SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 SW Zone Short Course Yards Championship

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 5 Mixed 400 Y IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Ryan, Keith 30-34 4:24.00 7/4 4:25.06 1 9
SOBA Halford, Tom 35-39 4:37.47 7/5 4:30.65 1 9
VCM Shaffer, Mike 50-54 4:40.00 7/6 4:35.12 1 9
SLOM Palmer, Ben 35-39 4:50.00 7/1 4:37.51 2 7
SLOM Peterson, Adelynn 18-24 4:38.92 7/3 4:42.69 1 9
SDSM Parker, Emily 30-34 4:49.24 7/7 4:48.09 1 9
CVMM Koehler, Doug 50-54 4:48.60 7/2 4:48.98 2 7
MVN Gunnell, Steve 45-49 4:50.55 6/4 4:49.65 1 9
SDSM Ascher, Nathan 45-49 4:58.00 6/2 4:51.06 2 7
MVN Herlihy, Brendan 40-44 5:10.00 5/6 4:51.93 1 9
GRA Lucero, Michael 45-49 4:56.13 6/6 4:52.06 3 6
SLOM Gibbons, Daniel 30-34 5:00.00 6/7 4:52.21 2 7
GRA Granados, James 35-39 4:50.24 7/8 4:57.12 3 6
PSM Nalli, Lyle 55-59 4:53.00 6/5 4:58.15 1 9
COOG Gellatly, Jill 50-54 5:06.00 5/5 5:02.53 1 9
ROSE Capizzi, Stefanie 30-34 5:03.42 5/4 5:05.52 2 7
MVN Kurr, Kyle 45-49 5:00.00 6/1 5:06.82 4 5
GRA Kim, Steve 40-44 5:10.92 5/2 5:07.36 2 7
ROSE Daltorio, Robert 25-29 5:02.84 6/8 5:08.84 1 9
ROSE Borton, Dan 50-54 4:53.61 6/3 5:13.62 3 6
RAA Carpio, Raphael 25-29 5:10.00 5/3 5:17.52 2 7
NOVA Bolcoa, Scott 35-39 5:17.54 5/7 5:21.12 4 5
ROSE Mc Ginley, Patrick 50-54 5:25.76 4/4 5:23.31 4 5
VCM Kerns, Hubie 65-69 5:24.04 5/8 5:23.99 1 9
SDSM Given, Michael 50-54 5:27.40 4/5 5:25.22 5 4
LAPS Spivey, Bonnie 55-59 5:23.32 5/1 5:26.89 1 9
GRA Burke, Tom 55-59 5:42.37 4/1 5:27.85 2 7
NOVA Kramer, Stephanie 40-44 5:37.44 4/6 5:28.05 1 9
MVN Ripic, Steve 45-49 6:00.00 3/6 5:28.12 5 4
GRA Jensen, Dan 55-59 5:39.00 4/2 5:28.60 3 6
CVMM Weiderman, Jennifer 50-54 5:39.05 4/7 5:28.93 2 7
SLOM Kim, Eileen 25-29 5:44.31 4/8 5:30.89 1 9
SPP Younkins, Karen 30-34 5:28.00 4/3 5:32.96 3 6
UTAH Knapp, Lo 60-64 5:45.00 3/4 5:35.91 1 9
NOVA Bennett, Stacey 45-49 5:50.00 3/5 5:37.90 1 9
ROSE Stengel, Julia 30-34 5:59.44 3/3 5:45.60 4 5
MVN Furukawa, Patty 45-49 6:05.00 3/7 5:50.18 2 7
COLO Vanderpoel, Nicole 50-54 6:04.55 3/2 5:52.41 3 6
SDSM Freshley, Mike 75-79 6:10.00 3/1 6:10.83 1 9
LVM Barry, Robin 50-54 6:10.06 3/8 6:15.53 4 5
ARIZ Bailey, Hop 70-74 7:00.00 2/6 6:25.33 1 9
MVN Zawistoski, Lisa 45-49 6:59.18 2/3 6:30.54 3 6
LVM Waymire, Gina 50-54 7:30.00 2/7 6:31.19 5 4
GRA Sheaks, Heidi 45-49 7:05.44 2/2 6:46.86 4 5
VCM Lucas, James 65-69 6:15.00 2/4 7:06.04 2 7
ROSE Cook, Sally 55-59 7:56.69 2/1 8:00.97 2 7
SUSA Lund, Lynne 75-79 NT 1/8 8:07.19 1 9
LBG Parnes, Bart 60-64 8:10.00 1/4 8:12.95 1 9
LBG Jiang, Rachel 50-54 11:00.00 1/5 9:42.67 6 3
SDSM Ralphs, Tony 70-74 6:57.67 2/5 DQ 0

MVN Rines, Jennifer 40-44 5:20.00 NS NS 0
ROSE Simmons, Cheryl 50-54 6:00.00 NS NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home