2018 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships ( Fri, Dec 7, 2018 - Sun, Dec 9, 2018 )

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 21: Women 100 M IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CRM Ryabin, Jessica 1:17.00 8/7 1:12.96 1 17
WAM McGahie, Kaitlin 1:16.16 8/4 1:18.83 2 15
CRM Su, Cindy 1:27.55 6/10 1:25.25 3 14
GBM Miller, Melody 2:15.00 1/4 1:35.04 4 13
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CRM Aubin, Alana 1:11.74 9/8 1:12.25 1 17
GOLD Hatic, Dana 1:10.00 9/6 1:16.48 2 15
CRM Hudak, Joan 1:15.00 9/1 1:16.64 3 14
WAM Caron, Danielle 1:25.83 6/9 1:21.55 4 13
GSP Lunn Owen, Molly 1:24.85 6/7 1:22.97 5 12
OAKS Kalsow, Andrea 1:25.10 6/8 1:27.10 6 11
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM Trutor, Kristine 1:11.70 9/3 1:13.32 1 17
GBM McGrail, Crystie 1:16.13 8/6 1:16.65 2 15
UMAC Tonelli, Marlena 1:15.61 8/5 1:16.75 3 14
NSY Nihan, Lianne 1:21.29 7/8 1:17.40 4 13
CHEL Sawicz, Kasia 1:19.00 8/10 1:19.68 5 12
CRM Fletcher, Alyson 1:19.88 7/5 1:19.98 6 11
SWMR Bonin, Angelina 1:24.00 6/5 1:21.83 7 10
UC02 Clark, Erica 1:23.45 7/1 1:22.03 8 9
CRM Howell, Ginger 1:21.10 7/7 1:22.17 9 8
CRM Rinaldo, Amy 1:40.00 4/1 1:27.35 10 7
GBM Cook, Emily 1:35.00 4/4 1:34.21 11 6
CONN Duguay, Melissa 1:44.04 3/8 1:42.70 12 5
CRM Salcedo, Mary 2:00.00 2/9 1:42.84 13 4
CONN Perkins, Sarah 3:01.26 2/1 2:53.61 14 3
MAMA Wellman, Meghan 1:38.00 4/8 DQ 0
GOLD Hatic, Meredith 1:10.00 9/4 NS 0

GBM Heath, Lauren 1:31.07 NS NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSP Williams, Melinda 1:15.43 9/10 1:17.93 1 17
VMST Russo, Claire 1:21.12 7/3 1:19.34 2 15
CRM Mills, Heather 1:20.00 7/6 1:19.41 3 14
GBM Weeman, Sarah 1:25.00 6/3 1:23.01 4 13
HOLY Toner, Michelle 1:25.54 6/2 1:33.70 5 12
CONN Guglielmo, Nicole 1:43.00 3/3 1:37.97 6 11
CONN Suleski, Veronica 1:38.00 4/2 1:43.06 7 10
CONN King, Sarah 2:35.00 1/2 2:46.49 8 9
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LASH Krause, Mary Kay 1:15.00 9/9 1:13.43 1 17
GSP Crusco, Kysa 1:18.65 8/9 1:21.25 2 15
NSY Samson, Vivian 1:23.00 7/2 1:23.44 3 14
GBM Salinger, Melissa 1:37.19 4/3 1:40.73 4 13
MAMA Spitz, Lisa 1:45.00 3/9 1:44.69 5 12

