2019 Colonies Zone SCY Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 34 Men 100 Y IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1693 Montes de Oca, Alex 18-24 52.27 12/4 52.20 1 9
1693 Henderson, James 18-24 55.99 12/2 55.21 2 7
UC11 Fisher, Alex 18-24 54.96 12/5 55.41 3 6
ARMS Xu, Ben 18-24 56.10 12/7 55.48 4 5
UC08 Hain, Cameron 18-24 58.00 11/3 55.59 5 4
ANCM Roddin, Jeffrey 50-54 55.96 12/6 55.67 1 9
SVY Gross, Jeremy 45-49 59.47 10/4 56.56 1 9
ARMS Czerwinski, Michael 18-24 1:00.00 10/1 56.67 6 3
DCAC Williams, Neill 50-54 57.29 11/4 56.73 2 7
1693 Berger, Christoph 25-29 58.87 11/7 57.17 1 9
1693 Bulakul, Sirin 30-34 57.00 12/1 57.24 1 9
1693 Bell, David 40-44 59.99 10/6 57.36 1 9
FINS McKenzie, Shane 25-29 NT 1/7 58.05 2 7
LASH Lovett, Brian 40-44 58.57 11/6 58.29 2 7
SVY Evans, Jeffrey 50-54 57.50 11/5 58.44 3 6
VMST Buchanan, Blake 25-29 1:00.00 10/2 58.50 3 6
VMST Harris, Gregory 55-59 1:00.16 10/8 58.80 1 9
SVY Sangmeister, Gary 45-49 1:01.00 9/4 59.36 2 7
L4S Macedonia, Nicholas 30-34 58.77 11/2 59.55 2 7
1693 Rockwell, John 40-44 59.01 11/1 59.64 3 6
LASH Oxley, Gregory 60-64 1:25.00 3/2 1:00.00 1 9
ARMS Tran, William 25-29 1:01.42 9/2 1:00.40 4 5
MERR VanRoden, Jack 25-29 1:01.00 9/5 1:00.54 5 4
RMST Swift, Rory 30-34 1:07.20 7/1 1:00.56 3 6
UMAC Goodison, Michael 45-49 1:01.01 9/3 1:00.95 3 6
UC10 Maguire, Andrew 30-34 1:06.79 7/6 1:01.82 4 5
1693 Slater, Douglas 60-64 1:02.09 9/7 1:01.84 2 7
MARY Delaney, Ryan 45-49 1:03.00 8/4 1:02.06 4 5
MERR Connell, Allan 25-29 1:01.11 9/6 1:02.17 6 3
UMAC Strahota, Jeffrey 35-39 59.95 10/5 1:02.45 1 9
1776 Schaffling, Eric 25-29 1:00.00 10/7 1:03.08 7 2
CBFY Gambale, Michael 45-49 1:05.55 7/4 1:03.09 5 4
GMUP Farello, Paul 50-54 1:04.70 8/3 1:03.23 4 5
LTDV Blutfield, Matthew 25-29 1:08.04 6/4 1:03.65 8 1
ARMS Summers, Dan 30-34 1:02.72 9/1 1:03.76 5 4
1693 Gass, Kraig 35-39 1:05.13 8/7 1:04.48 2 7
DCAC Grasha, Eric 40-44 1:06.08 7/5 1:04.64 4 5
VMST Chenault, Robert 55-59 1:05.54 8/1 1:05.95 2 7
SVY Houchins, Bradford 40-44 1:05.00 8/2 1:06.05 5 4
1693 Tingstrom, Michael 50-54 1:07.77 7/8 1:06.27 5 4
RMST Hanford, Jeremy 35-39 1:06.94 7/2 1:06.43 3 6
RMST Thomasian, Aram 30-34 1:20.00 4/1 1:06.60 6 3
1693 Gill, Thomas 45-49 1:09.19 6/2 1:06.67 6 3
SVY Stull, Eric 40-44 1:03.00 9/8 1:06.72 6 3
L4S Carsner, James 40-44 1:20.00 4/7 1:06.76 7 2
