SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

University of Utah 2017 Rocky Mountain Invitational

Announcer Program

Print Preview
Event List
1 Women 400 Medley Relay
2 Men 400 Medley Relay
3 Women 500 Free
4 Men 500 Free
5 Women 100 Free
6 Men 100 Free
7 Women 100 Breast
8 Men 100 Breast
9 Women 400 IM
10 Men 400 IM
11 Women 100 Back
12 Men 100 Back
13 Women 100 Fly
14 Men 100 Fly
15 Women 200 IM
16 Men 200 IM
17 Women 200 Free Relay
18 Men 200 Free Relay
19 Women 200 Medley Relay
20 Men 200 Medley Relay
21 Women 200 Fly
22 Men 200 Fly
23 Women 50 Breast
24 Men 50 Breast
25 Women 200 Back
26 Men 200 Back
27 Women 50 Free
28 Men 50 Free
29 Women 100 IM
30 Men 100 IM
31 Women 50 Fly
32 Men 50 Fly
33 Women 200 Free
34 Men 200 Free
35 Women 50 Back
36 Men 50 Back
37 Women 200 Breast
38 Men 200 Breast
39 Women 400 Free Relay
40 Men 400 Free Relay
41 Women 1
42 Women 3
43 Men 1
44 Men 3

Lane Status Name Club Seed
Time
Finals
Time
Event 1 Women 400 Medley Relay
        1 UNC B UNC NT 4:50.00
        2 USU A USU NT 4:37.33
        3 UTES A UTES 4:30.00 4:36.12
        4 CSU A CSU 4:02.99 4:30.95
        5 CU A CU 4:27.51 4:39.71
        6 CU B CU 4:34.22 4:57.82
        7 UNC A UNC NT 4:31.88
Event 2 Men 400 Medley Relay
        2 UNC A UNC NT 4:41.90
        3 UTES A UTES 3:50.00 3:57.17
        4 CU A CU 3:43.67 3:46.65
        5 CU B CU 3:49.77 4:00.03
        6 USU A USU NT NT
Event 3 Women 500 Free
        2 Jennifer Quigley CU NT 6:49.56
        3 Elana Neilly UNC NT 7:34.37
        4 Alina Barnes UTES 5:40.30 5:47.38
        5 Izzy Greenhut CU 6:15.08 6:12.95
        6 Anisha Mckendrick USU NT 7:19.39
        7 Megan Jones UNC NT 5:58.68
Event 4 Men 500 Free
        2 Trevor Hoffman USU NT 5:38.02
        3 Austin Ward CU 5:40.12 5:41.45
        4 John Wagner UTES 5:15.00 5:22.58
        5 Matthew Raber UTES 5:15.00 5:21.89
        6 Joe Buchanan UNC 7:06.75 7:25.69
Event 5 Women 100 Free
    Heat 1 of 5 Event 5 Women 100 Free
        2 Kendall Sparkman UNC NT 1:06.21
        3 Alyssa Izboinikov UNC NT 1:07.91
        4 Leiah Hickson USU NT 1:05.81
        5 Mary Forest UNC NT 1:14.51
        6 Madison Day USU NT 1:05.67
    Heat 2 of 5 Event 5 Women 100 Free
        1 Emily Waters-Leiga UNC NT 1:05.40
        2 Madeline Kachocki USU NT NT
        3 Tara Rapier USU NT NT
        4 Natalie Bollig UNC NT 1:16.62
        5 Sammy Mestnik UNC NT 1:07.87
        6 Alina Heider UNC NT 1:03.07
        7 Mary Burks UNC NT 59.51
    Heat 3 of 5 Event 5 Women 100 Free
        1 Abby Mielke UNC 1:18.49 1:17.89
        2 Hannah Lisonbee UTES 1:12.00 1:08.71
        3 Haley Hilliard UNC 1:08.85 1:03.65
        4 Chloe Toscano CU 1:07.34 1:08.90
        5 Alex Multer CU 1:07.89 1:04.66
        6 Monica Pilewskie CU 1:10.55 1:11.73
        7 Alyse Rowe CU 1:16.47 1:09.36
        8 Mckenna Highfield CSU NT 1:10.32
    Heat 4 of 5 Event 5 Women 100 Free
        1 Marissa Suleski CSU 1:06.99 1:05.54
        2 Valerie Samaniego UTES 1:06.00 1:07.74
        3 Lindsey Foust CU 1:05.50 1:06.14
        4 Margo Dyer CU 1:05.23 1:08.10
        5 Alex Guthrie CU 1:05.43 1:02.61
        6 Meghan Casey CSU 1:05.99 1:07.38
        7 Mason Redmond CU 1:06.42 1:06.14
        8 Bailey Price UTES 1:07.00 1:09.89
