2019 PNA and PNW Zones Championship Meet

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8 Mixed 50 Y Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HMST Dovinh, Angeline 25.51 15/5 26.29 1 9
WWUS Amans, Maddie 26.00 15/7 26.94 2 7
UC36 Bultman, Stephanie 27.02 13/2 27.54 3 6
WWUS Deardorff, Emily 28.07 10/4 27.57 4 5
WWUS Caulfield, Miranda 28.61 10/8 29.00 5 4
WWUS Shomaker, Megan 29.14 9/7 29.12 6 3
WWUS Gates, Jordyn 28.27 10/2 29.15 7 2
WWUS Gilster, Liliana 29.49 8/5 29.60 8 1
WWUS Moss, Julie 29.20 9/8 30.21 9 0
YPKC Wulfestieg, Samantha 34.00 5/2 30.23 10 0
WWUS Woodruff, Morgan 31.68 6/5 31.07 11 0
SAM Daniels, Avery 35.53 4/2 37.57 12 0
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Mehta, Sivan 22.00 18/5 21.98 1 9
HMST Repeta, Alex 23.85 18/8 22.11 2 7
HMST Scheck, Joshua 22.39 18/3 23.08 3 6
UC36 Schedin, Jonah 23.13 18/2 23.57 4 5
LWM Sehy, Nick 24.50 17/7 23.88 5 4
WWUS Bock, Nathan 24.67 17/8 25.09 6 3
WWUS Jo, Nate 25.50 15/4 25.33 7 2
WWUS Carlton, Zane 27.63 12/4 26.86 8 1
WWUS Nixon, Blake 27.20 13/7 28.03 9 0
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Martin, Rachel 27.72 12/5 26.80 1 9
BWAQ Chan, Chelsea 27.81 12/2 27.46 2 7
UC36 Anderson, Sydney 28.00 11/1 28.57 3 6
SWYM Christensen, Alyson 36.17 3/5 34.77 4 5
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ORCA Joern, Elliott 26.00 15/2 22.87 1 9
PSM Contreras Sandoval, Isaac 26.00 15/1 24.61 2 7
ORCA Fiannaca, Alex 29.00 9/2 25.21 3 6
SAM Neff, John 26.75 14/1 25.72 4 5
YPKC Plotnikov, Pavel 27.91 12/1 27.32 5 4
UC36 Janson, Jeremy 28.00 11/6 NS 0
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Kamat, Julie 25.74 15/6 25.15 1 9
LWM Ferrel, Amelia 27.62 13/8 26.85 2 7
SAM Service, Jenny 28.00 11/5 27.65 3 6
PSM Calvo, Morena 27.74 12/3 27.73 4 5
HMST Braggin, Jacquelyn 29.00 9/6 30.06 5 4
YPKC Stadler, Krystina 33.00 6/7 30.32 6 3
NEO Manwiller-Thompson, Becca 37.00 3/6 33.41 7 2
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CGSM Conroy, Chris 22.49 18/6 22.66 1 9
PSM Branham, Lucas 24.50 17/1 23.47 2 7
NEO Morrison, Jeff 23.30 18/7 23.55 3 6
HMST Dunn, Benjamin 25.00 16/2 23.65 4 5
UC35 Kim, Matthew 24.13 17/2 24.67 5 4
ORCA Robertson, Ryan 28.00 11/8 26.36 6 3
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Petersen, Jillian 29.00 9/5 28.24 1 9
TACM Kerekgyarto, Kristin 47.65 2/1 36.74 2 7
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CGSM Trahms, Peter 24.00 17/5 24.48 1 9
GLAD Tourigny, David 27.91 12/8 26.32 2 7
ORCA Blankenship, Ed 30.74 7/5 30.23 3 6
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Cruze, Jennifer 34.00 5/6 31.49 2 7
SAM Brown, Samantha 31.48 7/8 32.18 3 6
BWAQ Verbeurgt, Little 42.00 2/6 32.49 4 5
BWAQ Kim, Leslie 34.00 5/3 33.01 5 4
BWAQ Connolly, Melissa 47.00 2/7 33.49 6 3
NEO Clark, Katherine 34.46 5/1 35.00 7 2
YPKC Martin, Julene 37.63 3/7 35.62 8 1
UC37 Golden, Sandra 38.59 3/8 37.23 9 0
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CGSM Gray, Trever 21.89 18/4 21.88 1 9
UC36 Farrell, Andrew 24.00 17/4 23.69 2 7
LWM Randall, Daniel 25.69 15/3 25.36 3 6
ORCA Chuang, Mason 28.00 11/7 25.52 4 5
YPKC Renker, Stephen 36.59 3/3 36.91 5 4
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Mcclafferty, Christine 27.00 13/3 27.01 1 9
TWIM Koppelberger, Tamara 30.00 8/1 29.02 2 7
SARC Beirne, Katherine 30.22 7/4 30.55 3 6
NOVA Lauzon, Chantal 30.84 7/3 30.63 4 5
UC37 Gretsch, Jenna 33.95 5/4 32.09 5 4
SARC Cortani, Andrea 31.45 7/1 32.88 6 3
BC Masse, Lorraine 31.11 7/2 33.07 7 2
