SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Schools | Scores

2018 Orange Empire Conference Invite @ Saddleback

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Free Relay
2 Men 200 Free Relay
3 Women 200 IM
4 Men 200 IM
5 Women 500 Free
6 Men 500 Free
7 Women 50 Free
8 Men 50 Free
9 Women 100 Fly
10 Men 100 Fly
11 Women 200 Free
12 Men 200 Free
13 Women 100 Breast
14 Men 100 Breast
15 Women 100 Back
16 Men 100 Back
17 Women 1650 Free
18 Women 200 Back
19 Men 200 Back
20 Women 100 Free
21 Men 100 Free
22 Women 200 Breast
23 Men 200 Breast
24 Women 200 Fly
25 Men 200 Fly
26 Men 1650 Free
27 Women 200 Medley Relay
28 Men 200 Medley Relay
29 Women 1 Diving
30 Men 1 Diving
31 Women 3 Diving
32 Men 3 Diving

Lane Status Name School Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Free Relay Est. Start 10:00A
    Heat 1 of 2 Event 1 Women 200 Free
        4 FULL B Fullerton NT 2:06.89
        5 CYPR B Cypress 2:05.50 2:08.99
        6 SADD C Saddleback 2:33.88 NT
    Heat 2 of 2 Event 1 Women 200 Free
        1 FULL A Fullerton 2:00.47 1:54.56
        2 SADD A Saddleback 1:55.51 1:51.67
        3 CYPR A Cypress 1:54.47 1:51.31
        4 RCC A Riverside 1:49.32 1:50.98
        5 OCC A Orange Coast 1:43.00 1:45.13
        6 OCC B Orange Coast 1:44.00 1:48.41
        7 GOLD A Golden West 1:50.60 1:49.31
        8 RCC B Riverside 1:55.32 1:58.04
        9 GOLD B Golden West 1:57.00 2:00.40
        10 SADD B Saddleback 2:02.88 1:55.59
Event 2 Men 200 Free Relay Est. Start 10:05A
    Heat 1 of 2 Event 2 Men 200 Free
        2 SAC A Santa Ana NT 1:57.71
        3 SADD C Saddleback 1:46.88 1:40.68
        4 SADD B Saddleback 1:40.88 1:35.43
        5 CYPR A Cypress 1:38.44 1:36.38
        6 RCC C Riverside 1:40.00 1:37.07
        7 CYPR B Cypress 1:42.39 1:45.66
        8 FULL A Fullerton NT NT
    Heat 2 of 2 Event 2 Men 200 Free
        1 GOLD C Golden West 1:35.50 1:32.35
        2 GOLD B Golden West 1:32.80 1:30.99
        3 RCC A Riverside 1:32.09 1:32.26
        4 OCC C Orange Coast 1:28.51 1:28.39
        5 OCC A Orange Coast 1:27.50 1:29.53
        6 OCC B Orange Coast 1:28.50 1:26.83
        7 GOLD A Golden West 1:30.66 1:27.45
        8 SADD A Saddleback 1:32.59 1:32.40
        9 RCC B Riverside 1:35.00 1:33.02
        10 GOLD D Golden West 1:37.80 1:38.35
Event 3 Women 200 IM Est. Start 10:09A
    Heat 1 of 2 Event 3 Women 200 IM
        3 Hannah Krolik Riverside 2:59.99 2:48.70
        4 Annelise Hernandez Fullerton 2:54.00 2:51.62
        5 Clarisa Davison Riverside 2:47.23 2:44.61
        6 Andrionna Gonzalez Riverside 2:52.13 NT
        7 Starla Tagactac Riverside 2:59.79 3:04.44
        8 Sara Munoz Fullerton NT 2:47.64
    Heat 2 of 2 Event 3 Women 200 IM
        1 Katelin Simonson Riverside 2:43.68 2:40.19
        2 Maddie Choi Saddleback 2:40.88 2:51.05
        3 Andrea Lantz Fullerton 2:28.00 2:33.26
        4 Jordyn Morris Cypress 2:25.60 2:27.14
        5 Cheyenne Morris Orange Coast 2:21.64 2:17.51
        6 Cam Greer Golden West 2:25.00 2:28.08
        7 Michelle Cornejo Orange Coast 2:26.94 2:35.05
        8 Audra Hogan Saddleback 2:35.21 2:42.57
        9 Danielle Fenn Saddleback 2:40.88 3:00.29
        10 Savhanna Mcclafferty Golden West 2:45.00 NT
Event 4 Men 200 IM Est. Start 10:16A
    Heat 1 of 3 Event 4 Men 200 IM
        4 Colin Sowers Saddleback NT NT
        5 Raymond Cross Riverside 2:35.56 NT
        6 Brandon Kepley Fullerton NT NT
    Heat 2 of 3 Event 4 Men 200 IM
        1 Takumi Ameku Cypress 2:25.56 2:12.65
        2 Patrick Workman Saddleback 2:19.39 2:15.72
        3 Nathan Chang Cypress 2:12.13 2:12.56
        4 Brandon Doyle Riverside 2:10.91 2:03.36
        5 Tiago Coimbra Pinto Orange Coast 2:08.82 2:09.94
        6 Christian Estiamba Orange Coast 2:09.99 2:10.57
        7 Keyan Boniadi Saddleback 2:11.32 2:06.35
        8 Tim Efseaff Cypress 2:17.37 2:14.74
        9 Andrew Halloran Orange Coast 2:20.00 2:18.62
    Heat 3 of 3 Event 4 Men 200 IM
        1 Jacob Adams Orange Coast 2:05.91 2:12.20
