Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2019 Colonies Zone SCY Championship ( Fri, Apr 5, 2019 - Sun, Apr 7, 2019 )
Event Results
Event 3: Mixed 1650 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Club
Swimmer
Age
Group
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
RMST
Koons, Andrew
25-29
18:44.06
1/4
18:36.56
1
9
1776
Hug, Laurie
50-54
18:44.81
1/5
18:37.20
1
9
UC08
Kannegieser, Robert
60-64
19:45.89
1/7
19:08.47
1
9
ALEX
Murray, James
50-54
20:07.68
1/1
19:22.78
1
9
LASH
Krause, Mary Kay
40-44
19:30.00
1/6
19:38.89
1
9
ALEX
Palavecino, Matias
35-39
18:52.00
1/3
19:44.05
1
9
CHEL
Chambers, John
60-64
19:44.82
1/2
20:18.08
2
7
LASH
Roberts, Cynthia
35-39
20:30.21
2/4
20:21.03
1
9
L4S
Full, Patrick
40-44
21:30.00
2/3
20:38.87
1
9
1776
Saucy, Stephanie
55-59
20:27.75
1/8
20:44.26
1
9
ETM
Godesky, Alyssa
30-34
21:00.00
2/5
20:58.77
1
9
ALEX
Bade, Marian
18-24
21:40.82
2/2
21:08.69
1
9
DCTC
Wei, Laurie
18-24
21:11.97
6/2
21:16.92
2
7
DCRP
Dustin, Kim
50-54
21:46.31
2/7
21:19.88
2
7
L4S
Anthes, Peter
45-49
23:08.31
3/6
21:47.08
1
9
GSM
Ryan, James
65-69
22:37.22
2/8
21:50.00
1
9
GMUP
Grecco, Paul
55-59
21:30.00
2/6
21:54.65
1
9
LASH
Flickinger, Erica
40-44
22:19.30
2/1
22:05.51
2
7
RIPM
Rickard, Alan
60-64
22:58.00
3/5
22:43.13
3
6
ALEX
Taylor, Alaina
35-39
22:39.92
3/4
22:58.29
2
7
1693
Ahlgren, Kyle
40-44
24:04.66
3/7
23:03.81
2
7
1776
Plimpton, Hannah
30-34
23:00.00
3/3
23:34.59
2
7
MERR
Brown, Ann
55-59
23:29.45
3/2
23:49.32
2
7
GMUP
Junta, Donald
55-59
24:30.08
4/4
24:22.47
2
7
NAMI
Porter, Erford
55-59
24:05.00
3/1
24:36.51
3
6
1776
Watts, Sue
60-64
24:10.26
3/8
24:37.06
1
9
L4S
Viellieu, Benjamin
60-64
25:00.00
4/5
24:57.62
4
5
FAFF
McGroarty, Patrick
55-59
27:55.40
4/1
25:14.50
4
5
RMST
Flynn, Merri
55-59
27:01.99
4/7
25:56.39
3
6
BERK
Levine, Steven
65-69
26:00.00
4/3
26:12.38
2
7
UC10
Allen, Donald
55-59
28:00.00
4/8
26:26.59
5
4
L4S
Goldberg, Marci
30-34
26:15.00
4/6
27:15.59
3
6
RMST
Snowhite, Larry
70-74
29:55.20
5/3
28:44.05
1
9
UMAC
Wagner, Cheryl
65-69
29:00.00
5/5
28:49.26
1
9
MERR
Lowe, Jet
70-74
28:00.00
5/4
28:50.22
2
7
GSM
Wallace, Richard
70-74
27:00.00
4/2
28:55.65
3
6
L4S
Bowman, Branka
50-54
30:39.59
5/6
30:13.91
3
6
L4S
Benjamin, Alexis
35-39
31:30.00
5/2
30:37.01
3
6
ETM
Barras, Shannon
55-59
34:30.96
5/7
33:13.82
4
5
VMST
Nicholas, David
80-84
36:00.00
6/4
35:17.18
1
9
L4S
Christopher, Jody
50-54
35:00.00
5/1
35:29.04
4
5
VMST
Kelleher, Joseph
75-79
35:00.00
5/8
35:40.47
1
9
L4S
Stewart, Linda
60-64
41:00.00
6/5
40:31.32
2
7
L4S
Hannam, Karen
75-79
42:25.85
6/3
44:03.70
1
9
L4S
Johnston, Jennifer
70-74
52:19.64
6/6
55:28.86
1
9
UC10
Breese, David
70-74
32:00.00
NS
NS
0
L4S
Cantwell, Andrew
35-39
23:00.00
NS
NS
0
PAA
Gibson, Christopher
60-64
19:30.00
NS
NS
0
UC12
Hart, Ellen
55-59
32:50.18
NS
NS
0
UC12
Hart, Kevin
60-64
29:48.00
NS
NS
0
CBFY
Wiley, Keith
50-54
21:16.26
NS
NS
0
ALEX
McGhee, Karen
55-59
26:00.00
NS
0
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home