Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2018 OMS Association Championships ( Fri, Apr 20, 2018 - Sun, Apr 22, 2018 )
Event Results
Event 6: Mixed 100 Y Free
Results by Age Group
Results by Result Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
THB
Cavender, Erin
59.68
10/3
57.70
1
7
THB
Daggett, Anna
1:07.03
7/3
1:04.52
2
5
THB
Jayme, Diana
1:07.00
7/5
1:06.56
3
4
ORM
Kraus, Maria
1:13.52
6/3
1:07.67
4
3
SOMA
DeCaire, Dakota
1:35.00
2/5
1:25.77
5
2
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Bley-Male, Max
50.00
14/5
50.23
1
7
SOMA
Tu, Victor
58.50
11/8
1:01.22
2
5
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Chernoff, Kendra
53.89
13/2
52.68
1
7
MAC
Bambusch, Hailey
53.47
13/3
54.93
2
5
MAC
O'Brien, Alyson
55.00
13/8
56.66
3
4
TCSO
Winden, Kaylin
1:30.00
3/3
1:05.24
4
3
Age Group 25-29 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Wise, Mitchell
51.50
14/6
47.80
1
7
CAT
Mill, Thomas
52.00
14/7
58.62
2
5
KAM
Haslebacher, Joseph
1:05.00
8/6
58.73
3
4
MVA
Zwart, Kevin
50.70
14/3
1:00.18
4
3
MAC
Ped, Jordan
1:05.84
7/4
1:03.19
5
2
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Higlett, Alexis
57.00
11/5
56.16
1
7
SOMA
Trujillo, Maggie
59.80
10/6
59.31
2
5
ORM
Tosh, Megan
1:01.66
9/5
59.72
3
4
ORM
Mahoney, Elise
1:04.40
8/3
1:05.44
4
3
SOMA
Harris, Leah
1:20.00
5/8
NS
0
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PCCM
Johnson, James
1:09.00
7/2
1:05.73
1
7
MVA
Brown, Eric
1:30.00
3/5
1:11.67
2
5
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CBAT
De Szoeke, Paula
1:00.00
10/1
59.76
1
7
LHST
Jackson, Maresa
1:05.00
8/1
1:02.89
2
5
ORM
Bounds, Brandy
1:11.11
7/8
1:05.74
3
4
EA
Murphy, Megan
1:11.12
6/4
1:06.51
4
3
SOMA
Clark, Molly
1:39.00
2/7
1:08.52
5
2
MVA
Klein, Renee
1:30.00
3/6
1:17.89
6
1
EA
DeMarco, Carolyn
1:30.00
3/2
1:28.17
7
0
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Dingeldein, George
53.02
13/4
52.08
1
7
CAT
Marceau, Matthew
51.97
14/2
53.84
2
5
TEAM
Sutherland, David
54.00
13/1
54.64
3
4
SOMA
Oxendine, Michael
59.06
10/5
57.62
4
3
OCT
Hawkins, Nathaniel
58.13
11/7
NS
0
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
OCT
Skinner, Sonja
55.19
12/5
56.98
1
7
THB
Thompson, Erika
1:02.00
9/6
59.77
2
5
OPEN
Jones, Shelly
1:36.00
2/3
1:16.55
3
4
CAT
Norland, Melissa
1:30.05
3/7
1:17.44
4
3
THB
Harrison, Elizabeth
1:50.00
1/2
1:48.64
5
2
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NCMS
Samuel, Jonathan
53.78
13/6
49.67
1
7
CAT
Nason, Jeffrey
52.57
14/1
53.23
2
5
LOM
Kilburn, David
56.64
12/7
55.36
3
4
OCT
Van Andel, Robbert
56.86
12/8
57.24
4
3
OCT
Crooks, Alex
55.81
12/3
57.99
5
2
AQDK
LaRiviere, Romeo
1:00.00
10/2
58.55
6
1
PCCM
Kirkwood, Erin
1:00.00
10/8
1:00.21
7
0
SOMA
Stefanich, Erinn
56.00
12/6
1:08.16
8
0
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
COMA
Morgen, Cheryl
1:02.50
9/7
1:03.99
1
7
OREG
Engler, Lorlee
1:20.77
4/5
1:10.59
2
5
LHST
Wright, Marci
1:25.00
4/7
1:15.09
3
4
CGM
Ready, Jodi
1:15.73
5/4
1:15.17
4
3
LCA
Frieder, Marisa
1:21.00
4/3
1:15.40
5
2
EA
Gladieux, Michele
1:40.00
1/4
1:23.76
6
1
OPEN
Debner, Stephanie
1:45.00
1/3
1:29.33
7
0
MVA
Thurlow, Helen
1:37.30
2/2
1:36.36
8
0