    Heat 5 of 5 Event 5 Women 100 Free
        1 Stephanine Pascua CSU 1:02.99 1:01.68
        2 Erin Morgan UTES 1:00.00 1:01.52
        3 Rachel Lynch UNC 59.28 1:00.30
        4 Izzy Schultze CU 56.22 58.07
        5 Alex Lewis CU 58.11 57.99
        6 Hope Feliciano UTES 1:00.00 1:03.51
        7 Hailey Egelhoff CU 1:02.43 1:02.90
        8 Jennifer Mastroianni UTES 1:03.00 1:02.94
Event 6 Men 100 Free
    Heat 1 of 5 Event 6 Men 100 Free
        3 Connor Bentley USU NT 54.98
        4 Braden Eidem UNC NT 53.95
        5 Joshua Churchill CSU NT 55.92
    Heat 2 of 5 Event 6 Men 100 Free
        1 Kaleb Irwin USU NT NT
        2 Mason Fine UNC NT 52.29
        3 Braxton Davis UTES NT 1:13.16
        4 Keith Krueger CU 1:04.54 57.47
        5 Rafi Ortega UNC 1:07.75 1:07.44
        6 Nick Schmidt UNC NT 56.20
    Heat 3 of 5 Event 6 Men 100 Free
        1 Jack Swanson UTES 56.00 55.51
        2 Stephen Tifft CU 55.68 54.69
        3 Keenan Braunberger UTES 55.00 56.16
        4 Benjamin Tufte UTES 55.00 57.73
        5 Cole Fordham UTES 55.00 54.27
        6 Quintin Brown CU 55.65 58.51
        7 Michael Hansen CU 55.69 58.56
        8 Jordan Breen CU 58.77 56.22
    Heat 4 of 5 Event 6 Men 100 Free
        1 Caden Montano CU 54.66 54.93
        2 Matt Lawson CU 54.33 54.23
        3 Cort Sharp CU 53.73 51.94
        4 Seth Hughes UTES 53.00 50.76
        5 Eric Daugherty CU 53.72 49.89
        6 John Wagner UTES 54.00 57.51
        7 Brady Chewakin CU 54.66 52.39
        8 Ryan Boekholder UTES 55.00 58.87
    Heat 5 of 5 Event 6 Men 100 Free
        1 Reid Robison UTES 53.00 54.81
        2 Eliot Kang UTES 53.00 53.38
        3 Erik Stolz CU 51.23 52.18
        4 Evan Benke CU 48.23 51.27
        5 Conner Dunathan CU 49.33 52.41
        6 Mathew Beseris UTES 52.00 55.61
        7 Ethan Beseris UTES 53.00 51.99
        8 Griffin Hale UTES 53.00 54.38
Event 7 Women 100 Breast
    Heat 1 of 3 Event 7 Women 100 Breast
        3 Alison White USU NT NT
        4 Crimson Barker UNC NT 1:22.09
        5 Alyssa Izboinikov UNC NT 1:22.29
    Heat 2 of 3 Event 7 Women 100 Breast
        1 Arina Gorokhovska CU NT 1:34.99
        2 Emma Page CSU NT 1:15.17
        3 Madison Friedel CU 1:32.11 1:29.56
        4 Lily Rutter UNC 1:26.25 1:24.72
        5 Kayleigh Shinn UNC 1:30.72 1:29.96
        6 Mary Burks UNC NT 1:18.24
        7 Mckenna Highfield CSU NT 1:27.87
        8 Natalie Bollig UNC NT 1:53.55
    Heat 3 of 3 Event 7 Women 100 Breast
        1 Patricia Helbin CU 1:20.65 1:23.01
        2 Lucie Majeticova CU 1:18.75 1:15.46
        3 Lillian Klein CU 1:15.69 1:18.67
        4 Alexandra Pryor UTES 1:09.00 1:14.10
        5 Indiana Curtis CU 1:09.65 1:15.52
        6 Valerie Samaniego UTES 1:17.00 1:24.71
        7 Iva Majeticova CU 1:18.76 1:19.54
        8 Meghan McGowan CU 1:23.00 1:27.91
Event 8 Men 100 Breast
    Heat 1 of 2 Event 8 Men 100 Breast
        1 David Bore UTES NT 1:23.37
        3 Jack Swanson UTES 1:16.00 1:12.35
        4 Ryan Boekholder UTES 1:11.00 1:19.39
        5 Jacob Hahn CU 1:12.33 1:10.74
        6 Joseph Ciucci Liuzzi UTES 1:19.00 1:16.13
    Heat 2 of 2 Event 8 Men 100 Breast
        1 Jordan Hendrickson UTES 1:10.00 1:12.61
        2 Greg Allan CU 1:05.66 NT
