Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
Dixie Zone 2019 LCM Championships ( Sat, Jun 15, 2019 - Sun, Jun 16, 2019 )
Event Results
Event 31: Mixed 400 M Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PALM
Rieder, David
25-29
4:20.97
1/4
4:40.31
1
9
GS
Secoy, James
45-49
4:48.00
1/5
4:57.74
1
9
PALM
Cook, Andy
55-59
4:55.00
1/7
4:59.38
1
9
PALM
Elias, Maria
55-59
5:04.62
2/3
5:14.55
1
9
AWJ
Countryman, Marianne
55-59
5:15.77
2/6
5:17.82
2
7
PALM
Dyer, Andy
60-64
10:00.00
6/3
5:17.84
1
9
NCMS
Hall, Seth
35-39
5:30.00
2/8
5:17.96
1
9
GAJA
Hurst, Kim
50-54
5:00.00
1/8
5:21.00
1
9
UC55
Iovanovich, Igor
30-34
4:53.00
1/2
5:21.25
1
9
GAJA
Chinn, Sarah
35-39
5:24.00
2/7
5:21.73
1
9
NCMS
Holland, Irish
35-39
5:00.00
1/1
5:22.82
2
7
PALM
Malik, Michael
35-39
4:48.32
1/3
5:29.38
2
7
WCYGF
Minchew, Lauren
30-34
5:32.87
3/4
5:32.55
1
9
PALM
Shake, Joe
60-64
5:22.00
2/2
5:33.07
2
7
PALM
Hallman-Kenner, Cathy
50-54
6:07.60
3/8
5:47.74
2
7
PALM
Wilson, Jamie
50-54
5:49.87
3/3
5:56.03
3
6
1776
Hiltabiddle, Steve
50-54
6:00.00
3/1
5:56.23
1
9
WCYGF
Rogers, Mark
50-54
6:00.00
3/7
6:10.25
2
7
GS
Ewell, William
65-69
6:00.00
3/2
6:13.42
1
9
GS
Hebel, Janice
60-64
6:12.59
4/4
6:23.90
1
9
BUMS
Cothren, Jack
70-74
6:30.00
4/6
6:29.53
1
9
PALM
Beeman, Alexander
30-34
6:20.00
4/5
6:30.94
2
7
LOCO
Yates, Kevin
70-74
6:25.00
4/3
6:31.98
2
7
NCMS
Pillmore, Bill
70-74
6:40.00
4/2
6:33.78
3
6
GS
Quinn, Cheryl
55-59
6:45.33
4/7
6:35.78
3
6
LOCO
Hoffmann, Peter
65-69
7:01.71
5/4
6:53.28
2
7
NCMS
Holtz, Fred
55-59
7:30.00
5/2
6:56.75
2
7
PALM
Seif, Gretchen
45-49
7:05.45
5/5
7:07.97
1
9
GS
Merriwether, Kim
45-49
NT
6/1
7:09.25
2
7
GAJA
Delair, Stan
70-74
7:00.00
4/8
7:14.24
4
5
GS
Schneidet, Sebastian
35-39
6:50.15
4/1
7:19.28
3
6
GAJA
Hutto, Joe
65-69
7:17.95
5/6
7:26.46
3
6
SCHH
Germeraad, Gary
65-69
7:16.69
5/3
7:35.44
4
5
SCHH
Gordon, Pete
70-74
7:40.84
5/1
7:56.75
5
4
GAJA
Zeigler, John
70-74
7:35.16
5/7
8:45.09
6
3
UC45
Brock, Thompson
45-49
10:30.30
6/6
8:57.68
2
7
GS
Panayotoff, Kristi
70-74
8:39.10
5/8
8:59.77
1
9
GS
Knowles, Kristin
40-44
9:00.00
6/4
9:41.67
1
9
GAJA
Stolz, Irwin
90-94
11:15.00
6/2
10:31.45
1
9
GS
Villa, Jose
50-54
NT
6/7
10:54.08
3
6
LOCO
Thomas, Wallace
70-74
9:51.02
6/5
12:23.70
7
2
NCMS
Alton, Dale
60-64
7:30.00
NS
NS
0
NCMS
Andersen, Morten
45-49
4:52.50
1/6
NS
0
PALM
Bruce, Stacey
45-49
4:55.42
NS
NS
0
LOCO
Carroll, Jim
75-79
8:32.00
NS
NS
0
GAJA
Chuven, Herb
80-84
8:17.34
NS
NS
0
GS
DeMere, Susan
60-64
NT
NS
NS
0
NCMS
Denison, Paul
60-64
5:18.97
NS
NS
0
NCMS
Dore, Mary
55-59
5:28.70
NS
NS
0
NCMS
Greene, Dana
50-54
7:25.31
NS
NS
0
PALM
Holland, Anna
35-39
5:55.00
3/6
NS
0
LOCO
Johnson, Briana
50-54
10:07.81
NS
NS
0
LOCO
Johnson, Clyde (Butch)
55-59
8:42.17
NS
NS
0
LOCO
Johnson, Tanner
18-24
6:17.30
NS
NS
0
NCMS
Moore, John
55-59
5:15.00
NS
NS
0
NCMS
Moran, Marty
50-54
5:00.00
2/4
NS
0
PALM
Shaw, Brenda
50-54
5:25.75
2/1
NS
0
SCHH
Smith, Cynthia
65-69
7:26.05
NS
NS
0
UC13
Smith, Jen
40-44
8:30.00
NS
NS
0
NCMS
Smith, Stratton
55-59
5:02.00
2/5
NS
0
UC21
Tonelli, Marlena
30-34
5:20.00
NS
NS
0
PALM
Vogler, Terry
45-49
5:32.88
3/5
NS
0
NCMS
Walter, Joseph
45-49
4:52.42
NS
NS
0
GSMS
Weber, Gregory
65-69
6:03.86
NS
NS
0
LOCO
Richardson, Laura
60-64
8:40.78
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home