        2 Jace Hong Orange Coast 2:03.35 2:04.72
        3 Matt Dalija Golden West 2:01.10 2:01.79
        4 Donny Hadden Orange Coast 1:58.87 2:03.26
        5 Hayden Hemmens Orange Coast 1:57.06 1:55.69
        6 Santiago Rivera Golden West 1:58.36 1:55.44
        7 Miles Dunn Golden West 2:00.00 2:06.22
        8 Javier Bernal Riverside 2:01.82 2:00.11
        9 Kevin Chen Orange Coast 2:04.22 2:06.86
        10 Jerod McMillen Orange Coast 2:08.41 2:11.02
Event 5 Women 500 Free Est. Start 10:24A
        1 Cheyanne Mooney Riverside 6:38.43 6:30.44
        2 Yamatzia Sanchez Riverside 6:12.65 6:15.58
        3 Caelan Loroff Riverside 5:59.12 5:51.74
        4 Kayleen Bretz Cypress 5:34.02 5:33.17
        5 Vanessa Cruz Golden West 5:25.00 5:38.73
        6 Amber Theders Saddleback 5:33.11 5:32.10
        7 Elizabeth Martinez Riverside 5:58.33 6:12.19
        8 Kaylee Inducil Saddleback 6:08.60 6:01.01
        9 Lauren Ashby Saddleback 6:31.06 6:26.02
        10 Megan Adams Riverside 6:45.89 7:02.56
Event 6 Men 500 Free Est. Start 10:31A
    Heat 1 of 2 Event 6 Men 500 Free
        1 Nicholas Levert Cypress 6:02.68 5:50.44
        2 Andrew Ruelas Riverside 6:01.21 5:29.83
        3 Dallas Johnson Riverside 5:57.56 5:48.64
        4 Juan Gonzales Golden West 5:50.00 5:57.21
        5 McLain Williamson Riverside 5:48.32 6:09.13
        6 Falkowski Jared Riverside 5:49.52 5:29.46
        7 Andrew Serrano Riverside 5:56.46 NT
        8 Amad Shouman Cypress 6:00.13 5:55.27
        9 Evaristo Garcia Riverside 6:01.45 5:34.49
        10 Dylan Shaffer Saddleback 6:15.88 5:53.31
    Heat 2 of 2 Event 6 Men 500 Free
        1 Jesse Mondragon Riverside 5:26.82 5:28.09
        2 Luke Prendeville Saddleback 5:21.26 5:16.91
        3 Liam Mcclafferty Golden West 5:05.29 4:59.36
        4 Jacob Thompson Golden West 5:00.00 4:56.64
        5 Reece Hemmens Orange Coast 4:54.84 4:59.01
        6 Diego Pabalan Orange Coast 4:58.99 4:55.74
        7 Connor Wallace Golden West 5:01.99 5:02.92
        8 Shayan Shaikh Orange Coast 5:10.72 5:14.72
        9 Brandon Dorrego Fullerton 5:25.00 5:31.95
        10 Keeon Jabbour Saddleback 5:37.64 5:32.57
Event 7 Women 50 Free Est. Start 10:44A
    Heat 1 of 3 Event 7 Women 50 Free
        1 Kameryn Meter Saddleback NT 1:09.68
        2 Briana Portales Fullerton NT 34.25
        3 Danessha Nolasco Fullerton 35.00 33.52
        4 Makenna Hurdle Riverside 34.20 34.65
        5 Brogan Stout Golden West 32.00 30.04
        6 Sutherland Lawrence Golden West 32.64 31.98
        7 Ashley Garcia Fullerton 35.00 37.09
        8 Cynthia Lujan Fullerton NT 32.95
        9 Makena Duty Saddleback NT 31.78
    Heat 2 of 3 Event 7 Women 50 Free
        1 Heather Martin Golden West 31.12 NT
        2 Katelin Fox Riverside 30.24 30.67
        3 Supavee Nilaad Riverside 29.99 26.83
        4 Amber Mccutcheon Golden West 29.00 29.57
        5 Illayda Durgut Orange Coast 28.99 29.36
        6 Roisin Cunningham Golden West 29.00 29.80
        7 Mayra Garcia-Cortez Golden West 29.76 30.08
        8 Jennifer Borja Cypress 30.10 34.65
        9 Breana Ortiz Riverside 30.30 30.56
        10 Jennifer Rodriguez Cypress 31.30 31.12
    Heat 3 of 3 Event 7 Women 50 Free
        1 Ysatis Lujan Riverside 28.22 28.14
        2 Iman Bourdi Orange Coast 27.99 29.40
        3 Hannah McCarley Riverside 27.17 26.47
        4 Jordyn Morris Cypress 25.86 25.72
        5 Lilli Lindgard Orange Coast 24.89 24.85
        6 Kennedy Hood Orange Coast 25.29 25.46
        7 Kailey Banayat Saddleback 27.04 27.33
        8 Monet Marquez Riverside 27.66 28.12
        9 Sabrina Pineda Fullerton 28.00 28.37
        10 Breana Guitierrez Cypress 28.39 28.60
Event 8 Men 50 Free Est. Start 10:47A
    Heat 1 of 4 Event 8 Men 50 Free
        3 Arroyo Jose Santa Ana 35.23 34.26
        4 Abraham Sandoval Santa Ana 29.25 28.38
        5 Shawn Alexander Santa Ana 27.01 27.27
        6 Lucas Jofre Riverside 28.01 NT
        7 Cooper Singer Golden West 29.91 28.76