        3 CJ Amman CU 1:03.88 1:03.53
        4 Ben Verdejo USU 1:00.00 1:02.33
        5 Benji Morris CU 1:03.45 1:05.78
        7 Alexander Troxler CU 1:07.69 1:08.07
        8 Christopher Morgan UTES 1:11.00 1:18.67
Event 9 Women 400 IM
        4 Alina Barnes UTES 5:07.90 5:19.20
Event 10 Men 400 IM
Event 11 Women 100 Back
    Heat 1 of 4 Event 11 Women 100 Back
        3 Shelby Burkley USU NT 1:10.78
        4 Aubrie Robbins USU NT 1:08.06
    Heat 2 of 4 Event 11 Women 100 Back
        2 Alina Heider UNC NT 1:12.37
        3 Madison Day USU NT 1:21.84
        4 Mary Burks UNC NT 1:06.19
        6 Angela Jumbeck CSU NT 1:23.51
        7 Megan Jones UNC NT 1:06.82
    Heat 3 of 4 Event 11 Women 100 Back
        1 Lindsey Foust CU 2:35.55 1:16.61
        2 Chloe Toscano CU 1:20.75 1:19.78
        3 Meghan McGowan CU 1:17.00 1:23.12
        4 Julia Dukes CU 1:14.33 1:10.84
        5 Haley Hilliard UNC 1:14.56 1:14.04
        6 Margo Dyer CU 1:20.33 1:21.47
        7 Abby Mielke UNC 1:29.78 1:29.65
        8 Kayleigh Shinn UNC NT 1:23.49
    Heat 4 of 4 Event 11 Women 100 Back
        1 Meghan Casey CSU 1:10.99 1:12.54
        2 Valerie Samaniego UTES 1:10.00 1:21.05
        3 Erin Morgan UTES 1:08.00 1:08.92
        4 Alex Lewis CU 1:06.76 1:05.33
        5 Mason Redmond CU 1:07.46 1:08.09
        6 Rachel Lynch UNC 1:09.05 1:09.20
        7 Hailey Egelhoff CU 1:10.32 1:09.94
        8 Rebekah Urban UNC 1:11.10 1:13.77
Event 12 Men 100 Back
    Heat 1 of 2 Event 12 Men 100 Back
        1 Trevor Hoffman USU NT 1:05.48
        2 Keith Krueger CU 1:17.33 1:12.85
        3 Caden Montano CU 1:04.78 1:06.32
        4 Stephen Tifft CU 1:00.87 1:06.05
        5 Jacob Hahn CU 1:01.23 1:00.95
        6 Michael Hansen CU 1:08.69 1:14.79
        7 Nick Schmidt UNC NT 1:02.18
    Heat 2 of 2 Event 12 Men 100 Back
        1 Quintin Brown CU 1:00.44 1:06.71
        2 Cort Sharp CU 58.98 1:00.73
        3 Griffin Hale UTES 56.00 59.98
        4 Maxim Kondratenko CU 53.12 56.81
        5 Connor Morgan UTES 55.00 56.21
        6 Nicholas Skorut UTES 58.00 58.46
        7 Eric Daugherty CU 59.97 57.42
        8 Andy Hahn CU 1:00.69 1:02.01
Event 13 Women 100 Fly
        1 Emily Waters-Leiga UNC NT 1:10.73
        2 Autumn Sharon UNC 1:20.51 1:14.25
        3 Marissa Suleski CSU 1:14.99 1:14.81
        4 Alexandra Pryor UTES 1:01.00 1:04.10
        5 Izzy Greenhut CU 1:10.54 1:12.88
        6 Hope Feliciano UTES 1:15.00 1:15.27
        7 Natalie Burke CSU NT 1:16.67
        8 Stephanine Pascua CSU NT 1:07.12
Event 14 Men 100 Fly
    Heat 1 of 2 Event 14 Men 100 Fly
        1 Jayden Howell USU NT 1:01.71
        3 Cole Fordham UTES 1:12.00 1:11.36
        4 Luke Sauls CU 1:05.43 1:04.53
        5 Jordan Breen CU 1:08.76 1:05.19
        6 Braxton Davis UTES NT 1:24.43
        7 Mason Fine UNC NT 56.77
    Heat 2 of 2 Event 14 Men 100 Fly
        1 Ethan Beseris UTES 59.99 58.62
        2 Nicholas Skorut UTES 59.00 1:01.32
        3 John Wagner UTES 57.00 59.27
        4 David Newman USU 54.60 52.71
        5 Conner Dunathan CU 56.77 56.13
        6 Christopher Morgan UTES 58.00 NT
        7 Gordon Zhang UTES 59.00 1:04.40
        8 Keenan Braunberger UTES 1:00.00 1:06.57
Event 15 Women 200 IM
    Heat 1 of 2 Event 15 Women 200 IM
