2019 PNA and PNW Zones Championship Meet

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 15 Mixed 200 Y Back

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Cathey, Daneeka 2:55.00 2/6 2:37.48 1 9
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WWUS Anderson, Jordan 2:20.00 4/6 2:21.39 1 9
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Porter, Jordan 2:29.13 3/3 2:24.91 1 9
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Smethurst, Katlyn 2:40.80 3/1 NS 0
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Stribling Geldien, Gail 2:58.67 2/7 2:59.94 1 9
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Cox, Kristine 2:26.94 3/5 2:23.65 1 9
LWM Ella, Ellen 2:38.00 3/7 NS 0
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MIR de Acosta, Diego 2:05.00 4/4 2:05.31 1 9
BAM Cox, Carey 2:20.77 4/2 2:16.57 2 7
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SAM Polidori, Wendy 2:52.06 2/5 2:51.68 1 9
YPKC Wolfe, Amy 3:12.20 2/8 3:03.10 2 7
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
STAN Smith, Jody 2:25.44 4/8 2:30.71 1 9
OREG Daubersmith, Britta 2:41.54 3/8 2:46.86 2 7
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Nygren, Mats 2:12.00 4/5 NS 0
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Courtney, Zena 2:33.65 3/2 2:32.70 1 9
BAM Dumouchel, Denise 3:16.51 1/4 3:21.06 2 7
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Haynie, Carl 2:13.86 4/3 2:12.44 1 9
YPKC Steenbeeke, Alain 2:22.00 4/7 2:20.72 2 7
TWIM Moore, Robert 2:30.00 3/6 2:25.16 3 6
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Adkins-Narte, Heather 4:30.57 1/1 4:28.66 1 9
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Underbrink, Dan 2:53.28 2/3 3:01.17 1 9
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 Willard, Mimi 3:11.15 2/1 3:08.45 1 9
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Edwards, Wes 2:24.00 4/1 2:25.00 1 9
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Hunt, Andrea 3:25.00 1/6 3:14.44 1 9
BAM Welch, Sarah 3:24.03 1/3 3:34.09 2 7
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Kirkland, Dan 2:26.82 3/4 2:25.12 1 9
LWM McColly, Michael 2:47.00 2/4 2:46.61 2 7
PSM Spencer, Rick 2:58.00 2/2 2:51.39 3 6
TWIM Walker, Thomas 5:00.00 1/8 4:59.99 4 5
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Ward, Joy 3:21.82 1/5 3:20.03 1 9
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TACM Nordby, Michael 3:25.00 1/2 3:29.19 1 9
UC36 Duringer, Richard 3:52.91 1/7 3:59.25 2 7
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home