RWW Cramer, Jason 40-44 1:10.00 5/4 1:07.02 8 1
ALEX Bales, Paul 60-64 1:05.55 8/8 1:07.41 3 6
1693 Bender, William 55-59 1:09.00 6/6 1:07.68 3 6
LTDV Moyer, Matthew 25-29 1:07.00 7/7 1:07.91 9 0
1776 Meyer, Geoffrey 65-69 1:08.50 6/3 1:08.40 1 9
L4S Gittins, Tom 55-59 1:04.78 8/6 1:08.62 4 5
UMAC Dowell, Noah 40-44 1:09.99 6/7 1:08.92 9 0
RMST Gwilliam, Glenn 40-44 1:08.18 6/5 1:09.54 10 0
MASH Clark, Ted 55-59 1:15.00 4/4 1:10.31 5 4
UC08 Heinemann, William 60-64 1:15.00 5/8 1:10.50 4 5
1776 Dougherty, Stephen 65-69 1:12.00 5/2 1:11.67 2 7
RWW Kovacs, John 50-54 1:10.20 5/5 1:11.99 6 3
ETM Wardle, William 65-69 1:16.01 4/5 1:14.16 3 6
GMUP Veatch, Richard 18-24 1:14.50 5/7 1:14.77 7 2
NAMI Folgar, Javier 30-34 1:14.59 5/1 1:15.19 7 2
RWW Watson, Jon 60-64 1:25.00 3/6 1:15.46 5 4
UC10 Vannier, David 40-44 1:35.00 2/2 1:15.88 11 0
GOLD Rolston, Howard 75-79 1:19.00 4/6 1:20.44 1 9
GERM Walters, Mark 65-69 1:28.00 2/4 1:20.56 4 5
VMST Sober, Harry 75-79 1:23.00 3/4 1:20.80 2 7
RMST Belyea, David 55-59 1:40.00 2/1 1:20.87 6 3
CMYM Toy, Raymond 50-54 1:19.82 4/2 1:21.59 7 2
MARY Belanger, Donald 65-69 1:23.57 3/5 1:22.28 5 4
1693 Massonneau, Christopher 60-64 1:25.64 3/7 1:23.22 6 3
ARMS Guo, Yifan 18-24 1:50.00 2/8 1:24.69 8 1
FAC Shinaishin, Ahmed 50-54 1:22.91 4/8 1:24.69 8 1
VMST Brundage, Warner 75-79 1:24.83 3/3 1:28.66 3 6
VMST Novell, Ken 75-79 1:29.00 2/5 1:28.86 4 5
GOLD Hamada, Ahmed 80-84 1:58.03 1/4 1:30.44 1 9
GMUP Zamon, Frederick 75-79 1:27.01 3/8 1:32.55 5 4
VMST Miller, Jim 65-69 1:37.20 2/7 1:35.12 6 3
RMST Paulson, Laurence 70-74 2:00.00 1/5 1:44.25 1 9
VMST Bamford, Sherman 50-54 2:07.00 1/3 2:04.53 9 0
RMST Nobbe, Nick 80-84 3:00.00 1/2 2:22.26 2 7
NEM Hatchette, Michael 75-79 2:25.00 1/6 2:24.08 6 3
L4S Vaughan, Max 25-29 1:11.71 5/6 DQ 0
L4S Andrew, Jason 40-44 1:10.00 6/1 NS 0
LASH Brennan, Edward 50-54 1:10.60 5/3 NS 0
DCAC Czander, Eric 50-54 1:10.00 6/8 NS 0
MACM Franklin, Ryan 18-24 59.99 10/3 NS 0
1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 55.89 12/3 NS 0
1693 Maholchic, Adrian 40-44 1:03.74 8/5 NS 0
1693 McGuire, Daniel 25-29 57.25 12/8 NS 0
DCAC Meadows, William 25-29 59.11 11/8 NS 0
UMAC Payne, Stephen 55-59 1:35.00 2/6 NS 0
VMST Romo, Robert 60-64 1:18.00 4/3 NS 0
CBFY Wiley, Keith 50-54 1:06.61 7/3 NS 0
WFAC Zemo, David 50-54 1:30.00 2/3 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home