Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2019 PNA and PNW Zones Championship Meet ( Sat, Apr 13, 2019 - Sun, Apr 14, 2019 )
Event Results
Event 4: Mixed 50 Y Breast
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WWUS
Moss, Julie
35.23
8/5
35.17
1
9
YPKC
Wulfestieg, Samantha
53.00
2/7
38.78
2
7
WWUS
Vail, Frances
41.08
5/6
41.97
3
6
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
WWUS
Nixon, Blake
38.00
7/2
39.42
1
9
WWUS
Stephens, Trevor
38.37
6/5
39.84
2
7
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SWYM
Christensen, Alyson
51.77
2/6
47.31
1
9
SEAS
Cote, Meredith
36.00
8/2
NS
0
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Guerrero, Ruben
31.33
10/5
29.82
1
9
SWYM
Gorham, Greg
30.41
11/7
30.20
2
7
SEAS
Hao, Yawei
35.00
9/8
31.51
3
6
SAM
Neff, John
33.32
10/8
31.53
4
5
ORCA
Chang, Michael
36.72
8/8
35.86
5
4
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Calvo, Morena
33.10
10/1
33.65
1
9
HMST
Braggin, Jacquelyn
38.00
7/7
40.45
2
7
NEO
Manwiller-Thompson, Becca
45.00
4/1
43.23
3
6
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Kotynia, Jakub
25.76
11/4
26.17
1
9
CGSM
Conroy, Chris
27.43
11/3
27.56
2
7
CGSM
Yung, Cejih
27.26
11/5
27.68
3
6
PSM
Branham, Lucas
33.00
10/7
29.83
4
5
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TWIM
Ferries, Jenny
36.78
7/4
35.65
1
9
YPKC
Smith, Katy
36.33
8/7
36.81
2
7
TACM
Kerekgyarto, Kristin
52.08
2/2
46.26
3
6
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GLAD
Tourigny, David
39.83
6/8
33.85
1
9
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Cruze, Jennifer
42.00
5/8
37.90
1
9
NEO
Clark, Katherine
43.06
4/5
43.52
2
7
UC37
Golden, Sandra
51.00
2/5
46.57
3
6
YPKC
Martin, Julene
50.00
3/8
48.13
4
5
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORCA
Chuang, Mason
38.00
7/1
33.83
1
9
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Mcclafferty, Christine
34.99
9/1
34.96
1
9
NOVA
Lauzon, Chantal
38.41
6/3
37.09
2
7
SARC
Beirne, Katherine
37.40
7/3
37.93
3
6
BC
Masse, Lorraine
39.03
6/7
41.40
4
5
UC37
Gretsch, Jenna
45.43
4/8
44.55
5
4
BWAQ
Holt, Megan
46.12
3/3
45.90
6
3
TACM
Hansen, Christina
55.00
2/1
50.92
7
2
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TACM
Castle, Matt
32.69
10/2
32.63
1
9
UC36
Desancic, Boris
32.00
10/3
32.87
2
7
LWM
Van Pelt, Darren
34.71
9/7
34.84
3
6
YPKC
Hagedorn, Chad
39.00
6/6
35.81
4
5
YPKC
Fowler, Ethan
39.92
5/4
38.95
5
4
TSC
Henzel, Gregory
41.72
5/1
41.26
6
3
SAM
Brown, Stephen
43.00
4/4
42.39
7
2
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC36
Ream, Anna
49.00
3/7
43.76
1
9
TWIM
Tighe, Jenifer
1:00.00
2/8
45.50
2
7
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Porter, Michael
34.00
9/3
32.75
1
9
YPKC
Scott, David
33.57
9/4
32.95
2
7
NEO
Inadomi, David
36.00
8/6
34.04
3
6
TWIM
Barnes, Brent
39.61
6/1
37.03
4
5
TWIM
Alsberg, Maoz
32.50
10/6
NS
0
SEAS
Haas, Jonathan
34.11
9/6
NS
0
PSM
Kays, David
31.00
11/1
NS
0
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NEO
Dillan, Gloria
41.50
5/7
40.27
1
9
BAM
Dubey, Jessica
43.94
4/3
46.53
2
7
SARC
Hogan, Elizabeth
50.26
2/4
51.04
3
6
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Phillips, Daniel
30.00
11/6
30.78
1
9
OREG
Howell, Richard
31.00
11/8
30.84
2
7
TWIM
Haynie, Carl
31.23
10/4
31.65
3
6
LWM
Cermak, Gerald
33.60
9/5
32.74
4
5
YPKC
Bosselmann, Chip
36.50
8/1
34.56
5
4
SEAS
Timmons, Jack
38.03
7/8
36.55
6
3
BAM
Powell, Robert
39.00
6/2
38.03
7
2
YPKC
Link, Bradford
34.30
9/2
39.67
8
1
ORCA
Sonoda, Rod
40.80
5/3
43.40
9
0
ORCA
Ikeda, Paul
44.72
4/2
44.06
10
0
TACM
Stevens, Thomas
51.23
2/3
55.29
11
0
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GLAD
Berg, Tonya
35.00
8/4
39.66
1
9
OREG
Wiley, Heather
46.00
3/5
44.65
2
7
NEO
Appell, Laura
45.73
3/4
45.67
3
6
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TWIM
Mange, James
37.50
7/6
37.30
1
9
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TWIM
Kassen, Elizabeth
45.00
4/7
47.62
1
9
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
LWM
Colella, Rick
30.40
11/2
29.47
1
9
OREG
Philbrick, Larry
35.50
8/3
33.06
2
7
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Gettling, Janet
41.29
5/2
40.68
1
9
GLAD
Litt, Arni
48.00
3/2
50.65
2
7
BC
Dillon, Sally
47.58
3/6
NS
0
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YPKC
Peterson, Steven
36.90
7/5
36.47
1
9
BAM
Stafford, Rick
38.30
6/4
38.46
2
7
TWIM
Walker, Thomas
1:15.00
1/4
57.73
3
6
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OREG
Prather, Mirjana
53.00
1/6
45.47
1
9
YPKC
Snow, Charlotte
1:20.00
1/5
1:17.48
2
7
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BAM
Sawyer, Dennis
39.93
5/5
39.31
1
9
Age Group 80-84 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PSM
Truong, Dominique
44.00
4/6
47.57
1
9
Age Group 85-89 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC31
Knight, Richard
50.00
3/1
52.60
1
9
BSMT
Jelinek, Don
1:30.00
1/3
1:26.78
2
7
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home