        3 Kendall Sparkman UNC NT 2:50.81
        5 Sophie Chapman USU NT 2:34.69
    Heat 2 of 2 Event 15 Women 200 IM
        1 Emma Page CSU NT 2:31.96
        2 Alex Multer CU 2:50.54 2:43.64
        3 Rebekah Urban UNC 2:33.56 2:45.16
        4 Taite Henderson UNC 2:29.56 2:28.96
        5 Lillian Klein CU 2:32.87 2:29.04
        6 Iva Majeticova CU 2:43.23 2:46.51
        7 Nicole Daley CU 2:56.77 2:56.65
Event 16 Men 200 IM
    Heat 1 of 2 Event 16 Men 200 IM
        1 Nick Schmidt UNC NT 2:26.01
        2 Luke Sauls CU 2:35.23 2:44.17
        3 Angelo Baca CU 2:25.69 2:21.39
        4 Keenan Braunberger UTES 2:19.00 2:40.56
        5 Jack Swanson UTES 2:20.00 2:17.09
        6 Brady Chewakin CU 2:30.99 2:22.19
        7 Braden Eidem UNC NT 2:21.66
    Heat 2 of 2 Event 16 Men 200 IM
        1 Ben Verdejo USU 2:15.25 2:04.78
        2 Matthew Raber UTES 2:10.00 2:08.86
        3 Griffin Hale UTES 2:07.00 2:18.15
        4 Maxim Kondratenko CU 1:58.34 2:11.81
        5 Evan Benke CU 2:05.69 2:13.57
        6 Connor Morgan UTES 2:08.00 2:07.70
        7 Greg Allan CU 2:10.69 NT
        8 Erik Stolz CU 2:15.33 2:14.34
Event 17 Women 200 Free Relay
        1 UNC B UNC NT 2:13.17
        2 USU A USU NT 2:03.23
        3 CU B CU 1:55.04 1:55.74
        4 UNC A UNC 1:48.19 1:54.17
        5 CU A CU 1:49.48 1:54.68
        6 CSU A CSU 1:59.99 1:54.91
        7 UTES A UTES NT 1:50.90
        8 UTES B UTES NT 1:58.08
Event 18 Men 200 Free Relay
        2 UTES B UTES 1:45.00 1:47.27
        3 UTES A UTES 1:40.00 1:33.25
        4 CU A CU 1:31.65 1:36.62
        5 CU B CU 1:31.82 1:33.76
        6 UNC A UNC 1:43.31 1:43.13
        7 USU A USU NT 1:37.43
Event 19 Women 200 Medley Relay
    Heat 1 of 2 Event 19 Women 200 Medley
        3 UNC B UNC NT 2:16.07
        4 UTES B UTES 2:20.00 2:17.91
        5 USU A USU NT 2:24.71
    Heat 2 of 2 Event 19 Women 200 Medley
        2 UTES A UTES 2:10.00 2:02.86
        3 CU A CU 2:04.64 2:14.22
        4 UNC A UNC 2:00.72 2:05.49
        5 CSU A CSU 2:01.99 2:06.53
        6 CU B CU 2:08.28 2:15.88
        7 CSU B CSU 2:10.99 2:16.05
Event 20 Men 200 Medley Relay
        2 UTES B UTES 1:50.00 2:00.10
        3 UNC A UNC 1:45.59 2:00.60
        4 CU A CU 1:43.97 1:41.75
        5 UTES A UTES 1:45.00 1:41.61
        6 CU B CU 1:48.28 1:43.61
        7 USU A USU NT 1:49.73
Event 21 Women 200 Fly
        4 Alexandra Pryor UTES 2:27.00 2:34.98
Event 22 Men 200 Fly
        4 David Newman USU 2:00.10 2:05.37
        5 John Wagner UTES 2:10.00 2:19.93
Event 23 Women 50 Breast
    Heat 1 of 3 Event 23 Women 50 Breast
        3 Bailey Price UTES NT 37.59
        4 Alison White USU NT 43.89
        5 Crimson Barker UNC NT 36.38
    Heat 2 of 3 Event 23 Women 50 Breast
        1 Claudia Flores CSU NT 40.12
        2 Arina Gorokhovska CU NT 43.29
        3 Abby Mielke UNC NT 46.92
        4 Natasha Testa CSU NT 37.22
        5 Nicole Daley CU NT 42.04
        6 Natalie Bollig UNC NT 54.53
        7 Alyssa Izboinikov UNC NT 37.35
    Heat 3 of 3 Event 23 Women 50 Breast
        1 Kayleigh Shinn UNC 45.33 42.32
        2 Iva Majeticova CU 40.23 36.37
        3 Meghan McGowan CU 39.43 39.84
        4 Taite Henderson UNC 36.40 37.79
        5 Lucie Majeticova CU 37.13 33.93