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SHC
Self, Mike
49.88
14/4
49.22
1
7
SOMA
Dix, Michael
53.29
13/5
51.71
2
5
SOMA
Servant, Mike
54.00
13/7
52.87
3
4
NCMS
Bruzual, Igor
56.11
12/2
54.64
4
3
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Asch, Jill
58.00
11/2
59.36
1
7
SHC
Haffner, Francie
1:01.67
9/3
59.86
2
5
SHC
Adelman, Marcie
1:02.55
9/1
1:02.39
3
4
EA
Bork, Kathryn
1:02.00
9/2
1:02.92
4
3
THB
Miller, Janelle
1:07.06
7/6
1:04.08
5
2
AQDK
Davies, Anne
1:05.00
8/2
1:07.01
6
1
SOMA
Hall, Julie
1:17.00
5/6
1:08.55
7
0
ORM
Callahan, Mo
1:36.00
2/6
1:28.09
8
0
OMVM
Bowman, Marcie
1:30.71
3/1
1:36.82
9
0
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
MAC
Sullivan, Scot
53.00
14/8
52.02
1
7
OCT
Waud, Timothy
1:05.00
8/7
1:04.80
2
5
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TCSO
Lamoureux, Lori
1:09.72
7/7
1:10.44
1
7
CGM
Caswell, MJ
1:15.00
6/7
1:11.83
2
5
THB
Bedford, Kathleen
1:18.84
5/1
1:17.47
3
4
OPEN
Schiavon, Caryl
2:15.99
1/7
1:53.82
4
3
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SOMA
Hageman, Mark
55.00
12/4
55.40
1
7
AQDK
Hanson, Donald
57.20
11/3
56.43
2
5
PCCM
Karlsen, Kjell
56.64
12/1
57.64
3
4
OPEN
Hancock, Douglas
57.00
11/4
58.92
4
3
EA
Chalmers, John
1:00.00
10/7
59.21
5
2
SOMA
Hall, Timothy
1:15.00
6/1
1:06.97
6
1
ORM
Roberts, Steve
1:05.45
8/8
1:10.94
7
0
OPEN
Bragg, Robin
1:45.99
1/6
1:22.40
8
0
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
TCSO
Andrus-Hughes, Karen
1:01.00
9/4
1:00.60
1
7
CAT
Gannon, Laura
1:15.00
6/8
1:09.54
2
5
OCT
Wiley, Heather
1:17.00
5/3
1:15.39
3
4
COMA
White, Susan
1:43.00
1/5
1:42.55
4
3
CAT
Eckert-Mason, Kathy
1:35.00
2/4
NS
0
UC37
Reimers, Clare
1:10.00
7/1
NS
0
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Brockbank, Doug
59.00
10/4
59.37
1
7
AQDK
Ambrose, Daniel
58.00
11/6
1:01.79
2
5
OCT
Phipps, Tom
1:03.49
8/4
1:05.01
3
4
ORM
Pinz, Joe
1:17.97
5/2
1:18.93
4
3
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
ORM
Royle, Mary Anne
1:16.02
5/5
1:14.29
1
7
SOMA
Wilson, Kate
1:40.00
2/1
NS
0
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
KAM
Philbrick, Larry
58.50
11/1
59.38
1
7
LHST
Wright, Larry
1:03.00
9/8
1:07.04
2
5
OCT
Remensperger, Jim
1:25.68
4/1
1:17.55
3
4
SOMA
Roome, Charles
1:40.00
2/8
1:30.62
4
3
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
RVM
Kay, Rebecca
1:20.50
4/4
1:15.15
1
7
MAC
Binder, Lauren
1:21.61
4/6
1:23.96
2
5
CGM
Rousseau, Sandi
1:26.00
4/8
1:24.32
3
4
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
EA
Johnson, Steve
1:04.11
8/5
1:08.21
1
7
MVA
Kelber, Michael
1:11.25
6/5
1:10.75
2
5
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SOMA
Philipps, Frank
1:15.00
6/2
1:14.25
1
7
ORM
Nakata, Ronald
1:18.00
5/7
1:17.77
2
5
COMA
Mohr, Ralph
1:24.99
4/2
1:19.45
3
4
Age Group 80-84 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
THB
Radcliff, David
1:14.34
6/6
1:14.01
1
7
COMA
Thayer, George
1:31.00
3/8
1:47.68
2
5
Age Group 95-99 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SOMA
Lamb, Willard
1:27.46
3/4
1:38.78
1
7
Key
NS
No Swim (or No Show)
For informational purposes only. All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home