    Heat 2 of 4 Event 8 Men 50 Free
        1 Jesus Osorio Riverside 26.28 26.27
        2 Keven Guerra Fullerton 26.00 27.96
        3 Jiwoo Kang Cypress 25.63 25.94
        4 Austin Gile Riverside 24.48 24.17
        5 Dominick Ta Cypress 24.21 24.21
        6 Eric Swanson Santa Ana 24.29 24.78
        7 CW Loftin Riverside 24.82 24.44
        8 Garrett Quimby Cypress 25.93 26.84
        9 Jacob Bills Riverside 26.08 25.42
        10 Pedro Osorio Riverside 26.43 26.22
    Heat 3 of 4 Event 8 Men 50 Free
        1 Garry Tichy Golden West 24.00 24.41
        2 Nathan Benge Saddleback 23.96 NT
        3 Tyler Mura Orange Coast 23.89 23.61
        4 Taylor Enzi Saddleback 23.57 23.19
        5 Austin Cozza Golden West 23.10 23.28
        6 A.J. Littiken Golden West 23.34 23.13
        7 Alexis Gutierrez Riverside 23.85 23.49
        8 Josh Mourer Saddleback 23.91 23.42
        9 Ryan Khalaf Orange Coast 23.99 24.05
        10 Nathan Alex Golden West 24.10 24.01
    Heat 4 of 4 Event 8 Men 50 Free
        1 Micah Kamai Golden West 23.00 23.30
        2 Christian Estiamba Orange Coast 22.55 23.12
        3 Blake Williamson Golden West 22.43 22.28
        4 Nicky Ure Golden West 22.34 22.13
        5 Michael Jones Orange Coast 21.27 21.37
        6 Dawson Sloan Orange Coast 21.28 21.01
        7 Andrew Dimino Saddleback 22.36 22.15
        8 Alexandre Piron Riverside 22.46 22.81
        9 Brent McClain Saddleback 22.88 22.84
        10 Stefan Kaminski Golden West 23.00 22.57
Event 9 Women 100 Fly Est. Start 10:50A
    Heat 1 of 2 Event 9 Women 100 Fly
        2 Danielle Fenn Saddleback 1:22.88 NT
        3 Rachel Rorick Cypress 1:19.57 1:21.30
        4 Jocelyn Olide Riverside 1:15.88 1:21.78
        5 Elizabeth Martinez Riverside 1:08.94 1:09.49
        6 Hannah McIlrath Saddleback 1:13.98 1:14.94
        7 Sara Munoz Fullerton 1:18.70 1:22.77
        8 Starla Tagactac Riverside 1:19.99 1:33.15
    Heat 2 of 2 Event 9 Women 100 Fly
        1 Lindsey Turi Saddleback 1:08.46 1:06.75
        2 Sophia Gaitatjis Fullerton 1:07.56 1:07.38
        3 Morganne Goodson Orange Coast 1:06.99 1:08.35
        4 Kylie McCormick Orange Coast 1:02.99 1:01.63
        5 Lauren Weins Orange Coast 1:01.99 1:02.71
        6 Michelle Cornejo Orange Coast 1:02.99 1:03.83
        7 Jackie Chang Orange Coast 1:06.99 1:07.82
        8 Andrea Lantz Fullerton 1:07.55 1:08.76
        9 Rheanna Lawrence Golden West 1:08.00 1:09.38
        10 Ferah Yilmaz Orange Coast 1:08.54 1:09.91
Event 10 Men 100 Fly Est. Start 10:54A
    Heat 1 of 3 Event 10 Men 100 Fly
        4 Chris Frias Fullerton NT 1:08.79
        5 Juan Gonzales Golden West 1:02.40 NT
        6 Koby Taswell Saddleback 1:06.48 1:04.04
    Heat 2 of 3 Event 10 Men 100 Fly
        2 Dominick Ta Cypress 1:00.61 1:01.92
        3 Keyan Boniadi Saddleback 59.88 56.05
        4 Alexis Gutierrez Riverside 59.57 1:00.41
        5 Daniel Peralta Saddleback 59.42 58.25
        6 Nathan Benge Saddleback 59.48 NT
        7 Tim Efseaff Cypress 59.81 58.63
        8 Trent Colbert Orange Coast 1:00.23 1:00.04
        9 Andrew Ruelas Riverside 1:01.27 1:01.68
    Heat 3 of 3 Event 10 Men 100 Fly
        1 Arnaud Magnan Riverside 57.93 56.59
        2 Jace Hong Orange Coast 55.99 58.02
        3 Reece Hemmens Orange Coast 54.99 58.81
        4 Diego Pabalan Orange Coast 54.00 53.54
        5 Akili Allen Orange Coast 52.74 53.04
        6 Alexandre Piron Riverside 53.88 55.34
        7 Danilo Concha Diaz Orange Coast 54.38 55.46
        8 Aidan Lund Golden West 55.60 54.64
        9 Daniel Herrera Orange Coast 56.99 1:00.54
        10 Takumi Ameku Cypress 58.90 56.93
Event 11 Women 200 Free Est. Start 10:58A
    Heat 1 of 2 Event 11 Women 200 Free
        3 Annelise Hernandez Fullerton NT 2:29.87
        4 Makenna Hurdle Riverside 2:41.01 2:39.09
        5 Rachel Rorick Cypress 2:28.50 2:26.36
        6 Monica Noriega Cypress 2:30.50 2:27.39
        7 Diana Hatter Fullerton NT 2:41.64
    Heat 2 of 2 Event 11 Women 200 Free