        6 Lily Rutter UNC 39.75 40.11
        7 Madison Friedel CU 42.15 40.23
        8 Mckenna Highfield CSU NT 40.76
Event 24 Men 50 Breast
    Heat 1 of 3 Event 24 Men 50 Breast
        3 Evan Benke CU NT 32.65
        4 Jacob Hofheimer CU NT 44.51
    Heat 2 of 3 Event 24 Men 50 Breast
        2 Jordan Breen CU 40.69 33.17
        3 Brady Chewakin CU 33.69 31.89
        4 Jacob Hahn CU 31.23 32.74
        5 Zachary Johnson UTES 32.00 NT
        6 David Bore UTES 35.00 37.49
        7 Rafi Ortega UNC 42.22 41.59
    Heat 3 of 3 Event 24 Men 50 Breast
        1 Jordan Hendrickson UTES 30.00 31.92
        2 Eliot Kang UTES 30.00 31.02
        3 Benji Morris CU 28.69 29.46
        4 CJ Amman CU 28.69 29.13
        5 Alexander Troxler CU 28.69 30.35
        6 Erik Stolz CU 29.76 30.72
        7 Gordon Zhang UTES 30.00 34.79
Event 25 Women 200 Back
        2 Sophie Chapman USU NT 2:32.81
        3 Alina Heider UNC NT 2:35.13
        4 Lindsey Foust CU 1:40.76 2:39.39
        5 Alex Stallings UTES 2:45.00 2:41.22
        6 Mary Burks UNC NT 2:25.05
Event 26 Men 200 Back
        4 Connor Morgan UTES 2:00.00 2:07.69
        5 Austin Ward CU 2:30.87 2:19.53
Event 27 Women 50 Free
    Heat 1 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Arina Gorokhovska CU NT 39.41
        2 Natalie Bollig UNC NT 34.97
        3 Leiah Hickson USU NT 28.96
        4 Abby Mielke UNC NT 35.90
        5 Natasha Testa CSU NT 28.28
        6 Anisha Mckendrick USU NT 33.40
        7 Crimson Barker UNC NT 31.88
    Heat 2 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Autumn Sharon UNC NT 31.72
        2 Mary Burks UNC NT 26.87
        3 Mckenna Highfield CSU NT 31.06
        4 Mary Forest UNC NT 34.27
        5 Alison White USU NT 35.78
        6 Lauren Grabos CSU NT 38.31
        7 Megan Jones UNC NT 27.74
    Heat 3 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Belinda Polynice CU NT NT
        2 Tara Rapier USU NT NT
        3 Angela Jumbeck CSU NT 30.91
        4 Alyse Rowe CU 34.75 31.70
        5 Emily Waters-Leiga UNC NT 29.35
        6 Madeline Kachocki USU NT 34.19
        7 Elana Neilly UNC NT 34.57
        8 Lily Rutter UNC NT 33.93
    Heat 4 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Sara Miller UTES 31.00 30.74
        2 Mason Redmond CU 30.65 30.71
        3 Bailey Price UTES 30.00 29.33
        4 Izzy Greenhut CU 29.69 29.19
        5 Margo Dyer CU 29.69 30.87
        6 Kendall Sparkman UNC 30.11 28.86
        7 Madison Friedel CU 30.69 30.59
        8 Hannah Lisonbee UTES 33.00 31.96
    Heat 5 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Sammy Mestnik UNC 29.18 30.00
        2 Alex Stallings UTES 29.00 30.13
        3 Marissa Suleski CSU 28.99 28.45
        4 Jennifer Mastroianni UTES 28.00 28.50
        5 Hope Feliciano UTES 28.00 28.35
        6 Hailey Egelhoff CU 29.00 28.42
        7 Chloe Toscano CU 29.07 30.54
        8 Patricia Helbin CU 29.42 27.62
    Heat 6 of 6 Event 27 Women 50 Free
        1 Haley Hilliard UNC 27.63 28.66
        2 Izzy Schultze CU 26.54 27.10
        3 Alina Barnes UTES 25.70 26.61
        4 Indiana Curtis CU 25.13 NT
        5 Lillian Klein CU 25.69 28.01
        6 Alex Lewis CU 26.36 26.90
        7 Rachel Lynch UNC 26.77 27.71
