2019 PNA and PNW Zones Championship Meet

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 6 Mixed 100 Y Breast

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HMST Dovinh, Angeline 1:13.11 8/3 1:16.32 1 9
WWUS Moss, Julie 1:17.57 7/4 1:17.62 2 7
WWUS Smith, Marysia 1:22.25 6/6 1:20.31 3 6
YPKC Wulfestieg, Samantha 1:40.00 3/7 1:24.05 4 5
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Watts, Daniel 1:06.81 10/1 1:03.57 1 9
WWUS Baesler, Andrew 1:11.65 9/1 DQ 0
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Chan, Chelsea 1:20.00 7/7 1:19.01 1 9
SEAS Cote, Meredith 1:16.39 8/7 NS 0
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Guerrero, Ruben 1:08.11 9/4 1:05.35 1 9
SWYM Gorham, Greg 1:08.38 9/5 1:07.52 2 7
SEAS Hao, Yawei 1:20.00 7/1 1:08.09 3 6
SAM Ringstad, Brandon 1:10.00 9/6 1:09.57 4 5
ORCA Chang, Michael 1:30.00 4/6 1:22.36 5 4
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Calvo, Morena 1:12.05 8/4 1:13.34 1 9
LWM Ferrel, Amelia 1:12.33 8/5 1:14.22 2 7
HMST Russell, Christina 1:17.00 8/1 NS 0
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Kotynia, Jakub 57.37 10/4 58.00 1 9
CGSM Hwang, Gary 1:01.00 10/6 1:00.14 2 7
CGSM Conroy, Chris 1:00.01 10/5 1:00.88 3 6
CGSM Yung, Cejih 1:00.08 10/3 1:01.37 4 5
NEO Morrison, Jeff 1:05.30 10/7 1:05.05 5 4
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Ferries, Jenny 1:19.54 7/6 1:18.26 1 9
UC36 Kendall-Sanchez, Renee 1:29.56 4/5 NS 0
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CGSM Trahms, Peter 1:02.07 10/2 1:03.09 1 9
LWM Miller, Aaron 1:11.24 9/7 1:14.25 2 7
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Lickwala, Holly 1:20.46 7/8 1:18.81 1 9
SAM Brown, Samantha 1:18.60 7/3 1:20.50 2 7
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Lauzon, Chantal 1:23.86 6/1 1:22.43 1 9
BWAQ Kim, Nellis 1:25.66 5/2 1:24.37 2 7
SARC Beirne, Katherine 1:22.00 6/3 1:24.92 3 6
BC Masse, Lorraine 1:24.50 5/3 1:30.81 4 5
TACM Hansen, Christina 2:05.00 2/7 1:54.87 5 4
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Van Pelt, Darren 1:17.20 8/8 1:17.32 1 9
SVMS Ness, Kerry 1:30.00 4/7 1:25.59 2 7
TSC Henzel, Gregory 1:30.00 4/2 1:33.52 3 6
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Ream, Anna 1:36.40 3/5 1:33.65 1 9
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Porter, Michael 1:12.00 9/8 1:11.71 1 9
YPKC Scott, David 1:14.44 8/6 1:12.25 2 7
BAM Goessman, J 1:16.00 8/2 1:13.79 3 6
TWIM Barnes, Brent 1:27.88 4/4 1:20.53 4 5
PSM Kays, David 1:07.00 10/8 NS 0
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NEO Dillan, Gloria 1:26.50 5/1 1:26.62 1 9
PSM Hoffman, Wendy 1:34.00 4/8 1:38.76 2 7
BAM Dumouchel, Denise 1:41.36 3/8 1:40.47 3 6
BAM Dubey, Jessica 1:42.66 2/5 1:44.96 4 5
BAM Flynn, Deborah 1:52.90 2/6 NS 0
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Haynie, Carl 1:11.17 9/2 1:09.26 1 9
OREG Howell, Richard 1:10.00 9/3 1:11.14 2 7
ORCA Sonoda, Rod 1:26.05 5/7 1:34.50 3 6
ORCA Ikeda, Paul 1:40.00 3/2 1:41.13 4 5
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Crabbe, Colette 1:18.48 7/5 1:18.82 1 9
GLAD Berg, Tonya 1:20.00 7/2 1:26.02 2 7
NEO Appell, Laura 1:38.51 3/3 1:38.80 3 6
OREG Wiley, Heather 1:39.00 3/6 1:38.85 4 5
BAM Adkins-Narte, Heather 2:00.41 2/2 2:11.99 5 4
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Underbrink, Dan 1:20.89 6/4 1:23.08 1 9
TWIM Mange, James 1:22.50 6/2 1:23.48 2 7
TWIM Neuhaus, Scott 1:24.40 5/5 1:24.11 3 6
OREG Piette, Jeffrey 1:23.50 6/7 1:27.30 4 5
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Davis, Charlotte 1:24.00 6/8 1:21.73 1 9
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NEO Methner, Wayne 1:24.65 5/6 1:23.59 1 9
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Gettling, Janet 1:32.60 4/1 1:32.37 1 9
BAM Carruthers, Kate 1:42.00 2/4 1:41.43 2 7
GLAD Litt, Arni 1:45.00 2/3 1:56.47 3 6
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Peterson, Steven 1:20.90 6/5 1:22.98 1 9
BAM Stafford, Rick 1:24.19 5/4 1:23.69 2 7
SWYM Swink, Don 1:27.00 5/8 1:26.25 3 6
BAM Voegtlen, Barney 1:35.00 3/4 1:35.08 4 5
TWIM Walker, Thomas 2:15.00 1/4 2:07.72 5 4
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Prather, Mirjana 2:00.00 1/6 1:39.39 1 9
YPKC Snow, Charlotte 2:42.00 1/3 2:51.51 2 7
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Sawyer, Dennis 1:29.86 4/3 1:26.05 1 9
Age Group 80-84 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Truong, Dominique 1:41.00 3/1 NS 0
Age Group 85-89 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BSMT Jelinek, Don 2:40.20 1/5 3:20.74 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home