Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2019 SPMS Short Course Meters Championship ( Fri, Dec 6, 2019 - Sun, Dec 8, 2019 )
Event Results
Event 21: Men 100 M Breast
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ROSE
AmiryinClipps, Jamaal
1:14.94
8/4
1:13.78
1
9
WH2O
Bondarenko, Nikita
1:10.55
9/6
DQ
0
UC02
Bilaver, Mathew
1:19.00
NS
NS
0
SPP
Rush, Ben
1:47.00
NS
NS
0
Age Group 25-29
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WH2O
Harris, Jordan
1:11.33
9/1
1:11.40
1
9
NOVA
Shi, Eric
1:15.00
8/3
1:12.33
2
7
TSTT
Ibarra, Robinson
1:17.23
8/7
1:14.99
3
6
CVMM
Barmann, Andrew
1:23.89
6/2
1:17.30
4
5
WH2O
Stryker, Samuel
1:16.69
8/2
1:17.83
5
4
LVM
Falcon, Diego
1:37.00
3/4
1:19.45
6
3
HFFM
Gutierrez, Michael
1:40.00
3/6
1:21.47
7
2
GRA
Brockie, Calum
1:28.92
NS
NS
0
ROSE
Shi, Eric
1:15.00
NS
0
Age Group 30-34
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Yung, Cejih
1:08.95
9/5
1:08.60
1
9
WH2O
Dueweke, Colin
1:15.00
8/5
1:11.46
2
7
SCAQ
Shcheglov, Alexander
1:25.45
6/1
1:22.15
3
6
LBG
Chang, Edward
1:36.40
4/8
1:35.09
4
5
UC33
Li, Kenan
2:00.00
2/2
DQ
0
RAA
Carpio, Raphael
1:19.41
7/7
NS
0
Age Group 35-39
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWLB
Morris, Jeffrey
1:12.97
9/8
1:13.46
1
9
GRA
Hochstrasser, James
1:17.74
7/4
1:15.70
2
7
EQX
Rose, Cyrus
1:18.09
7/3
1:18.83
3
6
SCAQ
Edwards, Travis
1:39.00
3/5
1:23.78
4
5
NOVA
Bolcoa, Scott
1:22.22
6/6
DQ
0
Age Group 40-44
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ROSE
Durieux, Chad
1:09.64
9/3
1:11.44
1
9
ROSE
Gharibi, Armen
1:50.00
3/8
NS
0
NOVA
Yu, Peter
1:20.00
7/1
NS
0
Age Group 45-49
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NOVA
West, Steve
1:02.50
9/4
1:03.02
1
9
SDSM
Frogley, Terry
1:17.68
8/8
1:16.54
2
7
GRA
Winslow, Scott
1:36.27
4/1
1:37.81
3
6
RHMS
Erickson, Douglas
1:20.00
NS
NS
0
Age Group 50-54
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NOVA
Duplanty, Chris
1:10.84
9/2
1:09.16
1
9
CVMM
Koehler, Doug
1:16.34
8/6
1:13.59
2
7
LVM
Webster, Dale
1:18.10
7/6
1:15.31
3
6
SDSM
Jones, Kenton
1:19.19
7/2
1:20.96
4
5
SCAQ
Hickey, Brendan
1:25.10
6/7
1:21.33
5
4
WH2O
Gundersen, Karl
1:27.90
5/5
1:22.52
6
3
GRA
Skelly, Drew
1:21.09
6/4
1:25.90
7
2
GRA
Kreger, Jeffrey
1:33.00
4/5
1:34.01
8
1
SCAQ
Chang, Mike
1:34.50
4/6
1:34.12
9
0
GRA
Boshoff, Nick
1:13.71
NS
NS
0
ROSE
Paxton, Sean
1:20.33
NS
NS
0
Age Group 55-59
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ROSE
Fleming, Mark
1:27.00
5/4
1:21.22
1
9
OREG
Washburne, Brent
1:25.53
6/8
1:24.56
2
7
WH2O
Kirvan, David
1:34.00
4/3
1:30.15
3
6
NOVA
Serbia, George
1:42.75
3/2
1:38.32
4
5
CTSM
Buonavita, Carlos
1:45.00
3/7
1:54.91
5
4
UC06
Putterman, Dean
1:11.20
9/7
NS
0
Age Group 60-64
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ROSE
Taylor, Thomas
1:17.46
8/1
1:17.15
1
9
GRA
Meaney, Pat
1:20.00
7/8
1:17.87
2
7
OREG
Howell, Richard
1:18.00
7/5
1:19.34
3
6
SCAQ
Kajiwara, Doug
1:30.00
5/2
1:20.53
4
5
CVMM
Robinson, Keith
1:30.54
5/8
1:27.92
5
4
CVMM
Scoggins, Richard
1:30.00
5/6
1:28.70
6
3
LVM
Wyson, Joseph
1:29.49
5/3
1:33.05
7
2
LBG
Butler, Bill
1:35.00
4/7
1:35.11
8
1
ROSE
Song, Xin Guang
1:55.00
2/6
1:39.83
9
0
CVMM
Losinski, Mark
1:48.00
3/1
1:42.69
10
0
CTSM
Allaire, John
1:50.80
2/5
1:42.85
11
0
LBG
Onisko, Kim
2:00.00
NS
NS
0
YST
Ramos, John
1:26.09
NS
NS
0
NOVA
Weissert, Toby
1:30.00
NS
NS
0
Age Group 65-69
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CVMM
Edwards, Clive
1:22.07
6/3
1:25.63
1
9
OJAI
Rasch, David
1:35.00
4/2
1:28.80
2
7
SBM
Johannsen, David
1:30.18
5/7
1:32.58
3
6
WH2O
Myers, Charles
1:39.00
3/3
1:39.40
4
5
SCAQ
Bean, James
1:39.90
NS
NS
0
Age Group 70-74
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Stark, Allen
1:21.39
6/5
1:22.17
1
9
LBG
Miller, Eric
1:50.00
2/4
1:42.60
2
7
WH2O
Olson, Jay
1:55.00
2/3
1:51.08
3
6
DOT
Chedekel, Miles
2:00.40
2/7
1:55.37
4
5
MVN
Stuart, Ian
2:19.00
1/5
2:22.97
5
4
ROSE
Tong, Hung
1:30.50
5/1
DQ
0
Age Group 75-79
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDSM
Freshley, Mike
1:32.55
4/4
1:34.47
1
9
SDSM
Jones, Brian
2:30.14
NS
NS
0
Age Group 80-84
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDSM
Coles, Bill
2:15.58
1/4
3:01.33
1
9
Age Group 85-89
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SDSM
Mitchell, Tom
2:30.00
1/3
2:28.28
1
9
SDSM
Best, Bob
1:50.00
NS
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
DQ
Disqualified
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home