SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

UB Invitational

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 200 Medley Relay
2 Men 200 Medley Relay
3 Women 200 Free
4 Men 200 Free
5 Women 50 Back
6 Men 50 Back
7 Women 200 IM
8 Men 200 IM
9 Women 50 Free
10 Men 50 Free
11 Women 100 Fly
12 Men 100 Fly
13 Women 100 IM
14 Men 100 IM
15 Women 100 Free
16 Men 100 Free
17 Women 500 Free
18 Men 500 Free
19 Women 50 Breast
20 Men 50 Breast
21 Women 100 Back
22 Men 100 Back
23 Women 50 Fly
24 Men 50 Fly
25 Women 100 Breast
26 Men 100 Breast
27 Women 200 Free Relay
28 Men 200 Free Relay
29 200 Free Relay

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 200 Medley Relay
        3 ASC A ASC NT 2:25.77
        4 SYR A SYR NT 2:07.73
        6 SYR B SYR NT 2:21.01
        7 SYR C SYR NT 2:40.36
Event 2 Men 200 Medley Relay
        3 UB A UB NT 1:54.88
        5 SYR A SYR NT 1:46.05
        6 SYR B SYR NT 1:54.24
        7 SYR C SYR NT 2:03.11
Event 3 Women 200 Free
        3 Brittany Rada UB NT 2:41.38
        4 Annie Hayes SYR 2:12.89 2:14.70
        5 Cassie Apuzzo SYR 2:25.44 2:29.52
        6 Delaney Kalsman SYR NT 2:43.32
        7 Veronica Trezciak UB NT 2:29.42
        8 Cheyenne Schoen SYR NT 3:00.00
Event 4 Men 200 Free
        3 Ian Jablonski SYR NT 2:21.19
        4 Jake Rada UB 1:57.00 2:01.03
        5 Hugo Wong UB NT 1:57.77
        6 Kevin Carfley UB NT 2:17.29
Event 5 Women 50 Back
        3 Lauren Brooks SYR NT 52.04
        5 Sarah Basile SYR NT 35.28
Event 6 Men 50 Back
        2 Brandon Smith UB NT 29.67
        3 Ian Zygmunt SYR 31.86 32.47
        4 Owen Hill SYR 28.50 28.10
        5 Timor Yale SYR 28.75 29.34
Event 7 Women 200 IM
        5 Kristine Do SYR NT 3:27.42
Event 8 Men 200 IM
        4 Robert Spichiger SYR 2:09.26 2:02.74
        5 Ryan Penrose UB NT 2:12.03
Event 9 Women 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 9 Women 50 Free
        3 Sierra Gayton-Sawatzky UB NT 32.02
        4 Stephanie Sawicki ASC NT 31.51
        5 Alexa Kluepfel UB NT 36.41
    Heat 2 of 3 Event 9 Women 50 Free
        2 Ashley Gizzo UB NT 26.97
        4 Julena Maurer UB NT 27.76
        5 Casandra Pravata SYR NT 36.66
        6 Nicoline Frederiks UB NT 33.36
        7 Sarah Basile SYR NT 27.93
    Heat 3 of 3 Event 9 Women 50 Free
        1 Tanner Spenceley SYR NT 30.10
        2 Widad Munera UB NT 26.58
        3 Hannah Rutkowski ASC NT 32.97
        4 Emily O'Brien SYR 35.25 35.71
        5 Zolie Halpern UB NT 34.77
        6 Cassie Apuzzo SYR NT 33.11
        7 Sarah Kassinger ASC NT 30.92
Event 10 Men 50 Free
    Heat 1 of 3 Event 10 Men 50 Free
        3 Mark Reynolds UB NT 23.61
        4 David Wong UB NT 24.63
        5 Jake Guttenberg UB NT 24.96
    Heat 2 of 3 Event 10 Men 50 Free
        1 Brian McGrinder UB NT 25.77
        2 Ian Jablonski SYR NT 27.49
        3 Josh Lok UB NT 41.66
        4 Johnny Dunlap SYR NT 27.70
        5 Chris Kovales UB NT 27.89
        6 Bryan McNally SYR NT 28.67
        7 Brandon Smith UB NT 26.20
        8 Ali Sharipov UB NT 33.09
    Heat 3 of 3 Event 10 Men 50 Free
        1 Hudson Carroll UB NT 21.96
        2 Sean Gallagher SYR NT 23.55
        3 Omar Hassan ASC 29.48 28.92
        4 Ethan Ballard SYR 23.03 22.82
        5 Ian Zygmunt SYR 25.73 25.85
        6 Rong Lin UB NT 28.67
        7 Timor Yale SYR NT 25.42
        8 Abu Latif UB NT 33.09
Event 11 Women 100 Fly
        4 Mackenzie Bronson SYR NT 1:20.03
Event 12 Men 100 Fly
        3 Aleksandr Galindo SYR NT 59.13
        4 Zach Pinter SYR NT 1:01.68
        5 Charles Chang UB NT 57.18
Event 13 Women 100 IM
        4 Kristine Do SYR NT 1:43.32
        5 Lauren Brooks SYR NT 1:21.57
Event 14 Men 100 IM
        2 Kevin Carfley UB NT 1:14.02
        3 Craig Leslie UB NT 1:09.47
        4 Abu Latif UB NT 1:16.48
        5 Omar Hassan ASC NT 1:37.45