        1 Andrionna Gonzalez Riverside 2:22.88 NT
        2 Savhanna Mcclafferty Golden West 2:20.33 2:18.49
        3 Ysatis Lujan Riverside 2:15.99 2:14.59
        4 Kayleen Bretz Cypress 2:10.76 2:12.12
        5 Vanessa Cruz Golden West 2:02.00 2:04.42
        6 Kennedy Hood Orange Coast 2:04.33 2:05.60
        7 Sabrina Pineda Fullerton 2:15.00 2:20.83
        8 Monet Marquez Riverside 2:20.28 2:12.69
        9 Bianka Diza Saddleback 2:20.88 2:21.83
        10 Kaylee Inducil Saddleback 2:25.37 2:17.53
Event 12 Men 200 Free Est. Start 11:04A
    Heat 1 of 4 Event 12 Men 200 Free
        4 Jake Smyth Saddleback NT 2:21.59
        5 Brandon Kepley Fullerton 2:15.00 NT
        6 Amad Shouman Cypress 2:16.42 2:11.69
    Heat 2 of 4 Event 12 Men 200 Free
        2 Jacob Bills Riverside 2:10.83 2:04.46
        3 Garrett Quimby Cypress 2:06.84 2:08.01
        4 Ryan Khalaf Orange Coast 2:04.94 2:04.88
        5 Brandon Dorrego Fullerton 2:04.00 2:08.13
        6 Weston Spoon Cypress 2:04.12 2:02.32
        7 Dallas Johnson Riverside 2:05.33 2:02.13
        8 Tim Efseaff Cypress 2:07.06 2:05.62
        9 Jesus Osorio Riverside 2:11.27 2:14.63
    Heat 3 of 4 Event 12 Men 200 Free
        1 Keeon Jabbour Saddleback 2:02.88 NT
        2 Jack Mcgrath Riverside 2:00.97 1:56.27
        3 Yairo Majica Riverside 1:59.38 1:57.62
        4 Andrew Halloran Orange Coast 1:58.99 1:57.38
        5 Daniel Long Riverside 1:58.61 NT
        6 Brent McClain Saddleback 1:58.88 NT
        7 Anthony Nassar Riverside 1:59.29 1:58.07
        8 Josh Mourer Saddleback 1:59.88 1:56.40
        9 Luke Prendeville Saddleback 2:02.25 2:00.74
        10 Jiwoo Kang Cypress 2:03.59 2:07.11
    Heat 4 of 4 Event 12 Men 200 Free
        1 Jesse Mondragon Riverside 1:56.36 1:55.77
        2 Connor Wallace Golden West 1:53.10 1:56.03
        3 Farouk Zaoui Riverside 1:52.46 1:49.60
        4 Jacob Thompson Golden West 1:49.10 1:48.45
        5 Dawson Sloan Orange Coast 1:43.55 1:42.63
        6 Blake Williamson Golden West 1:48.43 1:47.53
        7 Austin Cozza Golden West 1:50.00 1:53.63
        8 Liam Mcclafferty Golden West 1:53.05 1:51.96
        9 Nathan Alex Golden West 1:55.00 1:53.85
        10 Andrew Dimino Saddleback 1:56.84 1:50.90
Event 13 Women 100 Breast Est. Start 11:14A
    Heat 1 of 2 Event 13 Women 100 Breast
        2 Diana Hatter Fullerton NT 1:40.08
        3 Sutherland Lawrence Golden West 1:33.40 1:43.19
        4 Breana Ortiz Riverside 1:31.94 NT
        5 Katelin Fox Riverside 1:26.62 1:25.55
        6 Ashley Petuella Cypress 1:27.99 1:25.97
        7 Danessha Nolasco Fullerton 1:33.00 1:42.50
        8 Jennifer Borja Cypress 1:40.10 1:36.06
        9 Briana Portales Fullerton NT 1:34.52
    Heat 2 of 2 Event 13 Women 100 Breast
        1 Brogan Stout Golden West 1:25.13 1:25.94
        2 Nikkol Webber Riverside 1:23.87 1:21.24
        3 Illayda Durgut Orange Coast 1:21.38 1:29.99
        4 Audra Hogan Saddleback 1:18.88 NT
        5 Cam Greer Golden West 1:15.83 1:12.99
        6 Ferah Yilmaz Orange Coast 1:15.99 1:20.75
        7 Hannah McCarley Riverside 1:18.99 1:19.49
        8 Lauren Ashby Saddleback 1:22.88 1:33.79
        9 Maddie Choi Saddleback 1:24.39 1:24.53
        10 Sophia Gaitatjis Fullerton 1:25.51 1:23.95
Event 14 Men 100 Breast Est. Start 11:18A
    Heat 1 of 4 Event 14 Men 100 Breast
        4 Eric Swanson Santa Ana NT 1:15.57
        5 Shawn Alexander Santa Ana 1:24.47 1:24.67
        6 Abraham Sandoval Santa Ana NT NT
    Heat 2 of 4 Event 14 Men 100 Breast
        1 Frankie Morris Cypress 1:21.05 NT
        2 Keven Guerra Fullerton 1:20.00 1:22.79
        3 Daniel Peralta Saddleback 1:18.00 1:06.33
        4 Pedro Osorio Riverside 1:15.78 1:14.51
        5 Nathan Chang Cypress 1:10.84 1:07.89
        6 Colin Sowers Saddleback 1:14.85 1:15.33
        7 Koby Taswell Saddleback 1:16.56 1:17.80
        8 Jiwoo Kang Cypress 1:18.36 1:21.58
        9 Cooper Singer Golden West 1:20.00 NT
    Heat 3 of 4 Event 14 Men 100 Breast