BWAQ Holt, Megan 33.87 6/8 33.20 8 1
SWYM Barrie, Renee 36.00 3/4 39.58 9 0
TACM Hansen, Christina 1:00.00 1/5 45.60 10 0
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Desancic, Boris 25.00 16/7 25.27 1 9
SWYM VanSant, Paul 29.00 9/3 25.31 2 7
TACM Castle, Matt 26.09 14/4 25.83 3 6
TWIM Koppelberger, Jason 29.29 8/4 29.56 4 5
TSC Henzel, Gregory 32.58 6/2 31.56 5 4
SAM Brown, Stephen 34.00 5/5 31.93 6 3
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Bullock, Sarah 28.00 11/4 28.75 1 9
UC36 Ream, Anna 35.44 4/6 31.71 2 7
BAM Thomasson, Erin 32.00 6/3 32.75 3 6
TWIM Tighe, Jenifer 1:00.00 1/4 37.56 4 5
SWYM Herbert, Fern 1:02.00 1/3 54.50 5 4
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Nygren, Mats 24.00 17/6 23.92 1 9
LWM Smith, Bryan 24.94 16/5 24.94 2 7
NEO Inadomi, David 25.00 16/1 25.17 3 6
YPKC Scott, David 26.33 14/3 26.18 4 5
BAM Nimb, Peter 26.86 13/5 26.19 5 4
BAM Kirchhofer, Karl 27.39 13/1 27.05 6 3
TWIM Barnes, Brent 34.84 4/4 33.92 7 2
TWIM Alsberg, Maoz 24.00 17/3 NS 0
NEO Colella, Rodney 26.01 15/8 NS 0
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Jenkins, Valerie 28.26 10/6 28.04 1 9
OREG Delmage, Arlene 29.83 8/3 28.12 2 7
BWAQ Courtney, Zena 29.17 9/1 29.07 3 6
BAM Lindley, Jane 31.02 7/6 30.53 4 5
SARC Hogan, Elizabeth 37.68 3/1 39.17 5 4
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWYM Hering, Brad 23.55 18/1 24.03 1 9
YPKC Steenbeeke, Alain 25.00 16/8 25.28 2 7
YPKC Bosselmann, Chip 27.90 12/7 26.26 3 6
LWM Cermak, Gerald 26.81 14/8 26.33 4 5
Link, Bradford 26.54 14/7 26.39 5 4
BAM Powell, Robert 30.00 8/2 29.02 6 3
SEAS Timmons, Jack 30.15 8/8 30.38 7 2
BWAQ Condotta, Robert 40.00 2/5 34.03 8 1
MOVY Valley, Eric 25.00 16/6 NS 0
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SAM Bolerjack, Wanda 35.00 4/5 33.35 1 9
OREG Wiley, Heather 35.00 4/3 33.52 2 7
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GEM Geiger, Kyle 27.00 13/6 27.25 1 9
SARC Keller, John 27.80 12/6 28.03 2 6.5
TWIM Neuhaus, Scott 28.38 10/7 28.03 2 6.5
TWIM Fritschen, Tom 28.76 9/4 29.53 4 5
OREG Helm, Charlie 39.25 2/4 39.81 5 4
BWAQ Fullen, Warren 28.25 10/3 NS 0
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Davis, Charlotte 28.50 10/1 28.48 1 9
OREG Royle, Mary Anne 32.42 6/6 33.85 2 7
TWIM Kassen, Elizabeth 37.00 3/2 38.04 3 6
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC30 Hedrick, Trip 24.73 16/4 24.09 1 9
LWM Colella, Rick 24.99 16/3 24.26 2 7
OREG Tennant, Mike 26.85 13/4 25.79 3 6
OREG Philbrick, Larry 26.40 14/6 25.87 4 5
LWM Hayes, William 26.30 14/5 26.07 5 4
NEO Heffernan, Charles 34.75 5/8 35.14 6 3
ORCA Robinson, James 34.14 5/7 38.14 7 2
BAM Myrick, Don 50.00 2/8 45.03 8 1
OREG Edwards, Wes 26.40 14/2 NS 0
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Gettling, Janet 33.00 6/1 32.25 1 9
BAM Welch, Sarah 35.55 4/7 36.70 2 7
GLAD Litt, Arni 45.00 2/2 42.61 3 6
BC Dillon, Sally 35.93 4/1 NS 0
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Wright, Larry 28.25 10/5 28.43 1 9
SWYM Fogg, Stephen 31.17 7/7 31.15 2 7
BAM Voegtlen, Barney 30.00 8/7 31.16 3 6
SWYM Swink, Don 29.89 8/6 31.25 4 5
YPKC Peterson, Steven 31.60 6/4 32.29 5 4
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Ward, Joy 36.00 4/8 37.46 1 9
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Pilger, Robert 28.00 11/3 28.05 1 9
Age Group 85-89 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC31 Knight, Richard 40.00 2/3 41.14 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home