        8 Stephanine Pascua CSU 27.99 27.12
Event 28 Men 50 Free
    Heat 1 of 6 Event 28 Men 50 Free
        2 Koller Lange USU NT 25.68
        3 Braxton Davis UTES NT 32.36
        5 Paul Hibberd CSU NT 25.68
    Heat 2 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Nick Schmidt UNC NT 24.26
        2 Mason Fine UNC NT 23.12
        3 Keith Krueger CU 31.69 25.43
        4 Rafi Ortega UNC 29.44 30.12
        5 Stephen Tifft CU 30.88 24.67
        6 Jacob Hofheimer CU NT 32.18
        7 Joshua Churchill CSU NT 25.17
        8 Kaleb Irwin USU NT NT
    Heat 3 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Joe Buchanan UNC 27.90 27.49
        2 David Bore UTES 27.00 29.24
        3 Jack Swanson UTES 26.00 25.46
        4 Christopher Morgan UTES 25.00 26.96
        5 Alexander Troxler CU 25.13 25.95
        7 Yasha Fotoohi CU 27.01 NT
        8 Joseph Ciucci Liuzzi UTES 28.40 28.06
    Heat 4 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Benjamin Tufte UTES 25.00 25.16
        2 Gordon Zhang UTES 25.00 26.63
        3 Braden Eidem UNC 24.73 24.59
        4 Andy Hahn CU 24.69 24.52
        5 Eliot Kang UTES 24.70 23.77
        6 Jordan Hendrickson UTES 25.00 26.39
        7 Cole Fordham UTES 25.00 24.75
        8 Ryan Boekholder UTES 25.00 26.19
    Heat 5 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Caden Montano CU 24.69 24.85
        2 Brady Chewakin CU 24.54 23.76
        3 Matt Lawson CU 24.43 23.92
        4 Seth Hughes UTES 24.00 23.33
        5 Keenan Braunberger UTES 24.00 25.50
        6 Reid Robison UTES 24.50 24.43
        7 Ethan Beseris UTES 24.59 24.03
        8 Michael Hansen CU 24.69 25.83
    Heat 6 of 6 Event 28 Men 50 Free
        1 Matthew Raber UTES 23.00 23.93
        2 Benji Morris CU 22.76 23.68
        3 Cort Sharp CU 22.40 23.49
        4 Evan Benke CU 22.20 23.42
        5 Conner Dunathan CU 22.22 23.26
        6 Erik Stolz CU 22.44 23.26
        7 Mathew Beseris UTES 23.00 23.75
        8 CJ Amman CU 23.44 23.58
Event 29 Women 100 IM
    Heat 1 of 3 Event 29 Women 100 IM
        1 Alison White USU NT NT
        2 Rebekah Urban UNC NT 1:17.12
        3 Claudia Flores CSU NT 1:13.70
        4 Rachel Douglas USU NT NT
        5 Mary Forest UNC NT 1:27.65
        6 Natalie Burke CSU NT 1:17.60
        7 Jennifer Quigley CU NT 1:24.66
    Heat 2 of 3 Event 29 Women 100 IM
        1 Madeline Kachocki USU NT 1:24.90
        2 Alina Heider UNC NT 1:14.02
        3 Stephanine Pascua CSU NT 1:14.11
        4 Margo Dyer CU 1:20.69 1:19.31
        5 Lucie Majeticova CU 1:20.75 1:13.11
        6 Alex Guthrie CU NT 1:13.94
        7 Emma Page CSU NT 1:11.15
    Heat 3 of 3 Event 29 Women 100 IM
        1 Monica Pilewskie CU 1:15.69 1:24.09
        2 Meghan McGowan CU 1:15.43 1:20.13
        3 Erin Morgan UTES 1:08.00 1:08.33
        4 Lillian Klein CU 1:07.65 1:08.46
        5 Taite Henderson UNC 1:07.88 1:09.30
        6 Julia Dukes CU 1:15.08 1:15.23
        7 Alex Multer CU 1:15.52 1:12.72
        8 Sammy Mestnik UNC 1:19.83 1:20.67
Event 30 Men 100 IM
    Heat 1 of 2 Event 30 Men 100 IM
        2 Connor Bentley USU NT 1:06.75
        3 Jordan Breen CU 1:10.69 1:05.62
        4 Jack Swanson UTES 1:05.00 1:03.24
        5 Brady Chewakin CU 1:05.43 1:05.87