        1 Garry Tichy Golden West 1:10.00 1:09.67
        2 Javier Bernal Riverside 1:09.91 1:04.64
        3 Shayan Shaikh Orange Coast 1:07.99 1:07.19
        4 Raymond Cross Riverside 1:05.94 1:04.37
        5 Brandon Doyle Riverside 1:03.17 1:02.50
        6 Tyler Mura Orange Coast 1:04.84 1:07.36
        7 Jarrett Maycott Golden West 1:06.19 1:05.25
        8 Austin Gile Riverside 1:08.97 1:04.64
        9 Taylor Enzi Saddleback 1:09.99 1:09.68
        10 CW Loftin Riverside 1:10.74 1:06.90
    Heat 4 of 4 Event 14 Men 100 Breast
        1 Kevin Chen Orange Coast 1:03.00 1:02.12
        2 Donny Hadden Orange Coast 1:02.14 NT
        3 Matt Dalija Golden West 1:01.70 1:01.17
        4 Tiago Coimbra Pinto Orange Coast 1:00.10 1:01.55
        5 Santiago Rivera Golden West 59.40 59.28
        6 Stefan Kaminski Golden West 59.91 58.43
        7 Miles Dunn Golden West 1:00.70 1:00.35
        8 Jerod McMillen Orange Coast 1:01.74 1:02.20
        9 Jacob Adams Orange Coast 1:02.84 1:05.25
        10 Micah Kamai Golden West 1:03.10 1:02.76
Event 15 Women 100 Back Est. Start 11:24A
    Heat 1 of 3 Event 15 Women 100 Back
        3 Makena Duty Saddleback NT 1:22.20
        4 Ashley Garcia Fullerton 1:25.00 1:26.44
        5 Jennifer Rodriguez Cypress 1:23.45 1:20.68
        6 Cynthia Lujan Fullerton 1:23.45 1:23.47
        7 Kameryn Meter Saddleback 2:17.83 2:14.62
    Heat 2 of 3 Event 15 Women 100 Back
        1 Monica Noriega Cypress 1:20.09 1:17.85
        2 Hannah Krolik Riverside 1:17.11 1:17.83
        3 Heather Martin Golden West 1:15.00 NT
        4 Roisin Cunningham Golden West 1:13.94 1:14.59
        5 Katelin Simonson Riverside 1:12.55 1:09.65
        6 Mayra Garcia-Cortez Golden West 1:13.00 1:15.71
        7 Breana Guitierrez Cypress 1:14.20 1:15.16
        8 Megan Adams Riverside 1:15.40 NT
        9 Supavee Nilaad Riverside 1:18.77 1:06.94
        10 Bianka Diza Saddleback 1:21.38 1:18.62
    Heat 3 of 3 Event 15 Women 100 Back
        1 Jackie Chang Orange Coast 1:08.99 1:12.01
        2 Cheyenne Morris Orange Coast 1:05.99 1:03.60
        3 Lilli Lindgard Orange Coast 1:05.99 1:05.43
        4 Morganne Goodson Orange Coast 1:05.86 1:09.90
        5 Lauren Weins Orange Coast 1:00.00 1:03.68
        6 Iman Bourdi Orange Coast 1:05.57 1:08.38
        7 Kennedy Hood Orange Coast 1:05.99 1:06.80
        8 Kylie McCormick Orange Coast 1:05.99 1:04.66
        9 Kailey Banayat Saddleback 1:06.81 1:05.75
        10 Amber Mccutcheon Golden West 1:10.34 1:12.81
Event 16 Men 100 Back Est. Start 11:31A
    Heat 1 of 3 Event 16 Men 100 Back
        4 Chris Frias Fullerton NT 1:08.45
        5 Lucas Jofre Riverside 1:14.14 NT
        6 Jake Smyth Saddleback 1:16.21 1:14.00
    Heat 2 of 3 Event 16 Men 100 Back
        2 Andrew Serrano Riverside 1:10.27 NT
        3 Jack Mcgrath Riverside 1:06.75 1:03.25
        4 Anthony Nassar Riverside 1:04.43 1:03.43
        5 Akili Allen Orange Coast 1:02.99 58.85
        6 Trent Colbert Orange Coast 1:03.99 1:06.23
        7 Weston Spoon Cypress 1:04.58 1:05.71
        8 Dylan Shaffer Saddleback 1:08.21 1:07.82
        9 Evaristo Garcia Riverside 1:12.85 1:08.12
    Heat 3 of 3 Event 16 Men 100 Back
        1 Nicky Ure Golden West 1:02.10 1:03.68
        2 James Martin Saddleback 1:01.59 1:04.39
        3 Danilo Concha Diaz Orange Coast 58.99 1:00.15
        4 Dawson Sloan Orange Coast 54.99 53.85
        5 Michael Jones Orange Coast 53.72 53.67
        6 Aidan Lund Golden West 54.95 54.09
        7 Arnaud Magnan Riverside 57.78 56.67
        8 Patrick Workman Saddleback 1:01.02 59.23
        9 A.J. Littiken Golden West 1:01.60 1:02.12
        10 Falkowski Jared Riverside 1:02.22 1:03.55
Event 17 Women 1650 Free Est. Start 11:37A
        1 Nina Whipp Fullerton NT 21:08.86
        2 Yamatzia Sanchez Riverside 23:19.19 21:20.36
        3 Kaylee Inducil Saddleback 20:30.88 21:28.72
        4 Kayleen Bretz Cypress 19:06.97 19:26.20
        5 Rheanna Lawrence Golden West 18:45.00 19:06.42
        6 Amber Theders Saddleback 18:48.88 19:20.14
