SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Rowdy Gaines Masters Classic

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 201 Mixed 400 M Free

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SFTL Rosenbaum, Ryan 18-24 4:25.77 11/4 4:14.28 1 20
LAPS Pierce, Jonathan 25-29 4:40.61 11/6 4:29.20 1 20
CSMT Ritter, James 60-64 9:58.00 1/4 4:37.98 1 20
YCFM Kloppe, William 35-39 4:39.23 11/3 4:38.31 1 20
GS Decker, John 40-44 4:45.00 11/2 4:40.14 1 20
PALM Cook, Andy 50-54 4:48.00 11/7 4:42.28 1 20
PALM Malik, Michael 35-39 4:38.42 11/5 4:46.33 2 17
NCMS Sanchez, Greg 60-64 5:06.87 10/1 4:46.99 2 17
NCMS Rubacky, Mark 45-49 4:48.37 11/1 4:48.49 1 20
SYSM Boatright, Jeffrey 65-69 4:55.57 10/5 4:48.79 1 20
MARY Dawson, Deborah 50-54 4:53.53 10/4 4:50.94 1 20
GOLD Stickle, Christopher 25-29 5:13.35 9/4 4:56.10 2 17
SPM Petersen, Charlotte 50-54 5:54.99 7/1 4:58.48 2 17
SFTL Mijares Martinez, Jorge Davi 50-54 5:00.00 10/2 5:01.45 2 17
YCFM Hynes, Brodie 40-44 4:49.02 11/8 5:01.50 2 17
PALM Fieni, Sadie 25-29 4:59.01 10/6 5:03.49 1 20
CSMT Ritter, Susan 60-64 5:15.00 9/2 5:07.53 1 20
NCMS Dore, Mary 55-59 5:21.64 8/4 5:09.33 1 20
UC15 Jordan, Richard 65-69 5:15.00 9/6 5:11.57 2 17
AWLM Cichocki, Leslie 30-34 5:08.93 10/8 5:12.39 1 20
NCMS Vazquez, Maria 50-54 5:27.00 8/6 5:19.86 3 16
SPM Texel, Paula 45-49 5:30.00 8/7 5:21.54 1 20
PBM Irish Bostic, Linda 55-59 5:15.00 9/3 5:22.58 2 17
GSM Davidson, Michelle 45-49 5:30.00 8/2 5:22.91 2 17
SWFL Galan, Juliana 35-39 5:20.90 9/8 5:23.42 1 20
GSM Steadman Martin, Nancy 60-64 5:26.50 8/3 5:24.57 2 17
GOLD McDonnell, Peggy 60-64 5:35.00 8/1 5:31.63 3 16
PBM Quiggin, David 70-74 5:38.00 8/8 5:39.91 1 20
SPM Steinmann, Sharon 60-64 5:40.43 7/4 5:43.24 4 15
COOG Keen, John 55-59 5:41.00 7/3 5:43.79 1 20
SFTL Armpriester, Ryan 30-34 5:52.30 7/7 5:45.43 1 20
SPM Zien, Livia 50-54 5:43.90 7/6 5:46.07 4 15
SYSM Mitchinson, Dean 50-54 5:20.00 9/1 5:46.44 3 16
GOLD Devanney, Celia 60-64 5:45.00 7/2 5:46.51 5 14
AKMS O'Neil, Jeremy 40-44 5:14.33 9/5 5:46.87 3 16
SFTL Hendrick, Marty 60-64 6:30.00 6/1 5:49.22 3 16
SPM Kupan, Cheryl 50-54 6:00.00 6/4 5:51.16 5 14
NCMS Amick, Beverly 60-64 6:35.99 5/6 5:54.04 6 13
WM Burkhardt, Martin 55-59 6:00.00 6/5 5:54.64 2 17
SFTL Stutz, Kathleen 35-39 5:55.00 7/8 6:09.47 2 17
YCFM Pontes, Jose Renato 60-64 6:08.00 6/6 6:10.93 4 15
