2019 PNA and PNW Zones Championship Meet

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 5 Mixed 200 Y Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Cathey, Daneeka 2:32.15 5/4 2:37.23 1 9
SAM Daniels, Avery 2:53.20 3/4 2:44.02 2 7
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Schedin, Jonah 1:44.24 11/4 1:46.37 1 9
HMST Repeta, Alex 1:55.00 11/7 1:46.98 2 7
LWM Mehta, Sivan 1:48.88 11/5 1:50.01 3 6
LWM Sehy, Nick 1:57.00 11/1 1:58.85 4 5
WWUS Jo, Nate 2:03.00 10/6 2:07.96 5 4
WWUS Beaumont, Sam 2:15.24 8/8 2:10.70 6 3
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Anderson, Sydney 2:08.00 9/3 2:08.57 1 9
LWM Martin, Rachel 2:14.32 8/7 2:08.88 2 7
UC36 Notari, Melanie 2:20.00 7/8 2:15.05 3 6
SEAS Cote, Meredith 2:15.00 8/1 NS 0
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CGSM Frenzel, Derek 1:49.89 11/3 1:47.55 1 9
UC36 Janson, Jeremy 2:00.00 10/5 2:04.33 2 7
SAM Ringstad, Brandon 2:10.00 8/5 2:04.56 3 6
YPKC Plotnikov, Pavel 2:26.79 6/3 2:20.96 4 5
OREG Porter, Jordan 2:32.63 5/3 2:26.00 5 4
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Stadler, Krystina 2:36.00 5/2 2:29.36 1 9
BWAQ Smethurst, Katlyn 2:23.03 6/5 2:37.86 2 7
HMST Zimmerman, Stephanie 2:45.00 4/1 2:54.21 3 6
LWM Miller, Jasmine 3:25.00 2/7 3:30.28 4 5
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NEO Morrison, Jeff 2:01.30 10/3 1:56.44 1 9
PSM Branham, Lucas 2:05.00 10/7 1:59.42 2 7
HMST Dunn, Benjamin 2:10.00 8/4 2:02.55 3 6
UC35 Kim, Matthew 2:06.05 10/1 2:06.38 4 5
ORCA Robertson, Ryan 2:33.00 5/6 2:24.18 5 4
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWYM Louzao, Loren 2:06.50 9/4 2:09.82 1 9
YPKC Petersen, Jillian 2:19.00 7/1 2:11.27 2 7
BWAQ Stribling Geldien, Gail 2:44.51 4/6 2:45.97 3 6
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Miller, Aaron 2:08.82 9/7 2:15.66 1 9
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Ella, Ellen 2:09.50 9/1 2:06.88 1 9
NEO Clark, Katherine 2:53.96 3/5 2:54.40 2 7
YPKC Martin, Julene 3:17.09 2/6 3:01.72 3 6
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MIR de Acosta, Diego 1:55.00 11/2 1:56.24 1 9
GLAD Campea, Scott 1:59.00 10/4 1:56.68 2 7
UC36 Farrell, Andrew 1:58.00 11/8 1:58.75 3 6
OREG Van Andel, Robbert 2:06.41 10/8 2:02.60 4 5
LWM Yamamoto, Jin 2:11.86 8/3 2:10.04 5 4
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Koppelberger, Tamara 2:15.28 7/4 2:12.55 1 9
BWAQ Kim, Nellis 2:29.49 6/2 2:28.28 2 7
SARC Cortani, Andrea 2:38.37 4/4 2:32.83 3 6
NEO Long, Sarah 2:38.00 5/1 2:37.72 4 5
SWYM Barrie, Renee 3:06.38 2/4 3:15.61 5 4
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Barrows, Christopher 2:12.00 8/6 2:24.40 1 9
TWIM Koppelberger, Jason 2:36.29 5/7 2:30.69 2 7
SAM Brown, Stephen 2:38.00 5/8 2:38.19 3 6
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Bullock, Sarah 2:16.00 7/3 2:15.23 1 9
STAN Smith, Jody 2:15.44 7/5 2:21.31 2 7
BAM Thomasson, Erin 2:45.00 4/2 2:43.67 3 6
SAM Quistorf, Renee 2:55.00 3/3 2:43.82 4 5
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Nygren, Mats 1:52.00 11/6 1:52.58 1 9
LWM McCarty, David 2:04.78 10/2 2:02.72 2 7
YPKC Bullock, J 2:06.62 9/5 2:05.59 3 6
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Jenkins, Valerie 2:18.65 7/2 2:12.27 1 9
OREG Delmage, Arlene 2:18.00 7/6 2:14.77 2 7
PSM Hoffman, Wendy 2:45.00 4/7 2:41.60 3 6
BAM Dubey, Jessica 3:28.34 2/1 3:28.04 4 5
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MOVY Valley, Eric 2:08.00 9/6 2:08.87 1 9
LWM Praeger, Wade 2:10.00 9/8 2:12.24 2 7
SWYM Fauvet, Pierre 2:30.00 6/1 2:24.10 3 6
BWAQ Condotta, Robert 2:55.76 3/6 2:58.56 4 5
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Andrus-Hughes, Karen 2:18.65 7/7 2:16.53 1 9
SAM Bolerjack, Wanda 2:40.00 4/5 2:39.44 2 7
YPKC Wilks, Brenda 3:00.00 3/1 2:47.37 3 6
OREG Wiley, Heather 3:15.00 2/3 NS 0
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GEM Geiger, Kyle 2:13.00 8/2 2:13.63 1 9
SARC Keller, John 2:32.62 5/5 2:29.83 2 7
TWIM Fritschen, Tom 2:29.28 6/6 2:41.71 3 6
OREG Helm, Charlie 3:39.00 2/8 3:34.51 4 5
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Royle, Mary Anne 2:43.20 4/3 2:44.68 1 9
TWIM Thompson, Valerie 4:09.08 1/5 3:55.82 2 7
BWAQ Moore, Jane 5:00.00 1/3 4:18.36 3 6
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Hayes, William 2:22.00 6/4 2:27.59 1 9
UC30 Hedrick, Trip 3:19.19 2/2 2:41.33 2 7
NEO Heffernan, Charles 3:00.32 3/8 2:54.35 3 6
ORCA Robinson, James 3:07.56 2/5 3:26.02 4 5
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BC Dillon, Sally 2:57.97 3/2 2:56.75 1 9
GLAD Litt, Arni 3:00.00 3/7 NS 0
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Kirkland, Dan 2:08.42 9/2 2:07.57 1 9
LWM McColly, Michael 2:30.00 6/7 2:27.59 2 7
SWYM Fogg, Stephen 2:45.00 4/8 2:36.62 3 6
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Pilger, Robert 2:31.00 6/8 2:29.63 1 9
UC36 Duringer, Richard 3:48.11 1/4 3:31.16 2 7
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home