2018 OMS Association Championships

Event Results

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 3 Mixed 100 Y IM

Results by Age Group   Results by Result Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ORM Schuck, Makila 1:04.05 12/8 1:03.20 1 7
THB Jayme, Diana 1:15.00 7/4 1:20.93 2 5
SOMA DeCaire, Dakota 1:45.00 2/5 1:40.75 3 4
ORM Schmidt, Olivia 1:30.00 3/3 NS 0
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAC Bley-Male, Max 1:04.00 12/1 58.43 1 7
SHC Aldred, Grant 1:12.31 8/5 1:08.90 2 5
SOMA Tu, Victor 1:30.00 3/5 1:15.29 3 4
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAC Wise, Mitchell 58.50 13/4 55.70 1 7
KAM Haslebacher, Joseph 1:09.10 10/3 1:06.16 2 5
CAT Mill, Thomas 1:00.00 13/6 1:07.00 3 4
MAC Porter, Jordan 1:15.00 8/8 1:13.43 4 3
CAT Asleson, Kris 59.99 13/3 DQ 0
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PCCM Breuer, Sam 1:15.00 8/1 1:09.50 1 7
PCCM Johnson, James 1:14.00 8/2 DQ 0
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
THB Shepherd, Sara 1:03.44 12/2 1:04.59 1 7
CBAT De Szoeke, Paula 1:08.00 10/4 1:07.43 2 5
OCT Reeves, Tessa 1:10.98 9/5 1:11.47 3 4
LHST Jackson, Maresa 1:11.27 9/2 1:12.19 4 3
ORM Bounds, Brandy 1:24.95 5/7 1:12.75 5 2
OCT Metz, Amanda 1:10.47 9/4 1:13.46 6 1
ORM Gustafson, Aubree 1:15.00 8/7 1:14.30 7 0
EA Murphy, Megan 1:23.32 5/4 1:16.02 8 0
SOMA Clark, Molly 1:16.49 7/1 1:17.64 9 0
OCT Thorn, Tralee 1:24.54 5/2 1:22.99 10 0
SOMA Baxter, Tanya 1:30.00 4/1 1:24.26 11 0
MVA Klein, Renee 2:15.00 1/5 1:30.95 12 0
EA DeMarco, Carolyn 1:50.00 2/2 1:42.65 13 0
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAC Dingeldein, George 1:00.74 13/7 58.87 1 7
CAT Marceau, Matthew 59.63 13/5 1:00.49 2 5
PCCM Bidou, Alexis 1:01.00 13/1 1:02.02 3 4
TEAM Sutherland, David 1:03.00 12/6 1:02.85 4 3
SOMA Oxendine, Michael 1:20.00 6/7 1:06.08 5 2
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OCT Skinner, Sonja 1:04.14 11/4 1:05.40 1 7
SOMA Johnson, Serena 1:12.00 9/8 1:09.36 2 5
THB Thompson, Erika 1:20.00 6/2 1:10.30 3 4
CAT Norland, Melissa 1:50.03 2/7 1:34.04 4 3
THB Harrison, Elizabeth 2:18.00 1/3 2:14.60 5 2
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Samuel, Jonathan 1:01.12 12/4 58.76 1 7
RVM Lantry, Todd 1:01.11 13/8 1:04.70 2 5
OCT Crooks, Alex 1:06.50 11/2 1:09.92 3 4
SOMA Stefanich, Erinn 1:10.00 10/1 DQ 0
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
COMA Morgen, Cheryl 1:15.00 7/5 1:11.92 1 7
EA Galas, Anna 1:20.00 6/1 1:12.68 2 5
SOMA Parmentier Nesbitt, Linda 1:15.28 7/6 1:15.73 3 4
OREG Engler, Lorlee 1:30.77 3/6 1:22.22 4 3
LCA Frieder, Marisa 1:23.00 6/8 1:23.81 5 2
CGM Ready, Jodi 1:24.24 5/6 1:23.93 6 1
SRM Nelson, Sheila 1:18.00 6/3 1:15.55 0
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SOMA Servant, Mike 1:00.25 13/2 59.60 1 7