        7 Lindsey Turi Saddleback 19:30.88 20:29.33
        8 Caelan Loroff Riverside 22:15.95 20:23.82
        9 Cheyanne Mooney Riverside 24:11.33 22:51.32
Event 18 Women 200 Back Est. Start 12:01P
    Heat 1 of 2 Event 18 Women 200 Back
        3 Makena Duty Saddleback NT 2:55.23
        4 Ashley Garcia Fullerton NT 3:05.39
        5 Bianka Diza Saddleback 2:58.88 2:49.02
        6 Ashley Petuella Cypress 3:03.35 2:59.60
        7 Cynthia Lujan Fullerton NT 2:58.66
        8 Kameryn Meter Saddleback NT 5:03.61
    Heat 2 of 2 Event 18 Women 200 Back
        1 Sutherland Lawrence Golden West 2:50.00 2:59.36
        2 Supavee Nilaad Riverside 2:39.88 2:29.14
        3 Megan Adams Riverside 2:38.14 2:48.86
        4 Amber Mccutcheon Golden West 2:30.00 2:37.73
        5 Kailey Banayat Saddleback 2:20.88 2:22.71
        6 Iman Bourdi Orange Coast 2:24.99 2:23.78
        7 Katelin Simonson Riverside 2:36.99 2:35.78
        8 Clarisa Davison Riverside 2:38.99 2:44.12
        9 Hannah Krolik Riverside 2:45.77 NT
        10 Makenna Hurdle Riverside 2:58.88 NT
Event 19 Men 200 Back Est. Start 12:09P
    Heat 1 of 2 Event 19 Men 200 Back
        2 James Martin Saddleback NT NT
        3 McLain Williamson Riverside 2:34.72 2:39.24
        4 Andrew Serrano Riverside 2:26.31 NT
        5 Dylan Shaffer Saddleback 2:22.88 2:30.66
        6 Brandon Dorrego Fullerton 2:25.00 2:24.99
        7 Jesus Osorio Riverside 2:31.24 NT
        8 Lucas Jofre Riverside 2:41.41 NT
        9 Daniel Peralta Saddleback NT 2:21.19
    Heat 2 of 2 Event 19 Men 200 Back
        1 Anthony Nassar Riverside 2:16.82 2:24.80
        2 Farouk Zaoui Riverside 2:10.51 2:09.51
        3 Daniel Herrera Orange Coast 2:06.43 2:03.82
        4 Michael Jones Orange Coast 2:01.99 2:01.46
        5 Hayden Hemmens Orange Coast 1:56.99 1:53.39
        6 Diego Pabalan Orange Coast 1:57.99 2:01.35
        7 Aidan Lund Golden West 2:04.10 2:02.79
        8 Jace Hong Orange Coast 2:07.93 2:07.38
        9 Patrick Workman Saddleback 2:11.88 2:14.49
        10 Weston Spoon Cypress 2:19.42 2:20.08
Event 20 Women 100 Free Est. Start 12:15P
    Heat 1 of 3 Event 20 Women 100 Free
        3 Emma Pecharka Saddleback NT NT
        4 Danielle Fenn Saddleback 1:18.88 1:07.10
        5 Diana Hatter Fullerton 1:11.00 1:14.66
        6 Danessha Nolasco Fullerton 1:16.59 1:14.72
        7 Sarah Duke Saddleback NT NT
    Heat 2 of 3 Event 20 Women 100 Free
        1 Cheyanne Mooney Riverside 1:09.99 1:10.26
        2 Starla Tagactac Riverside 1:07.99 1:10.81
        3 Monica Noriega Cypress 1:06.90 1:06.06
        4 Monet Marquez Riverside 1:05.29 1:01.90
        5 Heather Martin Golden West 1:05.00 NT
        6 Savhanna Mcclafferty Golden West 1:05.11 1:02.81
        7 Mayra Garcia-Cortez Golden West 1:05.76 1:06.60
        8 Hannah McIlrath Saddleback 1:07.42 1:00.92
        9 Jocelyn Olide Riverside 1:08.88 1:08.01
        10 Jennifer Rodriguez Cypress 1:10.30 1:10.55
    Heat 3 of 3 Event 20 Women 100 Free
        1 Jennifer Borja Cypress 1:05.00 1:22.70
        2 Ysatis Lujan Riverside 1:02.36 1:00.91
        3 Rheanna Lawrence Golden West 1:00.79 1:02.65
        4 Vanessa Cruz Golden West 57.21 57.62
        5 Lilli Lindgard Orange Coast 55.13 53.82
        6 Jordyn Morris Cypress 56.50 56.56
        7 Sabrina Pineda Fullerton 1:00.00 1:03.80
        8 Breana Guitierrez Cypress 1:01.06 1:02.13
        9 Nina Whipp Fullerton 1:04.45 1:03.46
        10 Sara Munoz Fullerton 1:05.00 1:08.98
Event 21 Men 100 Free Est. Start 12:20P
    Heat 1 of 4 Event 21 Men 100 Free
        4 Abraham Sandoval Santa Ana NT 1:04.25
        5 Chris Frias Fullerton 1:20.00 57.10
        6 Shawn Alexander Santa Ana NT 1:04.80
    Heat 2 of 4 Event 21 Men 100 Free
        1 Cooper Singer Golden West 1:06.82 1:06.15
        2 Dallas Johnson Riverside 59.77 53.45
        3 Brandon Kepley Fullerton 59.00 NT
        4 Eric Swanson Santa Ana 56.04 54.94
        5 Juan Gonzales Golden West 55.20 56.71
