Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
Dixie Zone 2019 LCM Championships ( Sat, Jun 15, 2019 - Sun, Jun 16, 2019 )
Event Results
Event 20: Mixed 100 M Back
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PALM
Rieder, David
25-29
1:04.99
9/4
1:06.32
1
9
NCMS
Klein, Jonathan
60-64
1:08.00
9/5
1:09.10
1
9
PALM
Betenbaugh, David
40-44
1:10.82
9/6
1:09.67
1
9
1776
Hiltabiddle, Steve
50-54
1:13.00
9/1
1:11.29
1
9
NCMS
Gendzel, Leonardo
40-44
1:15.89
8/6
1:13.99
2
7
UC55
Donahue, Meghan
30-34
1:11.49
9/2
1:14.33
1
9
GS
Seigler, Robert
40-44
1:09.61
9/3
1:14.47
3
6
NCMS
Smith, Stratton
55-59
1:15.80
8/3
1:15.11
1
9
GS
Cooper, Kenneth
50-54
1:20.00
7/3
1:17.25
2
7
ART
Chan, Amos
18-24
1:17.53
8/7
1:18.15
1
9
PALM
Vogler, Terry
45-49
1:18.71
7/4
1:18.34
1
9
GS
Dietrich, Jeff
25-29
1:20.00
7/6
1:18.44
2
7
PALM
LeMoine, Benjamin
35-39
1:13.24
9/8
1:18.57
1
9
GS
Secoy, James
45-49
1:14.00
8/4
1:19.20
2
7
PALM
Gardner, Mary (Maggie)
25-29
1:19.00
7/5
1:20.17
1
9
PALM
Burkholder, Kirby
55-59
1:17.12
8/2
1:20.28
2
7
PALM
Bruce, Stacey
45-49
1:26.99
7/1
1:20.34
1
9
NCMS
Vazquez, Maria
50-54
1:28.00
6/6
1:20.49
1
9
PALM
Moro, Erin
40-44
1:18.00
8/1
1:20.92
1
9
PALM
Shaw, Brenda
50-54
1:24.13
7/8
1:22.11
2
7
WCYGF
Minchew, Lauren
30-34
1:25.00
6/5
1:22.30
2
7
PALM
Shake, Joe
60-64
1:18.23
8/8
1:23.50
2
7
PALM
Brzezinski, Jay
70-74
1:30.00
6/8
1:27.39
1
9
GS
Carpenter, Michelle
40-44
1:20.92
7/2
1:28.54
2
7
SCHH
Koepp, Amy
45-49
1:28.00
6/3
1:29.48
2
7
VMST
Kellinger, Jenny
55-59
1:30.00
6/1
1:29.69
1
9
NCMS
Jackson, Lindsey
25-29
NT
1/8
1:30.23
2
7
UC55
Iovanovich, Igor
30-34
1:29.91
6/7
1:30.79
1
9
NCMS
White, Warren
65-69
1:24.85
6/4
1:31.59
1
9
PALM
Wilson, Jamie
50-54
1:29.13
6/2
1:31.75
3
6
BUMS
Cothren, Jack
70-74
1:35.00
5/5
1:32.01
2
7
PALM
Thaler, Daniel
30-34
1:39.91
5/6
1:37.38
2
7
PALM
Fetchen, Courtney
18-24
1:40.00
5/2
1:38.23
1
9
PALM
Beeman, Alexander
30-34
1:35.28
5/3
1:39.83
3
6
LOCO
Hoffmann, Peter
65-69
1:48.00
4/3
1:40.03
2
7
PALM
Kasperski, Katriel
18-24
1:47.99
4/5
1:41.74
2
7
PALM
Schalles, Dwayne
50-54
1:45.00
5/1
1:42.41
3
6
NCMS
Nguyen, Sonny
40-44
1:33.33
5/4
1:43.81
4
5
GSMS
Updyke, Lisa
55-59
1:50.00
4/6
1:44.54
2
7
PALM
Seif, Gretchen
45-49
1:46.22
5/8
1:47.63
3
6
LOCO
Korsedal, Susan
65-69
1:43.00
5/7
1:48.16
1
9
GS
Schneidet, Sebastian
35-39
1:47.00
4/4
1:48.27
2
7
GS
Merriwether, Kim
45-49
NT
1/1
1:48.34
4
5
UC55
Lance, Robert
60-64
1:51.00
4/1
1:48.64
3
6
GAJA
Delair, Stan
70-74
1:50.00
4/2
1:48.99
3
6
AWLM
Beem, David
18-24
1:55.56
3/4
1:49.84
3
6
GS
Bleasdale, Donald
55-59
1:53.85
4/8
1:59.20
3
6
SCHH
Germeraad, Gary
65-69
2:04.92
3/6
2:02.84
3
6
SCHH
Taylor, Ginny
60-64
1:59.00
3/3
2:06.36
1
9
LOCO
Miller, David
75-79
2:20.00
2/4
2:08.92
1
9
GS
Panayotoff, Kristi
70-74
1:56.58
3/5
2:09.89
1
9
GS
Barber, Barbara
65-69
2:06.87
3/2
2:11.09
2
7
SCHH
Walsh, Debra
65-69
2:13.10
3/8
2:16.65
3
6
NASH
Kendrick, Anne
65-69
2:20.27
2/5
2:20.46
4
5
GS
Elliott, Kacky
80-84
2:23.25
2/6
2:28.53
1
9
GAJA
Newell, Sally
80-84
2:20.95
2/3
2:30.21
2
7
GS
Durovchic, Fran
65-69
2:30.00
2/2
2:33.19
5
4
SCHH
Bender-Klein, Susan
70-74
2:45.00
1/4
2:37.91
2
7
SCHH
Stewart, Joanne
80-84
2:32.28
2/7
2:49.84
3
6
CONN
King, Sarah
35-39
3:00.00
1/3
2:52.22
1
9
LOCO
Ackerman, Louis
80-84
2:35.05
2/1
2:52.33
1
9
GAJA
Haase, Judith
75-79
2:52.69
1/5
3:00.28
1
9
LOCO
Thomas, Wallace
70-74
3:02.53
1/6
3:11.13
4
5
UC45
Brock, Thompson
45-49
3:15.15
1/2
NS
0
GS
DeMere, Susan
60-64
NT
1/7
NS
0
MINN
Fine, Gary
65-69
1:50.00
4/7
NS
0
GS
Geiger, Oliver
25-29
1:15.00
8/5
NS
0
LOCO
Johnson, Briana
50-54
2:07.53
3/1
NS
0
LOCO
Johnson, Tanner
18-24
1:21.75
7/7
NS
0
GS
Kothe, Mark
50-54
1:12.10
9/7
NS
0
GS
Robertson, William
80-84
2:44.00
2/8
NS
0
SCHH
Smith, Cynthia
65-69
2:07.00
3/7
NS
0
1693
Bricken, Susan
75-79
NT
NS
0
NCMS
Uhl, Alicia
40-44
1:23.16
7/1
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home