SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2019 Albatross Open (SCM)

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 9 Mixed 200 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GERM Mann, Andrew 18-24 1:56.48 6/4 2:02.93 1 6
WN5 Baldwin, Craig 45-49 2:10.48 6/3 2:07.29 1 6
LEAN Hunter, Andy 40-44 2:04.65 6/5 2:14.07 1 6
ALEX Jent, Daniel 40-44 2:15.21 6/6 2:14.96 2 4
CRUZ Harbourt, Cliff 45-49 2:15.69 6/2 2:17.66 2 4
ADMS Stuntz, Conrad 45-49 2:16.69 6/7 2:18.09 3 3
ANCM Humbert, George 50-54 2:25.00 5/4 2:22.29 1 6
GERM Clark, Kempsey 25-29 2:18.60 6/1 2:24.94 1 6
GERM Young, Mark 55-59 2:30.00 5/6 2:26.06 1 6
GERM Chin, Lisa 35-39 2:36.00 5/8 2:27.86 1 6
NCMS Dore, Mary 55-59 2:26.80 5/5 2:29.52 1 6
ANCM Hooker, Brian 45-49 2:28.37 5/3 2:31.59 4 2
ANCM Roddin, Julie 40-44 NT 1/2 2:32.06 1 6
UMAC Dowell, Noah 40-44 2:35.60 5/1 2:33.09 3 3
1776 Heimann, Rick 60-64 2:45.00 4/5 2:36.41 1 6
GERM Huang, Ivy 35-39 2:35.00 5/7 2:40.77 2 4
GERM Milajevs, Dmitrijs 30-34 2:41.69 4/4 2:44.18 1 6
GERM Schneider, Johanna 45-49 2:51.02 4/7 2:46.35 1 6
ANCM Gainor, Cathy 50-54 2:48.00 4/6 2:46.95 1 6
GERM Bancroft, Caren 45-49 2:59.00 4/8 2:53.79 2 4
GOLD Protzman, Barbara 65-69 2:53.00 4/1 2:55.29 1 6
1776 Watts, Sue 65-69 2:50.04 4/2 2:55.75 2 4
1693 Ahlgren, Kyle 40-44 2:45.50 4/3 2:55.94 4 2
ANCM Johnson, Peter 55-59 3:02.00 3/5 2:58.59 2 4
VMST Lyttle, Ann 70-74 3:05.00 3/2 2:59.10 1 6
ANCM Oehlerich, Kendra 35-39 3:10.00 3/8 3:01.21 3 3
GERM Gilgore, Deborah 55-59 3:05.00 3/6 3:01.79 2 4
CMYM Swenson, Richard 65-69 3:02.50 3/3 3:01.92 1 6
RMST Bennett, Ruth 70-74 3:17.62 2/5 3:14.98 2 4
ARMS Hufford, Ellen 35-39 3:14.77 2/4 3:15.48 4 2
HCMG Wisz, Jamielee 30-34 3:20.00 2/3 3:21.21 1 6
ANCM Loman, Jeffrey 60-64 3:10.00 3/1 3:21.49 2 4
GERM Mallon, Barbara 50-54 3:35.00 2/1 3:21.53 2 4
GERM Henochowicz, Anne 35-39 3:27.03 2/7 3:24.60 5 1
VMST Schreiner, Beth 75-79 3:22.00 2/2 3:31.73 1 6
DCM Berliner, Mitchell 70-74 4:00.00 1/5 3:57.36 1 6
UC09 Cooper, Mark 70-74 3:45.00 2/8 4:01.82 2 4
SCYM Moeller, Janet 85-89 4:35.00 1/3 5:16.71 1 6
UC09 Bromley, Ena 50-54 3:48.60 1/4 NS 0
SFAF Clarke, Gloria 75-79 5:49.08 1/6 NS 0
GMUP Gandee, Brad 65-69 2:24.00 6/8 NS 0
MERR Lowe, Jet 70-74 3:22.00 2/6 NS 0
ALEX McCready, Matthew 40-44 2:30.00 5/2 NS 0
L4S Shuford, Carol 50-54 3:00.00 3/4 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home