2019 PNA and PNW Zones Championship Meet ( Sat, Apr 13, 2019 - Sun, Apr 14, 2019 )

Event Results

Event 4 Mixed 50 Y Breast

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WWUS Moss, Julie 35.23 8/5 35.17 1 9
YPKC Wulfestieg, Samantha 53.00 2/7 38.78 2 7
WWUS Vail, Frances 41.08 5/6 41.97 3 6
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WWUS Nixon, Blake 38.00 7/2 39.42 1 9
WWUS Stephens, Trevor 38.37 6/5 39.84 2 7
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWYM Christensen, Alyson 51.77 2/6 47.31 1 9
SEAS Cote, Meredith 36.00 8/2 NS 0
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Guerrero, Ruben 31.33 10/5 29.82 1 9
SWYM Gorham, Greg 30.41 11/7 30.20 2 7
SEAS Hao, Yawei 35.00 9/8 31.51 3 6
SAM Neff, John 33.32 10/8 31.53 4 5
ORCA Chang, Michael 36.72 8/8 35.86 5 4
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Calvo, Morena 33.10 10/1 33.65 1 9
HMST Braggin, Jacquelyn 38.00 7/7 40.45 2 7
NEO Manwiller-Thompson, Becca 45.00 4/1 43.23 3 6
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Kotynia, Jakub 25.76 11/4 26.17 1 9
CGSM Conroy, Chris 27.43 11/3 27.56 2 7
CGSM Yung, Cejih 27.26 11/5 27.68 3 6
PSM Branham, Lucas 33.00 10/7 29.83 4 5
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Ferries, Jenny 36.78 7/4 35.65 1 9
YPKC Smith, Katy 36.33 8/7 36.81 2 7
TACM Kerekgyarto, Kristin 52.08 2/2 46.26 3 6
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GLAD Tourigny, David 39.83 6/8 33.85 1 9
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Cruze, Jennifer 42.00 5/8 37.90 1 9
NEO Clark, Katherine 43.06 4/5 43.52 2 7
UC37 Golden, Sandra 51.00 2/5 46.57 3 6
YPKC Martin, Julene 50.00 3/8 48.13 4 5
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ORCA Chuang, Mason 38.00 7/1 33.83 1 9
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Mcclafferty, Christine 34.99 9/1 34.96 1 9
NOVA Lauzon, Chantal 38.41 6/3 37.09 2 7
SARC Beirne, Katherine 37.40 7/3 37.93 3 6
BC Masse, Lorraine 39.03 6/7 41.40 4 5
UC37 Gretsch, Jenna 45.43 4/8 44.55 5 4
BWAQ Holt, Megan 46.12 3/3 45.90 6 3
TACM Hansen, Christina 55.00 2/1 50.92 7 2
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TACM Castle, Matt 32.69 10/2 32.63 1 9
UC36 Desancic, Boris 32.00 10/3 32.87 2 7
LWM Van Pelt, Darren 34.71 9/7 34.84 3 6
YPKC Hagedorn, Chad 39.00 6/6 35.81 4 5
YPKC Fowler, Ethan 39.92 5/4 38.95 5 4
TSC Henzel, Gregory 41.72 5/1 41.26 6 3
SAM Brown, Stephen 43.00 4/4 42.39 7 2
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Ream, Anna 49.00 3/7 43.76 1 9
TWIM Tighe, Jenifer 1:00.00 2/8 45.50 2 7
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Porter, Michael 34.00 9/3 32.75 1 9
YPKC Scott, David 33.57 9/4 32.95 2 7
NEO Inadomi, David 36.00 8/6 34.04 3 6
TWIM Barnes, Brent 39.61 6/1 37.03 4 5
TWIM Alsberg, Maoz 32.50 10/6 NS 0
SEAS Haas, Jonathan 34.11 9/6 NS 0
PSM Kays, David 31.00 11/1 NS 0
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NEO Dillan, Gloria 41.50 5/7 40.27 1 9
BAM Dubey, Jessica 43.94 4/3 46.53 2 7
SARC Hogan, Elizabeth 50.26 2/4 51.04 3 6
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Phillips, Daniel 30.00 11/6 30.78 1 9
OREG Howell, Richard 31.00 11/8 30.84 2 7
TWIM Haynie, Carl 31.23 10/4 31.65 3 6
LWM Cermak, Gerald 33.60 9/5 32.74 4 5
YPKC Bosselmann, Chip 36.50 8/1 34.56 5 4
SEAS Timmons, Jack 38.03 7/8 36.55 6 3
BAM Powell, Robert 39.00 6/2 38.03 7 2
Link, Bradford 34.30 9/2 39.67 8 1
ORCA Sonoda, Rod 40.80 5/3 43.40 9 0
ORCA Ikeda, Paul 44.72 4/2 44.06 10 0
TACM Stevens, Thomas 51.23 2/3 55.29 11 0
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GLAD Berg, Tonya 35.00 8/4 39.66 1 9
OREG Wiley, Heather 46.00 3/5 44.65 2 7
NEO Appell, Laura 45.73 3/4 45.67 3 6
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Mange, James 37.50 7/6 37.30 1 9
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM Kassen, Elizabeth 45.00 4/7 47.62 1 9
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Colella, Rick 30.40 11/2 29.47 1 9
OREG Philbrick, Larry 35.50 8/3 33.06 2 7
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Gettling, Janet 41.29 5/2 40.68 1 9
GLAD Litt, Arni 48.00 3/2 50.65 2 7
BC Dillon, Sally 47.58 3/6 NS 0
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Peterson, Steven 36.90 7/5 36.47 1 9
BAM Stafford, Rick 38.30 6/4 38.46 2 7
TWIM Walker, Thomas 1:15.00 1/4 57.73 3 6
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Prather, Mirjana 53.00 1/6 45.47 1 9
YPKC Snow, Charlotte 1:20.00 1/5 1:17.48 2 7
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Sawyer, Dennis 39.93 5/5 39.31 1 9
Age Group 80-84 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Truong, Dominique 44.00 4/6 47.57 1 9
Age Group 85-89 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC31 Knight, Richard 50.00 3/1 52.60 1 9
BSMT Jelinek, Don 1:30.00 1/3 1:26.78 2 7
Key
NS No Swim (or No Show)
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home