        6 Josh Mourer Saddleback 55.35 51.04
        7 Garrett Quimby Cypress 56.32 58.10
        8 Frankie Morris Cypress 59.67 59.36
        9 Amad Shouman Cypress 1:01.92 1:00.97
        10 Jake Smyth Saddleback 1:09.00 1:04.04
    Heat 3 of 4 Event 21 Men 100 Free
        1 Ryan Khalaf Orange Coast 53.99 56.67
        2 Dominick Ta Cypress 53.95 53.66
        3 Jack Mcgrath Riverside 53.44 51.26
        4 Brent McClain Saddleback 52.88 NT
        5 Falkowski Jared Riverside 52.49 52.22
        6 A.J. Littiken Golden West 52.82 52.10
        7 Alexis Gutierrez Riverside 53.02 53.19
        8 Trent Colbert Orange Coast 53.89 53.65
        9 Andrew Halloran Orange Coast 53.97 53.46
        10 Jarrett Maycott Golden West 54.86 54.47
    Heat 4 of 4 Event 21 Men 100 Free
        1 Jesse Mondragon Riverside 51.66 51.58
        2 Alexandre Piron Riverside 50.63 49.26
        3 Andrew Dimino Saddleback 48.93 48.18
        4 Blake Williamson Golden West 48.50 48.16
        5 Reece Hemmens Orange Coast 46.61 47.00
        6 Akili Allen Orange Coast 48.20 47.55
        7 Nicky Ure Golden West 48.70 50.61
        8 Jacob Thompson Golden West 49.00 49.83
        9 Austin Cozza Golden West 51.50 50.77
        10 Tyler Mura Orange Coast 52.41 53.51
Event 22 Women 200 Breast Est. Start 12:26P
    Heat 1 of 2 Event 22 Women 200 Breast
        2 Annelise Hernandez Fullerton NT 3:12.27
        3 Katelin Fox Riverside 3:15.44 3:00.29
        4 Ashley Petuella Cypress 3:09.04 3:08.60
        5 Nikkol Webber Riverside 3:03.79 2:58.46
        6 Andrionna Gonzalez Riverside 3:08.77 NT
        7 Lauren Ashby Saddleback 3:10.88 3:13.27
        8 Breana Ortiz Riverside 3:24.44 NT
        9 Briana Portales Fullerton NT 3:24.29
    Heat 2 of 2 Event 22 Women 200 Breast
        1 Maddie Choi Saddleback 3:02.88 3:01.12
        2 Hannah McCarley Riverside 2:59.99 3:06.65
        3 Brogan Stout Golden West 2:50.00 3:00.18
        4 Cam Greer Golden West 2:40.00 2:41.06
        5 Cheyenne Morris Orange Coast 2:38.96 2:33.88
        6 Kylie McCormick Orange Coast 2:38.99 2:36.28
        7 Morganne Goodson Orange Coast 2:49.99 2:44.52
        8 Jackie Chang Orange Coast 2:52.99 2:55.42
        9 Illayda Durgut Orange Coast 3:02.59 3:01.74
        10 Audra Hogan Saddleback 3:02.88 2:48.10
Event 23 Men 200 Breast Est. Start 12:33P
    Heat 1 of 3 Event 23 Men 200 Breast
        4 Koby Taswell Saddleback 3:00.88 2:43.87
        5 Nicholas Levert Cypress 2:51.22 2:50.34
        6 Frankie Morris Cypress 2:55.37 2:51.17
        7 Keven Guerra Fullerton NT NT
    Heat 2 of 3 Event 23 Men 200 Breast
        1 Pedro Osorio Riverside 2:42.76 2:48.50
        2 Colin Sowers Saddleback 2:39.88 2:40.78
        3 CW Loftin Riverside 2:29.54 2:29.66
        4 Jerod McMillen Orange Coast 2:25.99 2:17.58
        5 Austin Gile Riverside 2:23.17 2:20.10
        6 Garry Tichy Golden West 2:25.00 2:33.84
        7 Taylor Enzi Saddleback 2:28.88 2:31.36
        8 Danilo Concha Diaz Orange Coast 2:29.99 2:30.82
        9 Jacob Bills Riverside 2:41.96 2:49.19
        10 McLain Williamson Riverside 2:43.88 2:43.97
    Heat 3 of 3 Event 23 Men 200 Breast
        1 Jarrett Maycott Golden West 2:20.00 2:24.82
        2 Tiago Coimbra Pinto Orange Coast 2:19.30 2:24.70
        3 Micah Kamai Golden West 2:16.00 2:21.17
        4 Stefan Kaminski Golden West 2:11.80 2:11.24
        5 Santiago Rivera Golden West 2:09.10 2:10.56
        6 Miles Dunn Golden West 2:10.10 2:15.12
        7 Kevin Chen Orange Coast 2:12.89 2:16.30
        8 Brandon Doyle Riverside 2:18.97 2:19.17
        9 Raymond Cross Riverside 2:19.73 2:30.36
        10 Jacob Adams Orange Coast 2:20.02 2:26.88
Event 24 Women 200 Fly Est. Start 12:42P
    Heat 1 of 2 Event 24 Women 200 Fly
        4 Clarisa Davison Riverside NT 2:57.63
        5 Hannah McIlrath Saddleback 2:55.88 3:00.29
        6 Rachel Rorick Cypress 3:02.27 2:59.87
    Heat 2 of 2 Event 24 Women 200 Fly
        1 Roisin Cunningham Golden West 2:40.00 3:03.08
        2 Sophia Gaitatjis Fullerton 2:38.00 2:27.17
