT Edge, Jonathan 50-54 2:15.00 NS NS 0
LBG Fowler, Chris 50-54 2:33.11 NS NS 0
LBG Giacobe, Drew 45-49 2:33.92 NS NS 0
WH2O Gundersen, Karl 50-54 2:20.40 NS NS 0
GRA Lucero, Michael 45-49 2:11.46 NS NS 0
HFFM Lund, Sam 60-64 2:29.44 NS NS 0
UC38 Meyer, Brian 40-44 2:15.41 NS NS 0
YST Ramos, John 60-64 2:37.66 NS NS 0
SPP Rush, Ben 18-24 2:40.00 NS NS 0
UCLA Shenfeld, Brad 45-49 2:12.77 NS NS 0
GRA Skelly, Drew 50-54 2:20.01 NS NS 0
ROSE Shi, Eric 25-29 2:10.00 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home