2019 PNA and PNW Zones Championship Meet

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Mixed 100 Y Back

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Bultman, Stephanie 1:07.02 7/8 1:09.17 1 9
WWUS Deardorff, Emily 1:10.24 6/2 1:09.82 2 7
YPKC Cathey, Daneeka 1:15.26 5/8 1:14.00 3 6
WWUS Smith, Marysia 1:18.37 4/5 1:15.74 4 5
WWUS Gilster, Liliana 1:17.60 4/4 1:17.52 5 4
WWUS Woodruff, Morgan 1:24.00 3/6 1:18.18 6 3
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HMST Scheck, Joshua 1:00.00 7/4 1:00.88 1 9
WWUS Anderson, Jordan 1:05.00 7/2 1:07.04 2 7
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Porter, Jordan 1:09.83 6/6 1:08.85 1 9
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SAM Service, Jenny 1:14.00 5/5 1:11.36 1 9
BWAQ Smethurst, Katlyn 1:14.59 5/3 1:22.91 2 7
HMST Zimmerman, Stephanie 1:30.00 3/8 1:25.15 3 6
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HMST Dunn, Benjamin 1:09.00 6/3 59.62 1 9
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWYM Louzao, Loren 1:07.00 7/7 1:08.21 1 9
SWYM Heape, Amy 1:20.00 4/3 1:09.10 2 7
YPKC Petersen, Jillian 1:15.00 5/2 1:11.85 3 6
BWAQ Stribling Geldien, Gail 1:23.52 3/3 1:22.24 4 5
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HMST O'Hern, David 1:07.00 7/1 1:07.76 1 9
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Fowler, Ethan 1:22.20 3/4 1:18.18 1 9
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
STAN Smith, Jody 1:10.44 6/7 1:09.41 1 9
BAM Bullock, Sarah 1:15.00 5/1 1:14.50 2 7
UC36 Ream, Anna 1:22.59 3/5 1:24.36 3 6
SAM Quistorf, Renee 1:29.00 3/1 1:27.33 4 5
NEO Flynn, Christi 1:28.30 3/7 1:32.08 5 4
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Smith, Bryan 1:04.06 7/6 1:03.79 1 9
BAM Kirchhofer, Karl 1:21.30 4/8 DQ 0
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Jenkins, Valerie 1:08.00 6/4 1:07.76 1 9
BWAQ Courtney, Zena 1:13.30 6/1 1:10.03 2 7
BAM Dumouchel, Denise 1:31.74 2/4 1:35.89 3 6
BAM Flynn, Deborah 1:47.43 1/4 NS 0
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Haynie, Carl 1:00.41 7/5 1:00.49 1 9
SWYM Hering, Brad 1:02.47 7/3 1:02.83 2 7
SWYM Fauvet, Pierre 1:15.00 5/7 1:15.01 3 6
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Wilks, Brenda 1:45.00 2/1 1:37.57 1 9
BAM Adkins-Narte, Heather 2:06.32 1/3 2:12.50 2 7
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Piette, Jeffrey 1:13.86 5/4 1:15.89 1 9
TWIM Mange, James 1:20.00 4/6 1:15.92 2 7
TWIM Underbrink, Dan 1:20.47 4/7 1:23.38 3 6
BWAQ Fullen, Warren 1:13.69 6/8 NS 0
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Royle, Mary Anne 1:25.96 3/2 1:30.67 1 9
UC38 Willard, Mimi 1:31.98 2/5 1:30.84 2 7
BWAQ Moore, Jane 3:00.00 1/6 2:13.49 3 6
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Edwards, Wes 1:08.00 6/5 1:05.37 1 9
LWM Hayes, William 1:20.00 4/2 1:15.12 2 7
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Carruthers, Kate 1:34.00 2/6 1:31.84 1 9
BAM Hunt, Andrea 1:40.00 2/7 1:34.01 2 7
BAM Welch, Sarah 1:34.26 2/2 1:39.48 3 6
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Wright, Larry 1:14.75 5/6 1:17.43 1 9
PSM Spencer, Rick 1:20.65 4/1 1:18.43 2 7
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Ward, Joy 1:32.00 2/3 1:34.48 1 9
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Duringer, Richard 1:46.46 2/8 1:45.23 1 9
Age Group 85-89 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC31 Knight, Richard 1:55.00 1/5 1:49.93 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home