GOLD Protzman, Barbara 60-64 6:06.00 6/3 6:12.57 7 12
NCMS Gregory, Carol 50-54 6:35.50 5/3 6:15.62 6 13
NCMS Nguyen, Sonny 35-39 6:59.99 4/5 6:21.92 3 16
SYSM Carson, June 70-74 6:30.27 5/4 6:22.87 1 20
SFTL Cox, Ray 40-44 8:00.00 2/5 6:23.78 4 15
GOLD Miyares, Andres 35-39 6:09.59 6/2 6:29.87 4 15
SWFL Ihnatsenka, Barys 45-49 6:30.00 6/8 6:30.80 2 17
AWLM Jones, Matt 25-29 6:39.00 5/7 6:35.42 3 16
UC14 Corkwell, Samantha 30-34 5:41.00 7/5 6:35.69 2 17
HLJ Byron, John 60-64 6:45.00 5/1 6:44.32 5 14
NCMS Law, Amanda 40-44 6:59.00 4/4 6:49.00 1 20
YCFM Kloppe, Bill 65-69 6:35.00 5/5 6:53.77 3 16
UC26 Pham, Minh Triet 25-29 7:50.00 3/6 6:57.70 4 15
AWLM Reynolds, Edith 18-24 7:10.00 4/6 7:00.86 1 20
UC14 Mylin, David 60-64 7:30.00 4/1 7:02.36 6 13
FACT Christensen, Rebecca 55-59 7:44.03 3/3 7:15.57 3 16
SCHH Smith, Cynthia 65-69 7:04.67 4/3 7:18.68 1 20
GAJA Zeigler, John 70-74 6:38.97 5/2 7:23.78 2 17
NCMS Greene, Dana 45-49 7:20.33 4/7 7:30.61 3 16
YCFM Kloppe, Kris 65-69 7:40.00 3/4 7:34.11 2 17
AWLM Reisert, David 18-24 8:05.00 2/2 7:36.89 2 17
SCHH Gordon, Pete 70-74 7:11.89 4/2 7:37.15 3 16
SCAQ Nagy, Tessa 18-24 6:46.29 5/8 7:37.16 2 17
SCHH Taylor, Ginny 60-64 7:33.26 4/8 7:37.53 8 11
SYSM Johnson, Sarah 30-34 7:40.27 3/5 7:45.28 3 16
SFTL Volz, Kristin 45-49 8:00.77 2/3 7:53.73 4 15
T2NM Jebe, Margit 80-84 7:58.90 3/8 7:54.95 1 20
PBM Cannan, Patrick 75-79 7:56.22 3/7 8:16.64 1 20
FACT Rodenfels, Bill 75-79 8:10.00 2/7 8:21.55 2 17
SCHH Bastian, Tom 60-64 7:51.00 3/2 8:47.58 7 12
NCMS Miller, Jamie 60-64 7:56.44 3/1 8:59.98 8 11
SYSM Miller, Jan 75-79 9:39.69 2/8 9:49.03 1 20
YCFM Deutch, Steven 45-49 10:17.09 1/5 10:35.53 3 16
FACT Campbell, Joan 85-89 10:31.75 1/6 10:41.51 1 20
CAM Navaroli, Davenia 65-69 10:53.43 1/2 11:02.57 3 16
SCHH Bartholomew, Elayne 70-74 10:27.99 1/3 11:12.47 2 17
UC14 Moucha, Sue 60-64 11:59.29 1/7 11:30.60 9 9
SFTL Austin, Karyn 50-54 5:25.08 8/5 NS 0
PCST Ebel, Mark 70-74 6:25.00 6/7 NS 0
SYSM Elliott, Daphne 50-54 14:00.00 1/8 NS 0
AWLM Greve, Jesse 25-29 5:05.49 10/7 NS 0
FACT Grossman, Gail 60-64 8:01.23 2/6 NS 0
UC14 McManus, Kaitlyn 18-24 5:18.69 9/7 NS 0
SFTL Musk, Gail 60-64 7:59.04 2/4 NS 0
ENSW Richardson, Cheryl 45-49 9:00.00 2/1 NS 0
NCMS Smith, Stratton 50-54 4:57.27 10/3 NS 0
CAM Wrassmann, David 60-64 13:59.59 1/1 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home