        3 Ferah Yilmaz Orange Coast 2:32.99 2:33.00
        4 Andrea Lantz Fullerton 2:30.00 2:34.98
        5 Lauren Weins Orange Coast 2:16.99 2:17.75
        6 Michelle Cornejo Orange Coast 2:21.96 2:22.13
        7 Amber Theders Saddleback 2:30.88 2:37.82
        8 Elizabeth Martinez Riverside 2:34.97 2:49.59
        9 Lindsey Turi Saddleback 2:39.88 2:38.83
        10 Yamatzia Sanchez Riverside 2:54.87 2:56.85
Event 25 Men 200 Fly Est. Start 12:49P
    Heat 1 of 2 Event 25 Men 200 Fly
        4 Nathan Benge Saddleback NT NT
        5 Takumi Ameku Cypress 2:17.57 2:17.09
        6 Evaristo Garcia Riverside 2:21.67 2:24.46
        7 James Martin Saddleback NT NT
    Heat 2 of 2 Event 25 Men 200 Fly
        1 Andrew Ruelas Riverside 2:14.81 2:19.85
        2 Christian Estiamba Orange Coast 2:13.44 NT
        3 Nathan Chang Cypress 2:09.08 2:08.48
        4 Donny Hadden Orange Coast 2:04.99 2:01.23
        5 Hayden Hemmens Orange Coast 1:58.99 1:59.10
        6 Javier Bernal Riverside 2:02.20 1:57.99
        7 Matt Dalija Golden West 2:05.70 2:05.33
        8 Keyan Boniadi Saddleback 2:12.88 2:06.03
        9 Shayan Shaikh Orange Coast 2:13.58 2:15.15
        10 Daniel Herrera Orange Coast 2:15.13 2:12.23
Event 26 Men 1650 Free Est. Start 12:55P
        2 Keeon Jabbour Saddleback 19:02.88 NT
        3 Yairo Majica Riverside 18:50.34 19:24.45
        4 Farouk Zaoui Riverside 18:30.00 18:39.89
        5 Liam Mcclafferty Golden West 17:00.00 16:59.69
        6 Connor Wallace Golden West 17:00.00 16:55.55
        7 Luke Prendeville Saddleback 18:40.88 18:18.33
        8 Daniel Long Riverside 19:00.00 NT
        9 Nicholas Levert Cypress 21:14.26 20:44.18
Event 27 Women 200 Medley Relay Est. Start 1:16P
    Heat 1 of 2 Event 27 Women 200 Medley
        4 FULL B Fullerton NT 2:27.98
        5 FULL A Fullerton 2:25.59 2:13.76
        6 SADD C Saddleback 2:33.88 NT
    Heat 2 of 2 Event 27 Women 200 Medley
        1 SADD B Saddleback 2:18.88 2:19.63
        2 GOLD B Golden West 2:15.00 2:21.05
        3 RCC A Riverside 2:08.01 2:07.04
        4 GOLD A Golden West 2:03.36 2:03.55
        5 OCC B Orange Coast 1:56.50 1:55.03
        6 OCC A Orange Coast 1:57.50 1:59.21
        7 SADD A Saddleback 2:05.75 2:06.02
        8 CYPR A Cypress 2:14.72 2:11.11
        9 RCC B Riverside 2:15.01 2:15.82
        10 CYPR B Cypress 2:25.10 NT
Event 28 Men 200 Medley Relay Est. Start 1:22P
    Heat 1 of 2 Event 28 Men 200 Medley
        3 SADD C Saddleback 2:05.88 NT
        4 SADD B Saddleback 1:58.88 1:51.40
        5 RCC C Riverside 1:50.00 1:53.27
        6 CYPR A Cypress 1:50.54 1:48.70
        7 CYPR B Cypress 2:02.35 2:06.82
        8 FULL A Fullerton NT NT
    Heat 2 of 2 Event 28 Men 200 Medley
        1 GOLD D Golden West 1:47.00 1:51.79
        2 RCC A Riverside 1:43.53 1:41.00
        3 GOLD B Golden West 1:41.80 1:43.43
        4 GOLD A Golden West 1:38.04 1:37.13
        5 OCC A Orange Coast 1:37.00 1:36.82
        6 OCC B Orange Coast 1:37.75 1:36.54
        7 OCC C Orange Coast 1:38.75 1:39.57
        8 GOLD C Golden West 1:43.20 1:45.58
        9 RCC B Riverside 1:45.00 1:46.78
        10 SADD A Saddleback 1:47.85 1:49.28
Event 29 Women 1 Diving Est. Start 2:10P
        1 Kaitlyn Smith Orange Coast NT 142.30
        2 Sarah Duke Saddleback NT 253.65
        3 Alejandra Gomez Cypress NT NT
        4 Emma Pecharka Saddleback NT 147.25
Event 30 Men 1 Diving
        1 Ken Catacutan Saddleback NT 148.05
        2 Cole Gerard Orange Coast NT 196.00
        3 Adam Anaya Golden West NT 145.65
        4 Jeff Rebrukh Saddleback NT 218.75
Event 31 Women 3 Diving
        1 Alejandra Gomez Cypress NT NT
        2 Sarah Duke Saddleback NT 249.30
        3 Emma Pecharka Saddleback NT NT
        4 Kaitlyn Smith Orange Coast NT NT
Event 32 Men 3 Diving
        1 Ken Catacutan Saddleback NT NT
        2 Cole Gerard Orange Coast NT 206.45
        3 Jeff Rebrukh Saddleback NT 194.65
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home