        6 Keith Krueger CU 1:20.55 1:09.88
    Heat 2 of 2 Event 30 Men 100 IM
        1 Angelo Baca CU 1:04.69 1:03.89
        2 Greg Allan CU 59.69 NT
        3 Matthew Raber UTES 57.00 58.95
        4 Connor Morgan UTES 55.00 57.68
        5 Maxim Kondratenko CU 56.69 58.43
        6 Nicholas Skorut UTES 59.00 1:00.86
        7 Matt Lawson CU 1:02.12 1:05.89
        8 Keenan Braunberger UTES 1:05.00 1:08.78
Event 31 Women 50 Fly
    Heat 1 of 2 Event 31 Women 50 Fly
        1 Rebekah Urban UNC NT 33.17
        2 Belinda Polynice CU NT NT
        3 Natalie Burke CSU NT 33.41
        4 Angela Jumbeck CSU NT 34.63
        5 Emily Waters-Leiga UNC NT 31.02
        6 Marissa Suleski CSU NT 32.27
        7 Haley Hilliard UNC NT NT
    Heat 2 of 2 Event 31 Women 50 Fly
        1 Natasha Testa CSU NT 29.65
        2 Leiah Hickson USU NT 33.14
        3 Izzy Greenhut CU 33.86 31.77
        4 Hope Feliciano UTES 30.00 31.53
        5 Lillian Klein CU 30.99 30.94
        6 Autumn Sharon UNC 33.95 32.40
        7 Claudia Flores CSU NT 33.19
Event 32 Men 50 Fly
    Heat 1 of 3 Event 32 Men 50 Fly
        2 Koller Lange USU NT 28.65
        4 Christopher Morgan UTES NT 28.34
        5 Kaleb Irwin USU NT NT
        6 Mason Fine UNC NT 25.16
    Heat 2 of 3 Event 32 Men 50 Fly
        1 Joshua Churchill CSU NT 27.63
        2 Andy Hahn CU 28.69 27.25
        3 Jordan Breen CU 28.69 29.11
        4 Braden Eidem UNC 28.17 27.90
        5 Luke Sauls CU 28.54 27.28
        6 Alexander Troxler CU 28.69 29.60
        8 Paul Hibberd CSU NT 28.23
    Heat 3 of 3 Event 32 Men 50 Fly
        1 Angelo Baca CU 26.87 27.48
        2 Conner Dunathan CU 26.11 25.67
        3 Benji Morris CU 25.77 26.11
        4 David Newman USU 23.90 24.06
        5 Nicholas Skorut UTES 25.00 26.95
        6 Zachary Johnson UTES 26.00 26.09
        7 CJ Amman CU 26.75 27.17
        8 Ethan Beseris UTES 27.56 26.18
Event 33 Women 200 Free
    Heat 1 of 3 Event 33 Women 200 Free
        3 Shelby Burkley USU NT 2:21.90
        4 Elana Neilly UNC NT NT
        5 Aubrie Robbins USU NT 2:14.44
    Heat 2 of 3 Event 33 Women 200 Free
        2 Anisha Mckendrick USU NT 2:43.50
        3 Rachel Lynch UNC NT 2:14.38
        5 Jennifer Quigley CU NT NT
        6 Madison Day USU NT 2:26.15
        7 Sophie Chapman USU NT 2:15.92
    Heat 3 of 3 Event 33 Women 200 Free
        1 Abby Mielke UNC 2:53.39 2:49.82
        2 Lindsey Foust CU 2:25.44 2:28.22
        3 Alex Lewis CU 2:00.69 2:07.43
        4 Izzy Schultze CU 1:58.23 2:06.66
        5 Alina Barnes UTES 2:00.40 2:05.79
        6 Alex Guthrie CU 2:10.40 2:21.72
        7 Kayleigh Shinn UNC 2:44.48 2:43.33
        8 Natalie Bollig UNC NT 3:04.61
Event 34 Men 200 Free
    Heat 1 of 2 Event 34 Men 200 Free
        1 Jayden Howell USU NT 1:59.70
        2 Braxton Davis UTES 2:59.16 2:45.47
        3 Joe Buchanan UNC 2:32.13 2:32.44
        4 Michael Hansen CU 2:10.69 2:18.12
        5 Cole Fordham UTES 2:18.00 2:12.98
        6 Joseph Ciucci Liuzzi UTES 2:36.52 2:29.27
        7 Trevor Hoffman USU NT 2:06.39
    Heat 2 of 2 Event 34 Men 200 Free
        1 Erik Stolz CU 2:05.43 2:02.38
        2 John Wagner UTES 1:56.00 2:03.95
        3 Eric Daugherty CU 1:55.68 1:52.10
        4 Evan Benke CU 1:49.98 1:55.32