SOMA Dix, Michael 1:02.23 12/5 1:00.07 2 5
OCT Muessig, Dirk 1:10.00 10/2 1:04.26 3 4
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SHC Haffner, Francie 1:11.67 9/7 1:09.25 1 7
SHC Adelman, Marcie 1:12.64 8/3 1:12.50 2 5
OCT Daubersmith, Britta 1:13.23 8/6 1:14.88 3 4
EA Bork, Kathryn 1:16.40 7/7 1:16.10 4 3
THB Miller, Janelle 1:17.24 6/4 1:17.15 5 2
SOMA Hall, Julie 1:50.00 2/6 1:25.32 6 1
TCSO Frey, Meg 1:30.00 4/8 1:28.63 7 0
OMVM Bowman, Marcie 1:46.75 2/3 1:52.19 8 0
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Birdwell, Rob 1:08.99 10/5 1:07.46 1 7
LOM Simpson, Kris 1:08.00 11/8 1:07.95 2 5
CBAT Shellhammer, Thomas 1:07.00 11/7 1:09.46 3 4
MAC Anastas, Daemon 1:10.00 10/7 1:11.21 4 3
THB Maginnis, Ian 1:25.00 5/1 1:12.43 5 2
CAT Thompson, Cary 1:25.00 4/5 1:20.68 6 1
ORM Clydesdale, Bill 1:03.50 12/7 NS 0
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CGM Caswell, MJ 1:25.00 4/4 1:21.76 1 7
LHST Vincent, Nancy 1:24.00 5/3 1:22.23 2 5
CGM Goodman, Ann 1:26.00 4/2 1:28.80 3 4
THB Bedford, Kathleen 2:00.00 1/4 1:32.58 4 3
OPEN Malloy, Janie 1:32.93 3/2 1:33.87 5 2
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PCCM Karlsen, Kjell 1:12.00 8/4 1:05.57 1 7
COMA Furness, Steve 1:06.00 11/5 1:05.94 2 5
AQDK Hanson, Donald 1:06.47 11/6 1:06.49 3 4
ORM Roberts, Steve 1:25.00 5/8 1:24.94 4 3
OPEN Hancock, Douglas 1:18.00 6/5 DQ 0
SOMA Hageman, Mark 1:03.00 12/3 NS 0
UC37 Bollens, Stephen 1:11.15 9/3 1:08.13 0
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ORM Crabbe, Colette 1:09.50 10/6 1:09.66 1 7
TCSO Andrus-Hughes, Karen 1:12.00 9/1 1:10.96 2 5
CAT Worden, Laura 1:25.13 4/6 1:19.79 3 4
CAT Gannon, Laura 1:30.00 4/7 1:23.63 4 3
CAT Daly, Claudia 1:40.00 3/8 1:41.36 5 2
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ORM Voll, Robert 1:06.33 11/3 1:09.02 1 7
ORM Brockbank, Doug 1:08.00 11/1 1:09.59 2 5
SOMA Jung, Lawrence 1:25.00 4/3 1:18.50 3 4
PCCM Dwight, Charles 1:20.00 6/6 1:19.12 4 3
SOMA Britsch, Uwe 1:15.22 7/3 1:20.49 5 2
ORM Pinz, Joe 1:35.00 3/1 1:41.73 6 1
OCT Helm, Charlie 1:52.00 2/1 1:54.98 7 0
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
KAM Philbrick, Larry 1:10.20 10/8 1:07.77 1 7
LHST Wright, Larry 1:11.25 9/6 1:14.04 2 5
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAC Toppel, Margaret 1:16.96 7/8 1:16.05 1 7
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SOMA Stout, Jon 1:15.77 7/2 1:18.40 1 7
MVA Kelber, Michael 1:23.99 5/5 1:25.55 2 5
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ORM Ward, Joy 1:35.00 3/7 1:35.45 1 7
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ORM Nakata, Ronald 1:30.00 3/4 1:26.81 1 7
Age Group 80-84 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SOMA Fasbender, Barry 1:40.02 2/4 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home