CONN Matarese, Christine 1:28.40 NS NS 0
SWMR Nappi, Keri 1:17.12 8/3 NS 0
NSY O'Connor, Brooke 1:30.80 5/3 NS 0
CRM Stokes, Jessica 1:13.00 9/2 NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Braun, Erika 1:06.22 9/5 1:08.72 1 17
MVM Goodale, Rainy 1:17.50 8/8 1:18.49 2 15
WAM Witkus, Marcia 1:29.85 5/6 1:21.85 3 14
GBM Downey, Sarah 2:30.00 1/3 1:42.10 4 13
CONN Sega, Ally 1:47.76 2/4 1:48.83 5 12
KFAC Halstead, Melissa 2:00.14 2/10 1:55.68 6 11
LANE Acevedo, Kristine 1:55.00 2/8 1:57.66 7 10
GBM Mack, Tara 1:28.88 5/5 NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BCTM Willeboordse, Fall 1:10.08 9/7 1:12.54 1 17
CVMM Weiderman, Jennifer 1:18.50 8/2 1:18.05 2 15
HOLY FitzGerald, Mary 1:24.23 6/4 1:24.20 3 14
MAMA McNamara, Marianne 1:34.80 4/5 1:30.99 4 13
MESC Crans, Mara 2:00.00 2/3 1:32.97 5 12
YNS Zraket, Lisa 1:32.99 5/8 1:34.80 6 11
HOLY Gannett, Wendy 2:33.45 1/8 2:09.10 7 10

CRM Autissier, Anne-Cecile 1:40.00 NS NS 0
CRM Barker, Joanne 1:47.17 2/6 NS 0
WAM Flynn, Sandra 2:00.00 NS NS 0
YNS Freedman, Andi 1:53.73 NS NS 0
UC02 Hurley, Linda 1:40.00 4/10 NS 0
MAMA Magovern, Kathy 1:41.76 3/6 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NSY Scott, Elizabeth 1:23.92 7/10 1:23.23 1 17
GBM Grant, Karen 1:24.00 6/6 1:26.85 2 15
GSP Stokes, Karin 1:30.50 5/7 1:31.53 3 14
WAM Dickson, CJ 1:33.96 5/9 1:32.30 4 13
CONN Edison, Cheryl 1:34.00 5/1 1:33.26 5 12
MESC Uecker, Anne 1:34.91 4/6 1:33.42 6 11
GBM Gallagher, Sally 1:38.31 4/9 1:37.49 7 10
MAMA Ruggiero, Terri 1:34.50 5/10 1:38.95 8 9
NSY Eggimann, Beth 1:48.89 2/7 1:39.05 9 8
GBM Thomas, Mary 1:45.50 3/1 1:39.93 10 7
PITY Dixon, Alison 1:45.80 3/10 1:40.07 11 6
SRPM Erickson, Julia 2:16.38 1/7 2:15.02 12 5
GSP Sakr, Deborah 1:33.78 5/2 NS 0
SRPM St.Pierre-Sleboda, Cheryl 1:37.00 4/7 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSP Mareb, Karen 1:19.00 8/1 1:18.76 1 17
NSY Wettach, Gayle 1:20.50 7/4 1:22.73 2 15
GSP Estel, Beth 1:23.00 7/9 1:23.03 3 14
ABC Randall, Romaine 1:43.00 3/7 1:43.51 4 13
CRM Twomey, Maura 1:57.45 2/2 1:59.99 5 12
GBM Mistretta, Joan 2:45.00 1/9 2:34.76 6 11

UC06 Geld, Sara 1:33.00 NS NS 0
GBM Shiely, Robyn 2:05.00 NS NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UVRA Hummel, Barbara 1:40.00 3/5 1:38.18 1 17
PITY Dickson, Mary 1:44.20 3/2 1:39.56 2 15
SYSM Mitchell, Carol 2:00.23 1/5 2:06.46 3 14
NEM Bierwert, Karen 1:30.40 5/4 NS 0
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NMEG Hayes, Christie 1:42.34 3/4 1:33.83 1 17
PITY West, Barbara 1:47.10 2/5 1:48.76 2 15
CRM Shenouda, Baheya 4:22.72 1/10 NS 0
SWMR Uustal, Diann 1:25.87 6/1 NS 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Onton, Ann 2:13.77 1/6 2:45.10 1 17
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home