SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 5 Mixed 200 M IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Griffin, Jay 40-44 2:25.00 8/4 2:27.27 1 9
NCMS Andersen, Morten 45-49 2:26.93 8/5 2:28.06 1 9
UC45 Snyder, Dan 35-39 2:31.28 8/2 2:33.15 1 9
1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 5:00.00 1/6 2:33.34 1 9
PALM Sites, Tyler 25-29 2:27.98 8/3 2:36.19 1 9
NCMS Butcher, Rob 45-49 2:43.00 7/7 2:38.37 2 7
PALM Ballard, Jessica 30-34 2:33.58 8/7 2:39.46 1 9
GS Decker, John 45-49 2:36.00 8/1 2:39.50 3 6
PALM Bruce, Stacey 45-49 2:53.86 6/7 2:41.09 1 9
NCMS Holland, Irish 35-39 2:40.00 7/5 2:41.22 1 9
PALM Betenbaugh, David 40-44 2:41.83 7/2 2:41.26 2 7
PALM LeMoine, Benjamin 35-39 2:39.05 8/8 2:41.75 2 7
GS Seifried, William 18-24 2:28.61 8/6 2:42.19 1 9
NCMS Smith, Stratton 55-59 2:41.30 7/6 2:42.25 1 9
NCMS Hall, Seth 35-39 2:45.00 6/5 2:43.93 3 6
GS Cooper, Kenneth 50-54 2:59.00 5/5 2:44.86 2 7
ART Chan, Amos 18-24 2:39.47 7/4 2:50.28 2 7
GS Dietrich, Jeff 25-29 3:09.00 4/6 2:52.42 2 7
PALM Vogler, Terry 45-49 2:46.05 6/3 2:53.56 4 5
NCMS Vestal, Neal 65-69 2:44.41 7/8 2:56.46 1 9
PALM Zazella, Jamie 40-44 3:03.38 4/4 2:57.42 1 9
PALM Elias, Maria 55-59 2:56.45 5/4 2:57.71 1 9
WCYGF Minchew, Lauren 30-34 3:00.34 5/7 2:58.47 2 7
GAJA Chinn, Sarah 35-39 3:04.00 4/5 2:58.72 2 7
GS Moore, Carolyn 55-59 2:55.02 6/1 2:59.08 2 7
AWJ Countryman, Marianne 55-59 2:55.99 6/8 2:59.95 3 6
GAJA Hurst, Kim 50-54 3:03.02 5/8 3:00.12 1 9
NCMS Vazquez, Maria 50-54 3:00.00 5/6 3:00.33 2 7
PALM Holland, Anna 35-39 3:00.00 5/2 3:00.70 3 6
PALM Hallman-Kenner, Cathy 50-54 3:24.90 3/4 3:05.75 3 6
PALM Scoggins, Olivia 18-24 2:40.00 7/3 3:07.84 1 9
UC55 Iovanovich, Courtney 30-34 3:10.00 4/2 3:10.12 3 6
NCMS Nguyen, Sonny 40-44 2:59.99 5/3 3:13.80 3 6
SCHH Koepp, Amy 45-49 3:18.00 4/7 3:13.94 2 7
PALM Burkholder, Kirby 55-59 3:00.41 5/1 3:17.04 2 7
PALM Wilson, Jamie 50-54 4:00.00 2/3 3:17.25 4 5
PALM Northrop, Bill 60-64 3:22.00 4/1 3:26.13 1 9
WCYGF Rogers, Mark 50-54 3:30.00 3/6 3:27.85 3 6
PALM Kasperski, Katriel 18-24 3:23.99 4/8 3:30.71 2 7
PALM Beardmore, Roger 65-69 3:27.00 3/3 3:35.43 2 7
PALM Sidletsky, Marlis 40-44 3:48.26 2/5 3:42.70 2 7
GSMS Updyke, Lisa 55-59 3:40.00 3/7 3:46.04 4 5
UC55 Lance, Robert 60-64 3:48.00 2/4 3:47.00 2 7
LOCO Korsedal, Susan 65-69 3:45.13 3/1 3:52.90 1 9
LOCO Carroll, Jim 75-79 6:30.00 1/2 4:00.84 1 9
GAJA Hutto, Joe 65-69 4:03.35 2/6 4:07.84 3 6
GAJA Zeigler, John 70-74 3:45.99 3/8 4:13.28 1 7
SCHH Taylor, Ginny 60-64 4:51.00 1/4 4:14.86 1 9
GS Bleasdale, Donald 55-59 4:20.61 2/7 4:22.36 3 6
GS Panayotoff, Kristi 70-74 4:30.72 2/8 4:32.32 1 9
NASH Kendrick, Anne 65-69 4:55.64 1/3 4:55.27 2 7
NCMS Miller, Jamie 65-69 4:28.08 2/1 4:57.00 4 5
CONN King, Sarah 35-39 6:30.00 1/7 6:10.47 4 5
UC13 Hanvey, Kris 55-59 3:25.00 3/5 NS 0
LOCO Johnson, Clyde (Butch) 55-59 4:03.41 2/2 NS 0
LOCO Johnson, Tanner 18-24 2:43.56 7/1 NS 0
NCMS Moore, John 55-59 2:50.00 6/6 NS 0
NCMS Robling, Steve 45-49 2:45.00 6/4 NS 0
UC21 Tonelli, Marlena 30-34 3:05.00 4/3 NS 0
NCMS Uhl, Alicia 40-44 2:51.51 6/2 NS 0
SCHH Walsh, Debra 65-69 4:53.71 1/5 NS 0
BUMS Cothren, Jack 70-74 3:30.00 3/2 3:31.83 9
LOCO Richardson, Laura 60-64 4:56.24 NS 0
GS Wrenn, Rachel 25-29 3:17.50 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home