        5 Matthew Raber UTES 1:53.00 1:52.88
        6 Cort Sharp CU 1:55.69 2:02.22
        7 Caden Montano CU 2:00.99 2:01.28
        8 Austin Ward CU 2:10.45 2:05.11
Event 35 Women 50 Back
    Heat 1 of 3 Event 35 Women 50 Back
        2 Rachel Douglas USU NT NT
        3 Angela Jumbeck CSU NT 37.90
        4 Alex Lewis CU 1:06.33 NT
        5 Alina Heider UNC NT 33.99
        6 Tara Rapier USU NT 32.00
        7 Shelby Burkley USU NT NT
    Heat 2 of 3 Event 35 Women 50 Back
        1 Sara Miller UTES 36.00 33.05
        2 Monica Pilewskie CU 35.44 39.29
        3 Patricia Helbin CU 34.22 35.36
        4 Stephanine Pascua CSU 33.99 34.17
        5 Rebekah Urban UNC 34.04 34.12
        6 Chloe Toscano CU 34.97 39.05
        7 Meghan McGowan CU 35.88 37.72
        8 Hannah Lisonbee UTES 36.00 38.12
    Heat 3 of 3 Event 35 Women 50 Back
        1 Hailey Egelhoff CU 33.21 32.21
        2 Izzy Greenhut CU 33.12 32.94
        3 Mason Redmond CU 31.22 31.69
        4 Taite Henderson UNC 30.68 31.16
        5 Erin Morgan UTES 31.00 32.17
        6 Kendall Sparkman UNC 31.75 32.16
        7 Haley Hilliard UNC 33.16 34.40
        8 Julia Dukes CU 33.69 32.60
Event 36 Men 50 Back
    Heat 1 of 2 Event 36 Men 50 Back
        2 Nick Schmidt UNC NT 31.02
        3 Keith Krueger CU 39.87 NT
        4 Jacob Hahn CU 31.69 28.43
        6 Braden Eidem UNC NT 30.51
    Heat 2 of 2 Event 36 Men 50 Back
        1 Andy Hahn CU 28.69 28.55
        2 Seth Hughes UTES 27.00 26.43
        3 Connor Morgan UTES 26.00 26.31
        4 Maxim Kondratenko CU 25.69 26.30
        5 Nicholas Skorut UTES 26.00 26.42
        6 Ethan Beseris UTES 27.00 29.52
        7 Eliot Kang UTES 28.00 27.85
        8 Quintin Brown CU 30.21 29.79
Event 37 Women 200 Breast
        2 Emma Page CSU NT 2:38.92
        3 Iva Majeticova CU 2:43.12 2:50.85
        4 Alexandra Pryor UTES 2:31.00 2:40.05
        5 Lucie Majeticova CU 2:43.06 2:47.25
        6 Aubrie Robbins USU NT 2:42.06
Event 38 Men 200 Breast
        3 David Bore UTES NT 3:03.88
        4 Greg Allan CU 2:20.69 NT
Event 39 Women 400 Free Relay
        1 UNC B UNC NT 4:36.12
        2 UTES B UTES 4:30.00 4:35.96
        3 UTES A UTES 4:10.00 4:07.64
        4 CU A CU 4:00.65 4:17.09
        5 CU B CU 4:05.64 4:18.80
        6 UNC A UNC 4:16.48 4:24.60
        7 USU A USU NT 4:11.76
Event 40 Men 400 Free Relay
        2 UTES B UTES 3:40.00 3:53.87
        3 CU B CU 3:36.48 3:33.52
        4 CU A CU 3:21.64 3:28.11
        5 UTES A UTES 3:30.00 3:25.38
        6 UNC A UNC 3:38.31 3:49.72
        7 USU A USU NT 3:28.37
Event 41 Women 1
        1 Meago Oscar CU NT 211.13
        2 Rebecca Jacobs CU NT 215.33
        3 Maddie Whelan CU NT 170.55
        4 Natalie Brummet CU NT 175.05
        5 Hailey Milham USU NT 166.88
Event 42 Women 3
        1 Rebecca Jacobs CU NT 1.89
        2 Natalie Brummet CU NT 164.70
        3 Maddie Whelan CU NT 165.45
        4 Hailey Milham USU NT 158.48
Event 43 Men 1
        1 Mitch Wagoner USU NT 194.78
        2 Sam Ricketts CU NT 163.73
        3 Matt Jagiello CU NT 259.20
Event 44 Men 3
        1 Mitch Wagoner USU NT 193.28
        2 Sam Ricketts CU NT 162.60
        3 Matt Jagiello CU NT 264.08
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home