        6 Mark Reynolds UB NT 1:03.71
        7 Bryan McNally SYR NT 1:13.68
Event 15 Women 100 Free
    Heat 1 of 2 Event 15 Women 100 Free
        3 Alexa Kluepfel UB NT 1:21.75
        4 Sarah Basile SYR NT 1:03.46
        6 Widad Munera UB NT 1:01.28
    Heat 2 of 2 Event 15 Women 100 Free
        1 Brittany Rada UB NT 1:15.75
        2 Tanner Spenceley SYR NT 1:08.88
        3 Veronica Trezciak UB NT 1:04.51
        4 Julia Telesca SYR 1:04.98 1:04.06
        5 Kristen Heglin SYR 1:12.04 1:12.85
        6 Ashley Gizzo UB NT 1:10.95
        7 Cheyenne Schoen SYR NT 1:08.23
        8 Sierra Gayton-Sawatzky UB NT 1:13.57
Event 16 Men 100 Free
    Heat 1 of 2 Event 16 Men 100 Free
        3 Kevin Carfley UB NT 1:05.19
        4 Zach Pinter SYR NT 1:01.91
        5 Jake Guttenberg UB NT 59.03
        6 Sean Gallagher SYR NT 1:20.89
    Heat 2 of 2 Event 16 Men 100 Free
        1 Josh Lok UB NT 55.12
        2 Ian Zygmunt SYR 59.47 1:14.99
        3 Jake Rada UB 54:00.00 1:13.87
        4 Ethan Ballard SYR 52.58 51.83
        5 Aleksandr Galindo SYR 53.01 1:15.26
        6 Alex Michael ASC 57.20 56.86
        7 Josh Tignor SYR 55.22 53.38
        8 David Wong UB NT 1:00.30
Event 17 Women 500 Free
        4 Julia Telesca SYR 6:35.99 6:44.44
        5 Annie Hayes SYR NT 6:28.88
Event 18 Men 500 Free
        3 Evon Magnusson SYR NT 6:04.39
        4 Robert Spichiger SYR 4:54.45 5:10.87
        5 Alex Michael ASC NT 6:53.04
        6 Josh Tignor SYR NT 6:37.17
Event 19 Women 50 Breast
        2 Kristine Do SYR NT 40.62
        3 Sarah Kassinger ASC 40.03 39.50
        4 Jillian Trask ASC 39.94 40.01
        5 Mackenzie Bronson SYR 40.00 38.57
        6 Hannah Rutkowski ASC 44.45 42.38
Event 20 Men 50 Breast
    Heat 1 of 2 Event 20 Men 50 Breast
        3 Jake Guttenberg UB NT 34.98
        4 Ian Jablonski SYR NT 34.27
        5 Hugo Wong UB NT 31.61
        6 Charles Chang UB NT 30.10
    Heat 2 of 2 Event 20 Men 50 Breast
        1 Ali Sharipov UB NT 36.92
        3 Josh Tignor SYR 32.45 32.36
        5 Owen Hill SYR 29.05 30.10
        6 Rong Lin UB NT 38.71
        7 Omar Hassan ASC 39.91 40.18
        8 Ryan Zheng UB NT 41.00
Event 21 Women 100 Back
        3 Veronica Trezciak UB NT 1:14.11
        5 Lauren Brooks SYR NT 1:18.88
Event 22 Men 100 Back
        4 Owen Hill SYR 1:00.17 1:00.21
        5 Robert Spichiger SYR NT 57.17
Event 23 Women 50 Fly
        1 Stephanie Sawicki ASC NT 37.16
        3 Widad Munera UB NT 28.64
        4 Annie Hayes SYR 29.71 30.21
        5 Jillian Trask ASC 38.79 44.49
        6 Juliana Gomez UB NT 32.05
        7 Ashley Gizzo UB NT 30.36
Event 24 Men 50 Fly
    Heat 1 of 2 Event 24 Men 50 Fly
        3 Hudson Carroll UB NT 24.11
        4 Timor Yale SYR NT 28.08
        5 Brandon Smith UB NT 26.22
    Heat 2 of 2 Event 24 Men 50 Fly
        2 Abu Latif UB NT 31.69
        3 Ryan Zheng UB NT 27.22
        4 Bryan McNally SYR 30.00 29.72
        5 Jake Rada UB 27:00.00 27.23
Event 25 Women 100 Breast
        3 Cheyenne Schoen SYR NT 1:18.76
        4 Mackenzie Bronson SYR 1:21.78 1:25.20
Event 26 Men 100 Breast
        2 Max Pirotta UB NT 1:09.86
        3 Ryan Penrose UB NT 1:04.95
        4 Ethan Ballard SYR 1:08.16 1:08.78
        6 Mark Reynolds UB NT 1:06.85
Event 27 Women 200 Free Relay
        2 UB B UB NT 2:40.63
        3 UB A UB NT 2:02.44
        5 ASC A ASC NT 1:56.03
        6 SYR B SYR NT 1:55.32
        7 SYR C SYR NT 2:15.13
Event 28 Men 200 Free Relay
        1 UB D UB NT 1:48.83
        2 UB B UB NT 1:39.74
        3 SYR A SYR NT 1:35.05
        5 UB A UB NT 1:40.74
        6 SYR B SYR NT 1:40.29
        7 SYR C SYR NT 1:46.48
Event 29 200 Free Relay
        3 UB A UB NT 1:55.94
        4 SYR B SYR NT 1:53.86
        5 UB B UB NT 1:43.74
        6 ASC A ASC NT 1:49.52
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home