2018 CCCAA Swim & Dive State Championships

Event Results

Event 4 Men 500 Y Free


School Swimmer Seed
Time
Prelims
HT/LN
Prelims
Time
Prelims
Pl
Finals
HT/LN
Finals
Time
Finals
Pl
Pts
OCC Hemmens, Hayden 4:29.41 4/4 4:35.86 1 2/4 4:26.23 1 20
SIER Ilin, Daniel 4:37.80 2/4 4:35.96 2 2/5 4:26.43 2 17
MARI Cruse, Nick 4:44.68 3/3 4:41.74 6 2/7 4:36.01 3 16
SIER Ilin, Slava 4:50.24 3/1 4:41.63 5 2/2 4:39.71 4 15
SMON Holt, Matt 4:43.29 2/5 4:39.03 3 2/3 4:39.82 5 14
SIER Cannedy, Vaughn 4:46.96 2/6 4:39.19 4 2/6 4:39.83 6 13
PCC Odent, Sydney 4:37.43 3/4 4:42.24 8 2/8 4:40.29 7 12
DIAB Fournier, Troy 4:42.63 3/5 4:42.23 7 2/1 4:46.51 8 11
ELCA Jaouhar, Aziz 4:44.03 4/3 4:43.17 10 1/5 4:39.77 9 9
GOLD Thompson, Jacob 4:45.02 4/6 4:43.07 9 1/4 4:39.90 10 7
RCC Zaoui, Farouk 4:49.17 3/7 4:45.81 13 1/2 4:42.62 11 6
CUES Lambert, Daniel 4:42.02 4/5 4:45.64 12 1/6 4:43.49 12 5
SJDE Berry, James 4:44.85 2/3 4:44.73 11 1/3 4:45.02 13 4
MESA Wixom, Blake 4:47.00 4/2 4:46.03 14 1/7 4:45.27 14 3
GOLD McClafferty, Liam 4:51.77 4/8 4:48.16 16 1/8 4:48.56 15 2
SIER Vorobyev, Leo 4:47.11 3/2 4:47.25 15 1/1 4:53.47 16 1

PALO Altman, Jarad 4:46.49 3/6 4:55.45 25 NS NS 0
MSAC Chlebowski, Spencer 4:52.34 2/8 4:54.92 24 NS NS 0
ELCA Kircher, Wyatt 4:48.82 4/7 4:56.13 26 NS NS 0
SJDE Knapp, Jordan 4:55.18 1/6 4:52.74 22 NS NS 0
SCC Lemire, Matt 4:47.57 2/2 4:48.44 17 NS NS 0
SIER Nobili, Nick 4:51.83 3/8 4:56.36 27 NS NS 0
SRJC Schiano Dicola, Julian 4:50.87 2/1 4:52.09 20 NS NS 0
GOLD Wallace, Connor 4:49.41 2/7 4:51.08 19 NS NS 0
SIER Watkins, Alex 4:53.85 1/5 4:52.20 21 NS NS 0
SIER Westlake, Jaysen 4:50.16 4/1 4:53.57 23 NS NS 0
SJDE Wickman, Cody 4:54.41 1/3 4:57.92 28 NS NS 0
SIER Woo, Gary 4:53.28 1/4 4:49.38 18 NS NS 0
SJDE Berry, James 4:44.85 2/3 4:44.73 11 NS 4
SIER Cannedy, Vaughn 4:46.96 2/6 4:39.19 4 NS 13
MARI Cruse, Nick 4:44.68 3/3 4:41.74 6 NS 16
DIAB Fournier, Troy 4:42.63 3/5 4:42.23 7 NS 11
OCC Hemmens, Hayden 4:29.41 4/4 4:35.86 1 NS 20
SMON Holt, Matt 4:43.29 2/5 4:39.03 3 NS 14
SIER Ilin, Daniel 4:37.80 2/4 4:35.96 2 NS 17
SIER Ilin, Slava 4:50.24 3/1 4:41.63 5 NS 15
ELCA Jaouhar, Aziz 4:44.03 4/3 4:43.17 10 NS 9
CUES Lambert, Daniel 4:42.02 4/5 4:45.64 12 NS 5
GOLD McClafferty, Liam 4:51.77 4/8 4:48.16 16 NS 2
PCC Odent, Sydney 4:37.43 3/4 4:42.24 8 NS 12
GOLD Thompson, Jacob 4:45.02 4/6 4:43.07 9 NS 7
SIER Vorobyev, Leo 4:47.11 3/2 4:47.25 15 NS 1
MESA Wixom, Blake 4:47.00 4/2 4:46.03 14 NS 3
RCC Zaoui, Farouk 4:49.17 3/7 4:45.81 13 NS 6
Key
NS No Swim (or No Show)
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home